bebek giysilerinizi ne zamandan sonra normal deterjanla yıkamaya başladınız?

cankush soruyor: 10

merhaba,

bebeklerinizin kıyafetlerini ne zamandan sonra normal deterjanla yıkamaya başladınız? ben şu an ön yıkamalı programda önce ariel ve kosla, ikinci yıkmasındaysa hacı şakir granülle yıkıyorum. iyice durulandıktan sonra sorun olmayacağını düşünüyorum. ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


Yenidenanne

Ben hiç sabun kullanmadım. Direk deterjanla yıkadım, yıkıyorum. Otomatik çamaşır makinelerinin durulaması çok iyi, zaten kalıntı vs olmuyor.


Ervinveannesi

Ben 1yaşına kadar H.Şakirin granüllü sabununu kullandım.Ama ek gıdaya geçtikten sonra kızım önlük kullanmadığı için mecburen lekeler için kosla vb. bir leke çıkarıcı kullanmak zorunda kaldım.Çünkü granül leke çıkrtma konusunda malesef yetersiz ...
Ama hala ütüye devam(kızım 2.5 olmak üzere )


angelique

evdeki son kutu bitince bizimkilerle birlikte yıkamaya başlayacağım. deterjan o kadar önemli değil, dediğiniz gibi zaten durulanıyor. ama yumuşatıcımızı amyway tarzı organik bir ürünle değiştirmeyi düşünüyorum. hem küçükler, hem de büyükler için daha sağlıklı..


SelmaOnurEmre

Ben 1 yaşında normal deterjana geçtim.Çift durulama programında yıkıyorum.  Yumuşatıcıyı yıllardır kendimize bile kullanmıyorum. İnanın hiçbir fark olmuyor. Sadece çok fazla kokmuyor o kadar.O da varsın kokmasın. Biliyorsunuz makina yumuşatıcıyı son durulama suyunda alıyor ve kıyafet üzerinde kalıyor. O da tene nüfuz ediyor malesef. Bence en azından bebiş çamaşırlarına kullanılmamalı yumuşatıcı...


septik

6 aylıktan itibaren bizim çamaşırlarımızla beraber yıkıyorum.Ve kendi çamaşırlarımız gibi tüm giysilerini ütülüyorum.
ra_she_de

ben hala sıvı bebek deterjanı kullanıyorum ve ayrı yıkıyorum oğlumun giysilerini yumuşatıcı kullanıyorum ama son durulama suyunda kaldığı için 2.bir durulama daha yaptırıyorum hem bizim hem oğlumun giysilerinde


nihal58

daha yeni geçtim normal deterjana 2 yaşına geldi.


nilarda

bende oğlum 1 yaşına girince arielle yıkamaya başladım fakat kendi çamaşırlarımızdan ayrı yıkıyorum..BercesteD

Bizim bocuk 2,5 yasinda ve biz kendi camasirlarimizi da artik granul sabunla yikiyoruz! Daha bugun televizyonda ozellikle koku iceren deterjanlarin karsinojen olduguna dair bir program seyretmis esim. Dolayisi ile kendimizi de tehlikeye atmayalim, bocugu de dedik ve daha kokten bir degisim yaptik :) Size de onerim bu.

Granul sabunu bile sorgulamamiz gereken bir dunyada yasarken, siz her ne kadar iyi duruladigini dusunseniz de kosla gibi bir agartici(icine bakmadim ama ya camasir suyunun seyreltik hali vardir ya da hidrojen peroksit), normal deterjan(icinde bir dedem yok!) kullanip, uzerine granul deterjan kullandiginizdan bahsediyorsunuz... Bir daha dusunun derim.

Lekeler derseniz de birakin lekeli kalsin, kime ne derim... Cok gerekiyorsa varsin onluk, pecete kullansin... Bizim bocuk olayi tabagina daha cok yaklasmakla cozdu :) Duserse icine dusuyor, uzeri kirlenmiyor, bunu bu yasta farketti.


ozlem3

ben sabunun iyi durulanmadığını, soğuk suda çamaşıra iyice yapıştığını düşünüyorum. o yüzden ilk aylar kendi rendelediğim bebe sabununu sıcak suda durulatarak kullandım. sonra bebe deterjanına geçtim. 1 yaştan sonra yumuşatıcısız amway organik deterjanla (kurutma makinesi zaten yumuşacık yapıyor) 1.5 yaştan sonra tamamen bizimkilerle karıştı gitti...Cevaplamak için Üye ol