Doğum iznii

Mira_nur soruyor: 10

merhabaa

benim 8 haftalık doğum öncesi iznim 12 mayıs yani yarın son. fakat ben hala doğum yapmadım. peki şimdi benım dogumdan sonraki 8 haftalık olan iznim mi düşecek ben doğum yapana kadar bir bilgisi olan var mı ?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


pinarsenyuva

Evet aynen oyle oluyor.


ogretmenim2

Evet maalesef:(


pitirpisi

Merhabalar. Doktorundan doğum yapmadigina ve doğum önü izninin uzadigina dair bir iş goremezlik belgesi alman gerekiyor. Bu belgeyi iş yerine gotureceksin. Doğum yapinca doğum uzni ve doğum belgesini iş yerine gotureceksin. Esas doğum iznin doğumdan sonra başlayacak. 8 hafta ve doğum önü izninden ne kadar aktardiysan onları doğumdan sonra kullanacaksınız. Hayırlı doğumlar.


kakamel

pitirpisinin verdiği bilgiler doğrudur, iznin düşmeyecek.


melekveannesi

37.hafta raporunu hangi hastaneden aldıysan o hastaneye gidip doğum yapmadığına dair rapor alıyorsun. Böylelikle doğum yapana kadar geçen süre doğum sonrası 8 haftana ekleniyor. Mutlaka bugün ya da yarın gidip almalısın. Yoksa yanıyor o günler, benim başıma geldi, 10 günüm boşa gitti :(karanfilim

arkadaşların söylediği gibi iznin düşmeyecek.Bana hastaneden 40.haftanı doldurup hala doğum yapmazsan mutlaka gel raporunu uzatalım denmişti


Emine_ArasJan

hayır düşmüyor, doğum sonrası iznin doğumdan sonra başlar. benim doğum yaptığım hastane işe başlama günümü bile kendiliğinden hesaplayıp taburcu olurken verdikleri rapora yazmıştı. doktora, sekreteryaya falan sor. işyerin büyük bir yer ise, insan kaynakları birimi de bilir. doğum raporunu alırsın. doğum tarihinden sonra başlar d. sonraki izin kısmı.


Mira_nur

Teşekkür ederim ..munisal

artık herşey elektronik ortamında olduğu için zaten doğum yaptıktan sonra hastane o tarihi girer ve otomatik işe başlama tarihin hesaplanır.Tek bir rapor üzerinden (32.haftada rapor açılır) güncellemeler yapılır (şirket-hastane-ssk). ben 39.haftada doğum yaptım ve doğum yaptığım gün baz alındı.

ayrıca doğum izni 18 hafta olmadı mı?
Yakınınızda SGK varsa bir ugrayıp sorun veya kontrole gittiğinizde.Artık herşey ortak (şirket-hastane-ssk) şeklinde yapıldığı için raporlarınızı giren/güncelleyen hemşire/asistan hatta doktor gayet bilgili bu konularda.


munisal

zaten 37.haftadan sonra 3 hafta "zorunlu" izin var işte doğurmayı mı dğşünüyordunuz.

Doğum haftası genelde 40.hafta kabul edilir.Geçikirse bir danışın.Cevaplamak için Üye ol