bebek giysilerinizi ne zamandan sonra normal deterjanla yıkamaya başladınız?

cankush soruyor: 10

merhaba,

bebeklerinizin kıyafetlerini ne zamandan sonra normal deterjanla yıkamaya başladınız? ben şu an ön yıkamalı programda önce ariel ve kosla, ikinci yıkmasındaysa hacı şakir granülle yıkıyorum. iyice durulandıktan sonra sorun olmayacağını düşünüyorum. ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


guliz

ariel, kosla vs gibi zehirler insan sağlığına zarar vermekle kalmıyor, doğayı ve içme sularını da kirletiyor. internette araştırırsanız, uzun vadede astımdan kansere tonla hastalığa sebebiyet verdiğini de okuyabilirsiniz.

size tavsiyem, çok az kullanıldığı için aslında daha ekonomik olan organik deterjanları denemeniz. ben elimdeki organik bulaşık makinesi tozum bitince kül suyuna geçmeyi planlıyorum hatta. parlatıcı olarak elma sirkesiyle beraber kullanıldığında inanılmaz sonuçlar elde ediliyor.

tavsiye edebileceğim markalar, anbertem, sodasan, sonet, klar.
satın almak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:


lekeli çamaşırlar, kirlenmeyi seven, dolayısıyla bağışıklığı güçlü, sağlıklı bebekler diliyorum.mmeral

hala sabunla yıkıyorum. lekeli kalsın sorun değil. deterjanlar bırakın bebekleri bize bile zararlı. sabun bile doğal sabun değil bu yüzden çift duruluyorum. deterjan ne kadar durulasanız da zararlı kimyasallardan arınmıyormuş.


gullika

ben de doğduğundan beri granül sabun,çift durulama ve buharsız kızgın ütü şeklinde yapıyorum.Ek gıdaya gectikten sonra bizim de önlükler hep lekeli ve çıkmıyor olsun arada bir çamaşır suyunda bekletiyorum,kanserojen kimyasalları bünyesine almasındansa varsın lekeli olsun evde kimse görmüyor,dışarda da yüzeyi naylonlu leke tutmayan önlükler var bazen onları kullanıyorum.Mümkün olsa deterjanı hayatımdan çıkarıcam.Elimdekiler bitince organik bulaşık ve çamaşır mak.deterjanlarına gecmek istiyorum,bence herkes bu konuda artık yavaş yavaş bilinçleniyor,en son işimde Bayer ilaç firmasında Onkoloji ilaçları üzerine çalışıyordum,kanser vakaları son yıllarda müthiş arttı ve bunun önüne gecmek için kimyasal kullanımını en aza indirgemek gerektiğini onkologlar söylüyorlar..


skisac

Bende başkta roxy kullandım sonra dalinin sıvı deterjanını kullandım, iyi yıkamıyor, sonrasında bende normal bizim çamarşırlar ile ariel kullanıyor çift durulama yaptırıyorum. artık ütüde yapmıyorum.
yumuşatıcıda kullanıyorum, taş gibi olmuş kıyafetleride giydirmek istemiyorum. 


mmeral

skisac yumuşatıcılardaki kurşun deriden emilip insan vücuduna geçebiliyormuş. Doktorlar bundan dolayı yumuşatıcılara pek sıcak bakmıyorlar. Belki bunu bilmek istersin diye düşündüm :)skisac

dalinin yumuşatıcısında da böyle bir sorun var mıdır?


mmeral

bebek yumuşatıcılarını kastetmemiştim umarım onlarda yoktur


karanfilim

3-4 Aylıktan itibaren normal deterjanla yıkamaya başladım.2.bebeğim olursa hiç granül sabun sabun kullanmayı düşünümüyorum.Normal deterjan ve ilave durulama yeterli olacak düşüncesindeyim...lina

yumuşatıcı iyi durulanmadığı için direkt tenle temas ediyor ve oldukça zararlı..ben onun yerine elma sirkesi ve doğal yağmesela gül yağı gibi birkaç damla kullanıyorum..mis gibi oluyor...deterjanada biraz soda ilave ediyorum yumuşatmak adına...doğal deterjanları tercih ediyorum..bütün çamaşırları  1 yaşından itibaren birlikte yıkıyorum...


cankush

hepinize çok teşekkürler :)Cevaplamak için Üye ol