Sarımsaklı yoğurt

Demgul soruyor: 7

Sevgili anneler bnim kuzucuk kendi başına bi dünya olmaya karar verdikten sonra bulamacı bıraktı kendi yemeğini kendi yiyor birde üstüne yemek seçiyor paşam. Derlerki hamileyken ne çok yersen bebek onu sever bizde tam tersi çocuk bıktı içerde yemekten herhalde. Ben inanılmaz yoğurt yerdim gece kalkıp yerdim o derece ama benimki sevmedi bir türlü. Geçenlerde sarımsaklı yoğurtlu kuskus vardı tattırdıö aman allahım nasılda yedi. Sonra yoğurda nezaman sarımsak koysam yiyor. Ne sade ne meyveli yemiyor. Sorum şu ki nasıl yerse yesin yeterki yesinmi? Yoksa sarımsak küçük çocuğa dokunurmu?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

benim fikrimce aşırı olmadığı halde dokunmaz.sarımsak çok faydalı fakat fazlası büyük insana bile dokunuyor


nilinmasali

Kızım 6. aydan beri yoğurdu sadece sarımsaklı yer,tabi ilk zamanlar miktar cok cok azdı zamanla çoğaldı ama 17 ay sarımsak için küçük değil...


benjamin2010

Oğluma 7 aylıktan itibaren sarmısak yedirdim,Hala da soğan sarmısak bayılır.Onların da bir damak tadı var bırakın nasıl isterse öyle yesin.


hamdusena

bende vermiştim çok daha küçüken bebişlerime


Silanurr

1 yaşından sonra biçok şeyi yiyebiliyorlar zaten ama bence de fazla olmamak şartıyla yiyebilir.. sarımsak tam bir antibiyotik çünkü.. ben hemen hemen her çorbasına da koyarım..


emir_melek

 benimkilerin ikisi de bayılıyor sarmısaklı yoğurt yemeye. Küçük degil bence annesi verebilirsin diye düşünüyorum :)


meltem23

Sarsak dogal antibiyötik. Keza sogan da öyle. Benim kizim keske yese sarimsagi ama yemiyor. Ne guzel birsey gün içinde fazlaca olmadigi müddetce problem yok yesin kuzucuk içini temizler ilac gibi bagisiklik sistemini kuvvetlendirir istahini acar.. Benim kizim sadece kuru sogani yiyor ve seviyor. Korkmayin sarimsak dogal bir mucizedirCevaplamak için Üye ol