bebekle yurt dışına gitmek?

Defnemveannesi soruyor: 7

Soru daha önce sorulmuş ama benim sorularıma cevap bulamadım. tecrübeli annelerden yardım istiyorum. mayıs ayında bebeğim 14 aylık olacak bizim de yurt dışı planımız var. bebeğimi de götürsem orada ne yiyecek ne içecek? yurt dışında su olayının farklı olduğunu gazlı ve gazsız olarak satıldığından bahsediyorlar ve gazsız olanında tadının çok kötü olduğundan. bebeğime bu sudan verebilecek miyim?
Burada belli markaların sütlerini alıyorum orda bu işi nasıl halledebilirim?
acaba hava değişiminden hasta olur mu? uçak iniş ve kalkışlarında kulağı zarar görecek mi?
bebeğimi götürmeyip burada anneme bıraksam rutininden uzaklaşmamış olur, daha rahat mı eder, bu seferde aklım burda mı kalır?
Aslında götürmek istiyorum ama nasıl yaparım bilemiyorum.yardım...

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


Defnemveannesi

cinarisko nisan sonu bizim geç değil mayısta gideceğiz tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim:)

bebeğimle gitmek istiyorum tabii ama bir AVM ye bile gittiğimizde bebeğin arabasını ayrı kendisini ayrı tasıyoruz sürekli kucakta olmak istiyor arabasına binmiyor yemek yemek vs. hem ona yedirmek hem kendimiz açısından çok zor bunları düşününce bir de sizlerin bahsettiğiniz hava sartları ve puset zorluklarını düşünerek biraz da dinlenmeye ihtiyacım olduğunu düşünerek karar vericem götürürsem de yiyecek içecek sorunları kafamda hallolduğu için daha rahat gidicem sanırım. bakalım zaman ne gösterecek daha 1,5 ay var. herkese çoook tesekkürler....


oyabes

Biz de temmuzda Londra'ya gidiyoruz, ucak biletini business aldik rahat edelim diye, bir de orada ev kiraladim 1÷1 Kensington bolgesinde. boylece onun meyvesini yemegini ayrica hazirlayabilirim,diye dusunuyrum


Pinar

Birçok tavsiye yazmaya hazırlanıyordum ki Paris ve 4 günlük bir gezi olduğunu okuyunca bebeği Türkiye'de bırakarak başbaşa gitmenizin daha iyi olacağını yazmaya karar verdim.
Paris'de gezilecek görülecek çok mekan var. Bebeğinizle beraber bunlara yetişmeniz zor, çünkü market arama telaşınız olacak, bebeğin karnını doyurma altını değiştirme. Oysa ki ünlü mekanların yakınlarında market bulmak kolay değil. Diğer taraftan biz Haziran'da gitmemize rağmen serin rüzgarlı bir hava vardı. Türkiye'deki havayı orada bulmak çok zor. Gerçi bir şans meselesi bazen daha erken aylarda bile günlük güneşlik sıcak havalar bulmak mümkün. Geçen sene 23 Nisan tatili için eşimle ilk defa çocuğu almadan Prag'a gittik 4 günlüğüne. Dolu dolu geçen bir tatil oldu. Kısa bir tatil olduğu için ve tur ile gittiğimizden araba kiralamayacağımız için oğlumu babannesinde düzeninde bıraktık. 2 ay sonrasında da hep birlikte 10 günlük İsviçre-Almanya gezimize çıktık.
Bebeğiniz şu an küçük olduğu için yurtdışı gezisini hatırlamayacaktır. Ama 3 yaş civarında ve daha büyük olsaydı onu da götürmenizi ve birlikte EuroDisneyland'a gitmenizi tavsiye ederdim. Ama şu an çok küçük, siz geziyi dolu dolu yapamayacaksınız, o bu gezinin farkında olamayacak.
Paris'de gezecek görecek gidilecek çok mekan var. Akşamları dışarı çıkmak ayrı güzel. 4 günü olabildiğince iyi değerlendirebilmek için çocuksuz gitmenizi tavsiye ederim.


dilekonal

4 gün önce 1 aylık Almanya seyahatinden döndük. Gittiğimizde daha 4.5 aylık olduğu için yeme, içme problemimiz olmadı başlarda. Ama sütüm azaldığı için zaten arasıra devam sütü kullanıyordum, bu orada daha da arttı. Bir de baktım ki devam sütleri burdakinin yarı fiyatına. Su ise istendiği taktirde ağız tadına uygun olarak bulunabiliyor. Denemeniz gerek. Uçakta ise bebek arabası uçağın kapısından girmeden hemen önce alınıyor ve siz inerken hemen getiriliyor. Yalnız 4 günlük bir tatil için bu kadar detayı düşünmektense bebeğinizi güvenilir ellere bırakıp gitmek daha uygun gibi. Siz orada onun düzenini oturtana kadar zaten 4 gün geçmiş olur sanırım. 

Unutmadan, kullandığım bezi ben bulamadım Almanya'da. Prima ürünleri Pampers olarak var. Ama Prima Premium Care kesinlikle yok.


hsoysal

merhaba arkadaşlar. ben haziran ayında 3 ay süreli olarak newyork a gideceğim. haziranda büyük oğlum 7.5 yaşında, küçük oğlum ise 20 aylık olacak. çok düşünceliyim. acaba çocukları anneme ve bakıcısıyla birlikte biraksam kararsızım. ama gidiş nedenim akademik çalışma olduğu için çocuklar beni orada daha çok engeller. ama 3 ay nasıl onlardan ayrı kalıyım bilemiyorum.


Defnemveannesi

biz de son durum şöyle oldu; Defnemi annemlere bırakarak Venedik'e gittik. 3 günlüktü cocuksuz baya rahat gezdim tabiiki çok özledim kızımı ama en azından bence Venedik çocukla gidilecek bi yer değilmiş götürmemem daha iyi olmuş ve kafa dinledim biraz da:)


hsoysal; 3 aylığına gitmek ve cocukları bırakmak zor olur diye düşünüyorum götürdüğünde orda cocuklarla ilgilenebilecek kimsen olcak mı?
ya da 
kaldığın yer, cocukların okul durumu orda nasıl olacak? 
hsoysal

merhaba defnemveannesi.
büyük oğlumun okulu tatile giriyor. küçükte 20 aylık zaten. okul durumu sorunu olmayacak. zaten okul açılana kadar da gelicem.

annemi ve çocukları birlikte götürebilirim. ama orada kalacak yer sorunum bile varken onları da ben idare etmek zorunda kalıcam. ben gün içinde üniversitede akşamlarıda dil kursunda olucam. yoğun bir sıkıştırılmış 3 ay bu.
ben psikolojik olarak çocuklarıma bunu yapmalımıyım, nasıl etkilenecekler özellikle de küçük oğlum bunları kestiremiyorum ve kendimi kötü hissediyorum. 
Cevaplamak için Üye ol