Bebeklerin kaç aylık olduğu ve başını tutmaları?

satulu soruyor: 6

Bebeğim 27 Ağustos 2012 de doğdu. Şimdi 4. ayına mı girmiş oluyor 4. ayını bitirip 5. ayına mı girmiş oluyor? Kafam karıştı:)
Bir de benim bebişle aynı aya sahip olan bebekler kafalarını tam anlamıyla,ara sıra sallamadan dimdik tutabiliyorlar mı?
Şu,4. ayda kolundan çekip kaldırınca başı vucuduyla aynı hizaya geliri tam yapabiliyorlar mı? Benimkinin dümdüz yatarken kolundan çektiğimde ilk başta kafa arkaya gidiyor ama tam oturur pozisyona kadar çektiğimde vucuduyla aynı hizaya geliyor. Sizlerin ilk çekerken kafa arkaya kayıyor mu? Yoksa çekmeye başladığınız andan itibaren mi vucuduyla aynı hizada? Kucağımdayken kafasını desteklemiyorum ama ara sıra yoruşup kafayı salladığı oluyor. Sizlerde durum nasıl?
Kafam karmakarışık oldu. Kafayı tutabilmenin ne olduğunu tam çözemedim.Bu soruyu cevapla


6 Cevap


satulu

Yüzüstü yatırınca kafayı kaldırıyor bana bakıyor, nesneleri kafayı döndürüp takip ediyor.Ama ara ara sanki yoruluyor ve kafa sallanıyor:) Sanki çok zorlanıyor.


satulu

Peki kolundan çekip kaldırma olayı nasıl oluyor?Çekmeye başladığım andan itibaren mi tutacak kafayı? Sizinki onu ne zaman yaptı? İlginiz için çok teşekkürler


tubavekizlari

çekmeye başladığınızda önce kafası geriye düşüyo gibi olacaktır normal, bir ay sonra tam kontrol sağlar ve kollarından tutup çektiğinizde kafasını dik tutar, endişelenmeyin bence. spor yapmaya devam:)


yasomit

4 aylık bebek başını dik tutar yüz üstü yatırılınca başını 90 derece kaldırır.bariz baş tutamama varsa dr.danışın b12 vit.eksikliği olabilir.


asyanin_annesi

Kizim kilolu bir bebekti 4. Ayinda basini sagdan sola cevirmeyi basarmisti. Endise etmeyin ogrenecektir. Bu arada kizim 6-7 aylikti donmeye basladi. 9 aylikti desteksiz oturdu 10. Ayda emekledi 11 ayda yurudu:) vakit o kdr hizli geciorki bu anlarinin keyfini cikarip benim icin soyle buyukce bi koklayin:))


satulu

Aslında benim bebeğim de doğumundan 15 gün sonra 4- 5 saniye dik tutuyordu. Hatta doğduğunda ve 1. ayındaki muayenede yüzüstü koyunca kafayı öyle bir kaldırıyordu ki doktor hanım çok şaşırmıştı. Gel gelelim şu kolundan çekince  kafayı da kaldırır olayını çok yapamıyor. Hergün yüzüstü çalışıyoruz artık. gün içinde 3 kere 10 ar dakika:) Yabancı sitelerden araştırmalar yaptım. Birkaç egzersiz öğrendim. Sizin de dediğininiz gibi uçak yapma, ata binme, anne göğsü çalışmaları  yapıyorum.
Umarım faydası olur. Bazıları(Yabancı sitede) 2 hafta sonunda iyi sonuçlar elde etmiş. Bakalım bu pazartesi başladım.
Bu arada kucağımdayken sese ve nesnelere doğru kafayı çeviriyor. Yüzüstü yatarken de çeviriyor. Sırtüsütü yatarken arkasındaki televizyona bakmak için de çaviriyor:) Ama kucağımdayken öyle çivi gibi sallanmadan 6-7 aylık bebek gibi tutumuyor. Desteklemiyorum da sallansa da kendini topluyor. Ben de anlamadım işte...O sallanmaların olmaması lazımmış diye duymuştum.Cevaplamak için Üye ol