Kaşa atılan dikişin izinin kalmaması için ne yapmak lazım?

babel soruyor: 10

Selamlar,

Oğlumun kaşına 3 dikiş atıldı. Dikişler alındı ve şimdi belirgin bir kırmızılık halinde yara izi. Dr dermatiks-si adında bir krem verdi izi azaltması için. Ben de kantaron yağının dikiş izlerinde etkili olduğunu okumuştum. Şimdi bepanthene, dermatiks ve kantaron yağı sürüyorum günde birer kez. İnşallah iz kalmaz diye de dua ediyorum. Tabii buna da şükür ki gözüne bişi olmadı hamdolsun.

Sorum şu; başına gelenler belki fikir verir. Yaptıklarımda yanlış bişi var mı ya da ekstra yapabileceğim bişi var mı izi geçirmek adına? 1 yaşında olduğu için iz kalmaz diyen de çok ancak görüntüsü kalacakmış gibi. Hiç bilemiyorum.. Ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


38 Cevap


Tutaste

Çok geçmiş olsun. Kantaron ve ozon yağı faydalı olabilir diye düşünüyorum.


nilinmasali

scar face ve contraxtube isimli ilaçlar bir plastik cerraha danısmanızı önerebilirim,biz bir kaza gecirdik neticesinde ben kullanmayı tercih etmedim,plastik cerrahta gerek görmemişti,belki size farklı bir yorum yapabilir


babel

Ozon yağı da edineyim hemen.

Dermatiks aynı etken maddeye sahipmiş dediğiniz ilaçlarla nilşafak. 

Teşekkürler.


zynpsrz

dermatix ameliyat izlerinin yok edilmesinde bile kullanılıyor.. iyi bir ilaç..

bir de kenacort a kremini masajla (!) uygularsanız çok çok çok etkili.. sadece sürmek değil, masaj yapmak çok önemli.. geçmiş olsun..


FilizY

Ne yaparsanız yapın iz kalıyor benim oğlumun da kaşı yarıldı 3 dikiş atıldı 2 yaşındaydı kremler falan sürdüm yok yani hala iz var kaşının üstünden kaşı ve kaşının altı dikey bi şekilde kaşının içinde dikiş var son umudum artık büyünce kaş ektirmek falan olur teknoloji artık gelişti izlerin bile tedavisi var ama büyüyünce, çok araştırdımFilizY

dermatix ve contraxtube kullandığım kremlerdi


perihan

Güneşten korumak gerekiyor en çok, dışarı çıkarken şapka ve güneş koruyucusu kullanmanızı tavsiye ederim.


emeldeha

geçmiş olsun kıyamam boncuka =(
bilmem dikkat ettinmi ama alnımda kocaman bi iz var tabi geçmiş hali

contraxtube  kullandım ben ve kesinlikle güneşten koruman gerekiyobabel

Sen daha önce söylediğin halde farketmemiştim.

Önümüz yaz, saçını iyice uzatıcam kaşının üstüne, güneşten korumayı da başarırım inşallah. Dermatiks sürüyorum zaten, contraxtubex almama yine de gerek var mı bilemedim ki şimdi..


basakanne

çınarda 1 yaş d.gününe 1 hafta kala kaşını yardı keşke diktirmeseydim diyordum bizimde 3 dikiş teknisyen attı hemde..çok derin değildi o telaşla diktirdik bizde:(( çocum çok ağladı hiç unutmuyorum.

bizim plastik cerrahda  contratubex verdi önce sonra ben scarex jele geçtim silikon oranı daha yüksek. sonra dermatixe geçtim 3 seneye yakın kullandım.scarex uzayan eti düzeltti diyebilirim.belki en baştan dermatixi kullansaydım da ii olabilirdi tbi.ama contratubex in faydasını pek anlamadım.

güneşten korumak çok önemli.şimdi çok belli değil bence veya gözüm alıştı.masaj yaparak sürmeyi unutma.


çok geçmiş olsun dilerim bir daha yaşamayız allah beterinden korusun.Cevaplamak için Üye ol