Ellerini emiyor

ciren soruyor: 9

İki gundur ellerini emmeye calisiyor ben de ac sanip meme veriyorum almiyor tabi. Ellerini cikarip emzik veriyorumbata bir mucadele ediyoruz boyle. Bu el emme meselesi korkuttu beni biraz. Acaba parmak emme mi gelisecek?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


fistikcik

Hiç korkmayın, son derece normal. Aç olduğu anlamına da gelmez, ileride parmak emme alışkanlığı olacağına da. Bu dönemde ellerini, parmaklarını, (daha sonra ayak parmaklarını hatta !), kıyafetlerini ve eline geçirdiği herşeyi ağzına sokacak ve emecek. Bunda endişe edilecek hiçbir şey yok, tüm bebekler bu süreçten geçiyor. Şu anda dünyayı sadece ağzıyla keşfettiği, oral dönemi yaşıyor.
Engel olmayın, ayrıca şu anda parmağını emmesi emziğini emmesinden çok daha iyidir. Bunun büyük çocuklarda görülen parmak emme alışkanlığı ile hiç bir ilgisi yoktur.
Önümüzdeki aylarda eli hep ağzında olacak, buna şimdiden alışın.


asklepios

fistikcik haklı, 0-1 yaş, oral dönem, yani ağızla dünyayı tanıma dönemi. karışıp engellemeye kalkmayın, bebekler ellerine aşık oluyorlar ilk aylarda, dünyayı keşfediyorlar ağızlarıyla da. doğal bir süreçten geçiyorsunuz, keyfini çıkarmaya bakın, onu seyredin. kızım ellerini keşfedip, parmaklarını emmeye başladığında çok sevinmiştik. gerçekten de zamanla ağızlarına sokacak daha ilginç şeyler bularak elleri emmekten vazgeçiyorlar, ne bulurlarsa hop ağıza. bizimki en son mama sandalyesinin kenarını ağzına sığdırmaya çalışıyordu. asla engellemiyoruz.


mugmela

parmak emmesi de cok normal emerse mudahele etmeyin, benimkilerden biri emiyor. 3 yasa kadar mudahale yok diyor uzmanlar.


ottobottorobotto

Benim oğlumda da yaklaşık iki aydır durum aynı.Ne yakalayabilirse ağzına götürüyor,emmeye,yalamaya çalışıyor.Tişörtlerini,tulumlarını çekiştirip emiyor.Bu arada her tarafı salyadan ıslanıyor.Şimdilerde ellerinin ve emziğinin tamamını ağzına sokmaya,kucağıma aldığımda da çenemi,yanaklarımı emmeye başladı.Pek müdahale etmiyorum.Çoğu kişi diş çıkaracak diye yorumlasa da bu dönemde onların temel haz kaynağı emmek.gokalpileseyrialem

Bu konu hemen her annenin endişe ettiği mevzulardar biridir sanırım.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimle yazdığım bir blogum var. İşte konuya dair benim tavsiyelerim
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklerin-parmak-emme-ve-emzik.html


ilknurenesesil

mrb benmde kızım emiyordu eldivenlerinden bile emerdi.doktora sorduk çok normal dedi fazla sürmez zaten dedi.gerçektenden de öyle oldu 3 ay falan emdi.uyucagı zaman parmagı agzına alırdı.sonra 4 aya yaklaşırken dişleri şişmeye başladı ve parmagı acıtmaya başladı o agzına götürdükçe aglardı sonra dişlerinden dolayı emmeyi bıraktı.

 

 

 


tulaydr

benim oğlum 5ayın içinde 1 aydır baş barmağını emiyor genelde uykuya geçeceği zaman elni çektiğim zaman huzursuzlanıyor elini çekip göğsümü emiyor 1,5 aydır böyle uykuya geçişte emiyor 7.300 klosu normalmi kızlar


ciren

Evet benimki de aynen devam :)


sayna

benim kız 5 aylık. ellerini emmekle başladı. şimdi ayak başparmağını emiyor. onun haricinde ne bulursa ağzına sokuyr. hatta bugün çorba yedirirken el parmağı ve ayak başparmağını da eş zamanlı emiyordu:) yani devem edicek daha:))


Cevaplamak için Üye ol