Peynir sorunsalı

voguefash soruyor: 9

Merhaba oğlum için kahvaltıda yiyebileceği bir peynir arıyorum. Kendim lor peyniri yaptım fakat beğenmedi yemiyor. Tahsildaroğlunun sürülebilir keçi peynirini aldım akşamları suya koyup tuzundan arındırıp vermeyi deneyeceğim. Sizin bebeklerinize güvenip aldığınız peynir markaları neler acaba?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mustafamami

Muratbey'in burgu ve topi'sini seviyor benimkiler. topiyi belki biraz daha küçük bölüp önüne koyarsanız eliyle alıp yemek isteyebilir. bir de Torku'nun labnesini alıyoruz. 


elaozge

Ev yapımı en iyisi lakin benim gibi beceriksiz degilseniz :) ben simdilik 20 grlık labnelerden veriyorum pınar marka ama benim kız kücük daha bi kac ay sonra bu da yetersiz gelecek ve ben kara kara düşünüyorum şimdiden 


voguefash

Dışarıda satılan labnelere güvenemiyorum açıkçası çok fazla şey okudum onlarla ilgili. Kendim lor yaptım ama beyefendi beğenmedi, labneyi bir kez denedim beceremedim sanırım birkaç kez daha denemem gerekiyor. Ama alternatif güvenilir denediğiniz markalar varsa merakla bekliyorum :)


uykudanonce

Süzme peynir çeşitleri var çeşitli markaların. Pınar'ınkini tercih ediyorum en çok. Bu peynirler mayalanmadan yapıldığı için probiyotik içeriği olmuyor. Ama diğer peynirlere göre daha az tuzlu yumuşak tat ve doku ile bebek için uygun bence.jelly_fish

Kurtarıcımız Tahsildaroğlu dil peyniri. Oğlum SEK'inkini beğenmedi mesela. Baltalı'nın keçi kaşarı var, biraz kokuyor ama kandırabilirseniz o da iyi olur. Yemesini istediğim diğer peynirleri ancak börekle verebiliyorum. Ben de lor yaptım oğlum ağzına sürmedi:) Labne hiç vermedim. 


voguefash

Teşekkür ederim cevaplarınız için :) şuan diş çıkarıyor o yüzden de doğru düzgün birşey yemiyor zaten 😑 bir de süzme peynir yapıp yedirmeyi deneyeceğim umarım sever🙏��


elaozge

Ben oinarin labnesine güveniyorum kizima da yediriyorum ama probiyotik bi ev yapımı peyniri tercih ederim ama beceriksiz olmasam :)


voguefash

Labne peynir hakkında ciddi anlamda olumsuz şeyler okudum hatta bu sitede de mevcut yazılar var bir bakmanı tavsiye ederim. Firmaların labneyi atık peynirlerden ürettiklerine dair gıda mühendisleri tarafından açıklanmış bazı yazılar. Hiç bir markaya güvenemedim açıkçası :( lor yapmayı hiç denedin mi? Gerçekten çok basit. Oğlum sevseydi devam edecektim ama sevmedi maalesef :)


elaozge

Bliyorum artik peynir hikayesini ama pinar oyle degil diye biliyorum firmanin aciklamasına göre ama neyse artik peynir bile olsa küflü vs olmadıgı sürece sorun olmaz diye düşündüm hep.. benim kizda zaten baskasıni yemiyo malesef yedigi tek seyide kesemem :(


Cevaplamak için Üye ol