ateş ve ishal

fatos soruyor: 10

merhaba

oğlum 4 gündür ateşli. en yüksek 38.6 ölçtüm. Aynı zamanda da ishal. Hiç birşey yemiyor günlerdir. sadece emmek istiyor. ateşi için calpol ve ibufeni dönüşümlü olarak verdim. ishal içinde retfor verdim bir ölçü dün ama bugün içmedi. bugün ateşi düştü ama ishali arttı ve yüzünde kırmızılıklar çıktı. normalde günde toplam 2-3 saat uyurken bugün 5 saat uyudu. yani halsiz ve keyifsiz. 6. hastalık olabilir mi? sürekli ısırmak istiyor. dişlerden olabilirmi?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


perihan

Neden doktora götürmediniz? 6.Hastalıkta ishal olmuyor benim bildiğim.


fatos

Doktorumuz Ankarada. Zaten bu ilaçlarıda o söyledi. Bugün ateşi geçmezse getirin demişti ama ateşi düştü. Bizim için doktora gitmekte problem. Sanırım haftasonu gittiğimiz için arabanın klimasından hastalandı. bu sıcakta 1.5 saatlik yol. Yaşadığım yerdede güvenebileceğim bir yer yok. çok zorda kalmadan götürmek istemiyorum.


Yasemina

reflor toz halinde olan degil mi?
Siz onu bir yemek kasıgına dokun uzerine de su, iyice ezdirin oyle agzına verin muhakkak icsin.

Yememe icmeme olayları dewam ederse ve kilo kaybettigini dusunuyorsanız (ve ates ve/veya ishal de suruyorsa) dr. a gidin ilk olarak vaziyeti saptamak icin bir tartısına baksın dr.

biz bu surecten sonra serum almasını istemistik, aldı ve toparlandı
boyle dewam ederse cok da fazla beklemeyin.


burcuakalin

En azından idrar ve kan tahlili yaptırsaydınız ki viral mi bakteriyel mi olduğu belli olsun. Benim oğlumun da 2-3 hafta kadar once 4 gün süren ishali ve 38,3ü geçmeyen ateşi vardı, antibiyotiğe gerek olup olmadığını test etmek için tahlil yaptırdım ve sonuçta şok edici birşey çıktı, gaitada amip! Bence ishali hala geçmediyse tahlil mutlaka yaptırın.


fatos

evet reflor toz halinde. 1 ç.bardağı suyla karıştırıp verin demişti doktor. Ama hiç birşey yemediğinden onuda ancak 1 ölçü verebildim ve evet hala geçmedi. yazdıklarınızdan sonra gözüm korktu iyice. doktoru bir daha arayayımYasemina

yok siz bana bakmayın hemen kotumser dusunmeyin
yakın zamanda bu basıma geldi diye belirtmek istedim
ama kilo kaybı oldugunu dusunurseniz, ozellikle de hastalıgın baslangıcından itibaren, ona gore dr. bir yaklasım gelistirebilir


emine_gulce

Yakın zamanda bizde ishal ve ateşli günler geçirdik.Sonra öğrendik ki kızım bağırsak enfeksiyonu geçiriyormuş.Umarım böyle bir durum değildir ama dra danışın bence.


fatos

Doktora gittik az önce. Bir şeyler yedirmeye çalışmamızı söyledi. 6. hastalık olabilirmiş. İzlememizi daha kötüleşirse götürmemizi söyledi. Bakalım takip edeceğiz. İnşallah atlatırız kısa zamanda.iptal_uye

6. hastalıkta ateş ve kızarıklık dışında bir belirtiden bahsedilmiyor aslında. sürekli ısırmak istiyor diyorsunuz, diş çıkarma döneminde de ateş ve ishal durumları görülebiliyor. bana daha olası gibi geldi. ayrıca ishal durumu havaların aşırı sıcak olmasıyla beraber gıdaların daha çabuk bakteri üretmesiyle oluşabilmekte, üstelik fazla tüketilen kavun karpuz ve üzüm de ishalde neden olmakta. 6. hastalıktan ziyade bunlar olabilir mi?

benim kızımda da ishal durumu var 2 gündür ama çok fazla sıvı tüketiyor, yemek yemek istemiyor ve karpuzu çok yiyiyor. takipteyim. umarım bu akşam durum değişmiş olur.


fatos

Bende diş çıkarma diye düşünmüştüm ama diş çıkarmada ateş 38 i geçmezmiş. Birde oğlum 5 gündür anne sütü dışında hiç birşey yemiyor. 5 gündür yediği tek şey yarım şeftali. Birde bugün yüzü aşırı kızarık. sanki kızamık olmuş gibi.Cevaplamak için Üye ol