Bebeğim parmağını emiyor:((

oct4 soruyor: 3

arkadaşlar bir kız bebeğim var 7 haftalık ve son 1,5 haftadır parmağını deli gibi emiyor şapur şupur bazen 2 parmağını bazen elini komple yicekmiş gibi emiyor..emzik vermeye çalışıyorum biraz uğraştan sonra anca alıyor emziği . parmağı incelme ve damak yapısını bozuyormuş parmak emme birde uzun yaşlara kadar gidiyormuş..acaba ne kadar zamana kadar müsade edeyim ne yapayım bilemedim...:((..  

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ema

Merhaba
İlk aylar benim oğlumda emdi sonra bıraktı emzik filanda hiç almadı ağzına bence tedirgin olmayın...


nilayc

bende önce panık olmustum sonra okudugum bır kıtapta bu konuyla ılgılı 'bebek olmak cok zordur, ne zaman kendinizi rahatlatacak bı sey kesfetsenız buyukler onu elınızden almaya çalısır' cümlesini okuyunca aklım başıma geldı:)) suan hiç karışmıyorum hatta uykusu gelip de uyumayı basaramadıgı zamanlarda, ben bile bazen elini agzına götürüyorum, biliyorum ki parmak emmek onu rahatlatıp, sakinleşitriyor.


mugmela

kızlarımın biri de 4 aylıktan bu yana parmak emiyor. Hiç dert etmeyin, emme güdüsünü tatmin etmesi lazım bu dönem. hatta 3 yaşına kadar önemi yok. Damak vs sonradan önem kazanıyor bu dönemde değil. Eskiden daha sık emerdi, şimdi uykusu gelince emiyor sadece. Ben başlarda aman emzik vermeyeyim diye kastım, şimdi dönsem ilk günden emzik de verirdim:) diğer kızım da beni emzik olarak kkullandı çünkü.

Akışına bırakın, ne kadar rahat bakabilirseniz kendinizi o kadar mutlu bir anne oluyorsunuz, denenmiştir:)
Cevaplamak için Üye ol