İzmir'de oyun grubu arıyorum

GulcanDeniz soruyor: 7

Merhaba,
34 aylık oğlum için İzmir Bostanlı civarı oyun grubu arıyorum.
Geçen yazdan bu yana bir oyun grubuna gidiyordu, çok da memnunduk. Ama öğretmen değişince oğlum gitmeyi istememeye başladı ve bıraktık.
Daha önce Ya-Pa ve Playy House'a bakmıştık, oğlum ısınamamıştı oralara.

Aradığım, en önemli kriterler:
Oğlumun keyifle gideceği, hoş vakit geçirip yaşıtlarıyla oyunlar oynayacağı bir yer olması...
Bakıcısının oğluma eşlik etmesi, en azından iyice alışana kadar (zira ben çalıştığım için oğlumun terk edilme endişesi yaşamasını istemiyorum)
Sabah saatlerinde olması (Çünkü 14.00'ten itibaren öğle uykusu uyuyor)
Ara öğün olarak meyve verilmesini istiyorum (gerekirse yanımızda götürebiliriz). Kahvaltı-öğle yemeği arasında ara öğünü var çünkü.

Aklıma gelenler bunlar.
Önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ElfAna

Merhaba, k. yaka kucuk kulup' e baktiniz mi?


GulcanDeniz

Elfana, oğlunu gönderdiğin bir yer miydi? Memnun kaldınız mı?  Biraz detay verebilir misin?


ElfAna

gkaplan, uzun uzun gozlem sansim oldu. Ogluma evde egitim veriyorum ben. Ogretmenler cok ilgili. Kurum sahibi, ince eleyip sık dokuyan bir bayan. Okulda eger onemsedigin bir konuysa, psikolog mevcut. İki sube sık sık birlesip, egitmenlere egitim seminerleri veriyorlar. Yemekler de guzel. Meyve konusunu da Filiz Hnm ile konusabilirsin-kurum sahibi-


GulcanDeniz

ElfAna,

Küçük Kulüp 2 saatlik oyun gurubundan ziyade tam gün kreş gibi sanırım, yani internet sitelerinden öyle anladım. Doğru mudur?

hulyavetuna o linkteki konuşmalara katılmıştım ben de, hatta Jou Jou ile ilgili olumlu şeyler yazmıştım.
Geçen yazden bu yana oğlumun JouJou'ya mutlu mesut gittiğini, ama sonra el değiştirip yeni bir öğretmen gelince gitmeyi katiyen istemediğini anlatmıştım.

Bu yüzden de yeni bir yer arayışım hala sürüyor :((


bsa

Herkese merhaba....  Ne yazık ki bu yazıyı henüz yeni görebildim. Arkadaşlar, jou jou 'yu mayısta kardeşim ve ben devraldık. Öğretmenimiz DEĞİŞMEDİ!!!! herşey aynı şekilde devam etmekte. Biz devraldıktan sonra da birçok başlayan çocuğumuz var ve memnun olmayıp da giden kimse henüz olmadı. tabii bunu burdan söylemekle olmaz. Bence gelip en azından bir gün misafirimiz olmalısınız. Senelerdir iyi işleyen bir iş yerini devralıp da niye insanları mutsuz edelim ki? Çünkü ben  de bir anneyim ve o yüzden bu işi yapmak istedim. çünkü çocukları seviyorum ve ben nasıl kızımı en iyi şekilde  yetiştirmek için elimden geleni yapıyorsam, buradaki çocuklar için de aynısını yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince.

bu arada, çocukların birçok dönemi var; insan özellikle yaşadıkça öğreniyor. Keşke bu yaşanan sorun bizimle de paylaşılsaydı da çözüm yoluna gidebilseydik. çünkü böyle zamanlarda danışabileceğimiz psikoloğumuz var. o sırada aile içinde yaşanan herhangibir şey bile çocuğu etkilemiş olabilir. çalışan annelerin çocuklarında zaman zaman anneden ayrılmamak için bir çok bahane yaşandığını biliyorum. ve tekrar  diyorum ki, kimin herhangibir kurumdan memnuniyetsizliği varsa önce o kuruma  bunu bildirmelidir ki, çözüm daha kolay olsun.

buradan da oyun grubu arayan arkadaşlara seslenmiş olayım bu vesile ile; kim ne zaman isterse, gelip oyun grubumuzda misafir olabilir ve kendi gözüyle ortamı görebilir. hatta yazın daha büyük çocuklar için de yaz aktivitelerimiz başlıyor. ne zaman arzu ederseniz arayıp bilgi alabilirsiniz. sizlerle tanışmaktan çok mutlu olurum... sevgiler...


GulcanDeniz

BSA,

sizden rica ediyorum, lütfen benim yazdıklarıma karşılık bir şeyler yazmayın.

İkidir bunu yapıyorsunuz.

Ben oğlumun oyun grubunda yaşadıklarını paylaştım, gitmek istememesinin nedenlerini nasıl açıkladığını anlattım.

Burası böyle bir yer, "çocuklu hayat paylaştıkça güzel", dolayısıyla ben de çocuğumla ilgili bir şeyi paylaştım.

Ne birilerini kötülemek ne de yüceltmek gibi bir derdim olmadı, sadece paylaştım.

Ama siz sürekli Jou Jou'yu kötülüyormuşum muamelesi yapıyorsunuz yazdıklarınızla.
İkidir benim yazdıklarıma bir şeyler yazıp, reddiye çıkarıyorsunuz.
Üstelik üslubunuz da son derece "kötü".

İkidir, bana yazmanıza rağmen üçüncü şahıslara hitap eder gibi "Keşke bu yaşanan sorun bizimle de paylaşılsaydı" diye yazıyorsunuz.
Paylaştım işte, ama burada yazarak kabahat işlemişim muamelesi gördüm tarafınızdan. O zaman aynı mantıkla ben de "burada okuyunca keşke beni arayıp, neler olduğunu öğrenseydiniz" deme hakkım doğuyor.

Her neyse, tekrar ediyorum:
Ben burada kimseye, hiçbir kuruluşa eleştiri getirmek için paylaşmadım yaşadıklarımızı...

Lütfen bu konu kapansın artık, sahiden sıkıldım ve yazdıklarınızdan incindim.

Size kolaylıklar dilerim, umarım işleriniz istediğiniz doğrultuda sürer...

not:
"o sırada aile içinde yaşanan herhangi bir şey bile çocuğu etkilemiş olabilir" diye yazmışsınız. Bizim ailemizde bu süreçte böyle bir şey yaşanmadı. Eğer başka şeyleri kast ediyorsanız üstü örtülü konuşmuş olursunuz ki benim hayat görüşüme hiç uymayan bir tarzdır, bu yüzden beni ilgilendirmez.


Ulku

gkaplan'a katiliyorum..
tarziniz kotu.. keske siz de "psikologunuza" danisarak cevap yazsaydiniz.. onerdiginiz gibi..Cevaplamak için Üye ol