Yerken yemez oldu?

simge soruyor: 4

Çakıl, 6. ayda ek gıdalara başladıktan sonra sırasıyla sebze çorbasına, meyveye ve yoğurda sorunsuz alışmıştı. Ancak 6. ayın sonlarına doğru kahvaltıya başlayınca kahvaltıdan nefret etti. Ben kahvaltıyı çeşitlendirerek biraz da zorla tattırmakta ısrarcı olunca ipler koptu. 10 gündür hiçbirşey yemiyor. Dudaklarını mühürledi resmen. Daha yiyecek birşeyi ağzına yaklaştırırken kıyamet kopuyor!
Neden böyle oldu anlamıyorum? Düşünmekten ve uğraşmaktan bittim artık. Diş olduğunu sanmıyorum. Damaklarında ne bir kızarıklık var ne de salya vs.
Kaşık fobisi mi oluştu acaba? Bugün son çare sebze çorbasını biberonla vermeyi denedim ama öyle de istemedi.
Teklif et, yemezse zorlama ve üzülme deniyor ama 7,5 aylık bir bebek hiç mi birşey yemez? Nereye kadar bu böyle gidicek?
Ne yapmalı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


neda35

canım hastadır belki,bak benimde aynısı oldu ,dedim kızım güzel yiyodu nazar değdi,meğer boğazında iltihap varmış 5-8 gün sonra iştahı geri döndü kızımın


peri

Simgeciğim,
ben Ayda'yı hala sadece anne sütü ile besliyorum, bir ara gece öğününde biberondan mama vermiştim ama şimdi onu da vermiyorum, emziriyorum. Hergün 1 araöğünde babymix veriyorum, onun da yarısını yiyor. KAbız olduğu dönemde de armut vermiştim rendeleyip 1-2 dilim. Bir de biz yemek yerken herşeyden minik minik tattırmalar, eline ekmek, bisküvi tutuşturmalarımız var. Onları da severek yiyor ama hep tadımlık.
BUnlar senin soruna cevap değil ama rahatlaman için anlatmak istedim, gittiği kadar sadece anne sütü ile devam edebilirsin, işe başlama zamanın yakın mı değil mi bilmiyorum ama eğer yakın değilse bence kafana takma ek gıdayı, üzme kendini, ona bırak, tadına baktır, bir süre böyle devam edip sonra yine deneyebilirsin öğünlerde vermeyi. NAcizane aklıma geleni yazdım, çok deneyimli olduğumdan değil, eminim daha deneyimli anneler sana güzel fikirler verecektir.

Umarım en kısa zamanda sıkıntılar geçer, öpüyorum ÇAkıl'ı ve seni
Peri


annevebebisi

3-5 gun mola verebilirsin. O surede sadece anne sutu ile idare eder, sonra yeniden ufak ufak sunabilirsin. Oglum kucukken, bebek hemsiresi tarafindan bana tavsiye edilen; zorlamadan, sIk sIk degisik seyler teklif etmemdi.


Phaloe

Aynı sorunu 2 gündür bende yaşıyorum:( Ne emiyo nede ek gıda yiyor.Kaşığı gördüğünde ağzını kenetleyip ağlamaya başlıyor.Bende ek gıda konusunda bebeğime fazlasıyla ısrarlı davranmıştım:( Sanırım çok üstüne gittim:( 3 gündür grip sorunumuzda var zaten.Üstüste geldi hepsi:( Yarın doktora götürmeyi düşünüyorum bende oğlumu.:SCevaplamak için Üye ol