Yürümeye başladı,düşme-çarpma durumlarında ne yapmalı?

gesnur soruyor: 6

ARTIK ÖZGÜR OLMAK İSTİYOR VE ELİNİ TUTTURMUYOR,MAKUM DEVAMLI DA DÜŞÜYOR.PSİKOLOJİK AÇIDAN DÜŞÜNCE NE YAPILACAĞINI BİLİYORUM(GÜVENİNİ SARSMAMAK İÇİN VS,)AMA BİR YERİNİ ÇARPINCA MORARMAMASI YA DA ACISINI ALMASI İÇİN NE YAPILACAĞINI BİLMİYORUM,İLK MÜDAHALE NE OLMALI NDE SÜRÜLNELİ?DÜN DÜŞTÜ MESELA DİLİNİ ISIRMIŞ DİLİ KESİLDİ UFACIK BİŞEY YAPAMADIM,KAFAYI ÇARPSA NE SÜRMEK LAZIM MESELA?NOT:TLFDAN YAZDIM KUSURA BAKMAYIN

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


def_nem

Kızım 11 aylık olduğunda artık elimizi tutmak istemedi ve çok fazla düşüyordu haliyle biz her düştüğünde "defne düştüüü alkıışşşş " dediğimizde gülüyordu hiç ağlamazdı. Çarpabileceği keskin köşeleri de biz yumuşattık ama hiç çarpmıyor değil.En büyük kazamız babaannesinin evinde yaşandı keskin bir köşeye çarptı ve alnı şişti morardı doktor acısını ve şişini alması için jel ve şurup verdi bir iki defa sürdüm. Onların ağrı eşiği bizimkilerden çok daha yüksek artık bir yere çarptığığında veya düştüğünde kalkıp işine devam ediyor. 


semraonur

Merhaba bizde yürümeye tam başlamadık ama düşmeleriz çok oldu düştüğü zaman çok büyük tepkiler göstermedik (aaa ahmet düştü hadi kalkalım dedik).düştüğü zaman morarmasın,şişmesin diye eczaneden bir ilaç aldık eskiden lasonil vardı kalmamış muadilini aldık.düştüğünde kızarık şişlik olsun hemen alıyor.


TulinOzOz

Doktoumuzbize Arnica Krem onerdihala kullaniyorum super bisey


sehbal

Hirudoid forte krem çok başarılı.Vakit kaybetmeden sürerseniz morarma ve şişmeyi önlüyor.


tiara

arnica krem ya da jel. çok başarılı bu konuda..


jildando

bizde arnica kullanıyoruz, ama önce soğuk birşey koyuyoruz.
Sizinki yaşlarda buz falan koymanıza itiraz ediyorlar tabi. Ben o zaman buzdolabından alakasız birşey alırdım elime. Domates, patlıcan vb. domates sıkıştırıp tutmaca oynamaya çevirirdik olayı. O zaman hem ağlamayı bırakıp gülmeye başlıyorlar, hem de soğuk koymama izin veriyorlardı. şimdi de dolapta hep çantalara konan buz kutularından var, adı ne tam bilmiyorum ama eczaneden soğuk kalması gereken bir ilaç alırsanız onunla beraber de veriyorlar, içinde su olan mavi kutu diyelim.
Artık canları herhangi birşekilde acırsa kendileri dolaptan alıp koyuyorlar.Cevaplamak için Üye ol