Su ve elma puresi

kubra_maya soruyor: 7

Deliricem bebeğim 6 aylık oldu su iciremiyorum.biberonla verdim icmedi,arkadasım azıcık seker koy dedi koydum icmedi.kasikla veriyorum zorla puskurtuyor Yada yutar gibi yapıp tekrar çıkartıyor.elma puresinide yemiyor oguruyor.blendirda inceltim verdim oguruyor yine.cici bebe biskuvisinle verdim zar zor yiyor ama yine oguruyor.bu durumu yasiyaniniz varmi?su icmemesi çok kötü degilmi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


YesilAnne

Suyu ilk zamanlar Tenten' de hiç içmezdi. Biz de Avent damlatmaz suluk aldık ve o yerde oynarken yuvarlanırken hep ulaşabileceği bir yere koyduk. Bir süre sonra kendiliğinden eline alıp incelemeye başladı,  bir süre daha sonra baktık ki yavaş yavaş içmeye başladı. Suluk damlatmaz olduğu için de bu aşamayı kolay atlattık. 


Panik yapmayın eninde sonunda içecek. Anne sütü ya da mamadan gerekli suyu alıyordur. Henüz 6 aylık. 6 ay sadece görece bir sınır. Doğduğundan beri henüz yeni tadıyor ve alışması zaman alacak. 

Ben elmayı cam rende de rendeledikten sonra, bir de temiz tülbentten süzüyordum. Elma suyu gibi bir şey oluyordu. Bir de öyle deneseniz.

Sevgiler.


Bubus

Anne sütü aldığı için su gereksinimi zaten çoj çok az,şu anda yavaş yavaş alıştırmaya çalışın,ilk zaman böyle tepkiler normaldir.Zamanla alışacaktır.Bu arada bebe bisküvisi pek tavsiye etmem...


kubra_maya

Anne sutu almıyor aptamil2 alıyor endişem bundan.acaba bebe biskuvisi neden iyi değil acaba? Vermiyim birdaha


nilaylilayla

bende 4-5 gün öncesine kadar içirememiştim,hayatının neredeyse ilk 8 ayı su içmedi,hatta aynı başlıkta soru da sormuştum geçenlerde...hergün denedim...4-5 gün önce kendi kendine içmeye başladı...her ek gıdadan sonra veriyorum şimdi...sen de hergün teklif et,en fazla bir kaç ay sonra içecektir..elma püresinin de tadını sevmedi muhtemelen..başka meyveler dene, armut muz,erik ve kayısı püresi veriyorum ben...


Defnemveannesi

benim bebeğimde 7-8 aylıkken içmezdi hala da çok su içmez devam maması şimdi de devam sütü alıyor. bezleri dolu alıyorum demekki su ihtiyacını mamadan ya da yediklerinden karşılıyor diye düşünüyorum. bebeğinizin bezleri doluysa ve kabızlık sorunu yoksa bence endişelenmeyin nasılsa bi zaman sonra içiyorlar. özellikle de yazın suya daha düşkün oluyorlar.


kubra_maya

Henna, askitop diğer arkadaslar sagolun hepiniz.


ra_she_de

su konusunda rahat olun oğlum 15 aylık olacak neredeyse hala suyu içiremiyorum. bende kafama çok takıyordum ama doktorumuz suyu besinlerden karşılıyorsa sorun değil dedi. bezleri dolu çıkıyorsa kafana takma ihtiyaç duysa içer dedi. ek gıdaya geçiş dönemi zor oluyor yeni tatlar deneyin. kolay gelsin.Cevaplamak için Üye ol