Pedagog Adem Güneş'i takip edenlere soru...

Beytiye soruyor: 6

selam arkadaşlar. Adem Güneş'e ulaşmak çok zor o yüzden bana yardımcı olabilecek var mı acaba? kitaplarını okumaya radyo programınıda takip etmeye çalışıyorum ama anlayamadığım ince bir nokta var şudur ki:


4 yaşına kadar çocuğu ağlatmayın istediklerini yapın, 4 yaşından sonrada kişiliği oturmaya başladığı için iktidar mücadelesine girecektir istediği kadar ağlasın yapmayın diyor dimi? ben mi burasını yanlış anladım?

radyoda bir hanım ben bu ayrımı ayırt ettiğim için ihtiyacı olduğunda yapıyorum ama benimle çatıştığında yapmıyorum demişti bunu gerçekten ayırt ediyrsanız olur demişti adem beyde. (çocuğun yaşı 2,5-3 gibiydi sanırım) 

bende napacağımı şaşırdım!
 

yahoo gruops a üye olamadım bu konuda da yardımcı olabilecek?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozdenin_oykusu

merhabalar.ben Adem Güneş'i takip etmiyorum (özel bir sebebi yok) ama şöyle söyleyebilirim ki; bence biraz uzman bilgisi,biraz rehber kitapalr,biraz tecrübeli annelerin sohbetlerinden alıp mantığınıza en uygun olanı ile davranmak çocuğunuza.4 yaşa kadar ağlatmayın her istediğini yapın ibaresi bana göre doğru değil mesela.çocuğun karakter hamurunun şekillendiği 0-3 yaş arası bu tip davranışlarının alışkanlık haline gelmemsi için önlemler alınmalı.sonrasında idare edebilmek çok kolay olacağa benzemiyor benim için.
radyoda geçen diyalog için de sanırım inatlaşmamaktan bahsedilmiş.buna katılıyorum.çocukla kesinlikle inatlaşılmamalı.sen iktidarsın ben .iktidarım savaşı oluşmamalı.yani çocuk böyle mesaj almamalı.tabi bunlar benim fikirlerim.sevgiler


Beytiye

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. geçen benim takıldığım bu soruyu birisi sordu çok şükür. eşyaları tanıma konusunda söylüyormuş bunu. yani çocuğun merakının giderilmesi gerektiğinden bahsediyormuş ki kendine zarar verecek eşyalar müstesna... diğer dediklerinde hemfikiriz zaten özden. tekrar teşekkürler.


karanfilim

Benim de Adem güneş'e bir sorum olmuştu ama cevabını henüz alamadım.Sanırım vermeyecek te...:(


Beytiye

benimde takıldığım konular var. şu kitaplarıda bitirebilseydim. şu anda mahremiyet eğitimini okuyorum ve ondada bir yere takıldım. burada takip edenlerle arkadaş olmak istedim sanırım sitede fazla takipçi yok. ona ulaşamıyoruz en azından bizler kendi aramızda paylaşım yaparız diye ummuştum. 


radyoyu takip ediyor musun? oradan sorularına zamanla cvp geliyor başkası soruyor muhakkak:D

bende yahoo groups a üye olmak istedim üye olamadım siz üyemisiniz?


CokBilmis

Mahremiyet Eğitimi kitabı ile ilgili bir yazı yamzıştım blogumda:

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/03/cinsel-tacize-kars-cocuklar-nasl.html

Adem Güneş'in eğitim tarzını beğeniyorum. Takip de ediyorum zaman buldukça.


karanfilim

beytiye ben üye değilim yahoo groupsa.radyo programlarını da dinleme fırsatım olmadıCevaplamak için Üye ol