yüksek katlarda çocuk büyütenler...

fatima soruyor: 5

mrb arkadaşlar saçmagelebilir :) ama kafama takıldı dert ettim kendime..
birhafta sonra taşınaçağım 6.kata gece rüyalarıma giriyo çocuğum şimdi emekliyo yürümeye başlayınca ne yapacağım kapılar camlar.kötü senaryolarnyazıyorum:( yüksek katlarda oturanlar nasıl önlemler alıyosunuz?yaşadığınız tehlikeler oldumu?vazmı geçsem bu evden?of.çocuk olduktan sonra herşeyden korkar oldum.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


GulcanDeniz

ilk aklıma gelenler:

-balkon parmaklıklarının aralıkları genişse sıklaştırmak.

-balkona masa-sandalye koymamak ya da katlanır masa-sandalye alıp oturulacağı zaman çıkarmak veya balkon parmaklıklarının üzerine birkaç sıra daha demir koyarak yükselttirmek.

-pencere önlerine koltuk, sehpa vs koymamak

-prizlere kilit (bunun yeni evle ilgisi yok tabuu, her evde gerekli:)


sevfurkereym

kimseleri korkutmak istemem ben 4-5 yaşlarındayken erkek kardeşim 5.kattan aşağı düşmüştü.balkonda oynuyoduknasıl oldu anlamadım çocuk aklımla tutmaya çalıştım olmadı.gözümden hiç gitmez o manzara:(((şükür askerliğini bile yaptı kardeşim.ama ben asla ve asla 2. kattan fazla yüksekte oturamam.şuan 1. katta oturuyorum.22. katt aman allah ım ben 3. kattan sonra bayılırım herhalde.allah bütün bebekleri korusun


aicha_hero

Bana temizliğe gelen bayanın yakınına olmus gecenlerde anlatmıştı,12.katta çocuk bakıyormus pencerelerde koltuk hizasındaymıs, baktığı çocuğu uyutup içeri geçmiş iş yapmaya bir ara döneyim Nehir uyandı mı diye bakayım demiş, bir bakmıs ki cocuk uyanıp üstüne pencereyi acıp önüne otururken bulmuş o anda sakin davranarak bende senin yanına oturayım diyerek sokulmus ve kızı hemen aşağıya cekmiş.Kontrol etmeseydi cok fena bir durum olabilirmiş evin sahiplerine söyleyip hemen pimapen kilidi yapmışlar.


Aysegul_Yagmur_Irmak

sevfurker, işte zaten ilk katlardan sonrası aynı sayılır. Bizim şimdiki evimiz 1.katta ve pencerelerimizde pimapen kilitleri var, burada da hiç pencereye çıkma durumu vs. olmadı, olsa bile kilitleri açması imkansız. Önlem almak çok önemli. Balkonumuzun ve fransız balkonlarının demirleri de camlı, bu yüzden hiç aralık yok, balkona da cam kapama olacak, çocuklar uyanıkken açmayı düşünmüyoruz.


ZeynepYenice

bizde 11.kattayız ve dediğiniz gibi pencere önlerine asla bir şey koymuyoruz mobilya dahil, 2 tane balkonumuz var biri kapalı diğeri açık, açık olanına mutfaktan çıkılıyor, aslında balkonda keyif yapmayı masada çay içmeyi kahvaltı yapmayı çok severim ama 2 senedir yer sofrasındayız sırf kızımdan dolayı...
zaten balkon kapısını da hiç açık bırakmam ben mutfakta değilken, hatta evin diğer odalarında isem bile mutfak kapısını bile kapatırım ki kapı çok zor açılıyor ve kızım tek başına açamıyor..
Cevaplamak için Üye ol