Memeyi birakir mi???

annesininnecesiii soruyor: 3

Benim kizim 6 aylk oldu. Doktorumuzun tavsiyesiyle ek gidalara basladk. Duzen soyle: sabah uyanis anne sutu 1 saat sonra 2 tatli kasigi meyve puresi oglen anne sutu ikindi sebze puresi aksam gece anne sutu aralarda yiine isterse anne sutu. Boyu 73cm kilosu 9kiilo 700 gram . Her hafta birer tatli kasgii arttrirsin dedi doktorumuz. Akrabalar kv filan sen boyle her gun bu cocuga bunlarii yedirirsen emmeyi birakir diyolar 2 gunde bir 3 gunde 1 ver bunlari diyolar. Dogru mu brakir mii? Ne yapayim?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


denizderya1

Anne sütü alan bebeklerde ek gıdalara başlandığında ilk başta tek öğün aradan bir iki hafta geçince iki öğün sonra üç öğün gibi öğünler yavaş yavaş arttırılıyor diye biliyorum. Yine ağırlıklı olarak bebeğin anne sütüyle beslenmesi önemli. Eğer ek gıdayı fazla alırsa emmeyi azaltabilir karnı ek gıdalarla doyduğu için. Ama doktorunuz daha iyi bilir.


babu

anladigim kadariyla su anda zaten sadece gunde 2 kere 2ser kasik kati gida veriyorsunuz. bana sutu riske atacak bir miktar gibi gelmedi kesinlikle. ustelik sutten once verip doyurmuyorsunuz. su anda asil ihtiyacinin anne sutu oldugu dogru ama kati gida ile beslenme aliskanliklarinin oturmasi icin de bir planlama olmasi gerekiyor tabi. her konuda her zaman itiraz eden insanlar olacaktir, doktorunuza guveniyorsunuz soylenenlere kulaklarinizi tikamanizi oneririm.

benim size tek onerim su olur, beslenme aliskanliklarinin da guzel oturmasi icin hic israr etmeyin. bu verdiginiz yemekleri onerdiginizde agzini acmazsa vb israr etmeyin. umarim yemek yemeyi cok sever :)


annesininnecesiii

sebze puresine  bayiliyor. ilk basta meyve puresini tukuruyodu. simdi onuda yiyor. arada evde mayaladigim yogurttanda veriyorum bir cay kasgi. masallah hepsini hupletiyo.  yemekten sonrada iki gogsumu birden emip gobusunu doyuruyo yemekten  yana bi sikintimiz yok cok sukur. sagolun cevaplarniz icin. Cevaplamak için Üye ol