Geçmeyen göz problemi

Hfrajha soruyor: 6

Kızım doğar doğmaz konjuktivit, çapak problemiyle uğraşıyoruz ve artık gerçekten çok üzgünüm. En az 1,5 ayda bir sol gözünde oluyor, Eskişehir'in en iyi profesörüne götürdük, hiç bir şeyi yok dedi uzun bir muayeneden sonra, iyi bir özel hastanenin uzman doktoru ise göz kanalı tıkalı, anestezi verip kanalı açmamız gerekiyor diyor.

Son vakamız ise, Cuma günü başlayan kanlanma ve çapaklanma. Profesörümüz Azyter önerdi, kullanmaya başlayalı, enfeksiyon iyice arttı, kanlanması geçmedi ve çapaklanması arttı.

Moralim inanılmaz bozuk, Eskişehir'in her şeyi iyi hoş ama Ankara'daki gibi yetkin, sözünden emin olacağım doktor sayısı oldukça az.

Yarın daha önce gittiğimiz bir doktora, Çarşamba günü Acıbadem Ankara'ya gideceğiz, o zamana kadar böyle bir şey yaşamış olanlar bana akıl verebilir mi, sizce sebebi ne olabilir?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


hamdusena

benim oğlumda da göz kanalı tıkanıklığı vardı sürekli çapaklanıyordu öyle çapaklanmada az buz bişey değildi bayağı oluyordu 

bir dr umuz sürekli gözle burnun birleştiği bölgeye dairesel hareketler yapmamızı söyledi günde 15 kez en az yap dedi bazı bebeklerde olabilen bir durumdu ve demişti 
birde konjuktivit içn ise dışarı her çıkardığında eve geldiğinde gözlerini bolca su ile yıka veya eve gelir gelmez bebeğin başını yıka benim kızımda oluyor du ben hemen yıkayınca geçiyor bende de oluyor 


birgun

Bizde de benzer sorun var. Kanlanma olmadı ama. Hamdusena nın dediği gibi doktor masaj önerdi.


Quelle

Özellikle çocuk hastalara bakan göz doktoruna gitmenizi öneririm. Bu sene başında kızımın her iki gözünde de arpacık çıktı ve tam olarak geçmedi, dikkat çekecek şekilde şişiklik kaldı. Önce kendi göz doktoruma gösterdim. Pomadın bir faydasının olmayacağını, büyüyünce ufak bir operasyonla bezeye dönmüş kalıntının alınması gerektiğini söyledi. .İçimiz rahat etmedi, çocuk göz konusunda uzman olan Şule Ziylan'a gittik. Bir pomad verdi ve kalıntılar çok kısa sürede yok oldu. Umarım sizin kızınızdaki problem de en kısa zamanda biter.


serra77

Kizim gozyasi kanal tikanikligindan 3 kere operasyon gecirdi , 1.5 yasindan beri cok sukur sorunsusuz. Masaj bize fayda etmedi , capaklanma falan degil her masajda bir cay kasigi iltihap cikiyordu gozunden.. Yani ameliyat zorunluydu. İlk olarak kanal acma ops yapildi, tekrar tikandi. İkinci ops tup takildi,yani kanal olusturuldu , ucuncu olarak 6 ay sonra tup cikarildi , simdi yilda bir kontrol var..

Bu isin TR'de uzmani Levent Akcay , istanbulda dunya gozde, uzmanlik alani bu zaten,arastirin goreceksiniz. Zamaninda cok arastirdim her yol kendisine cikti diyebilirim.

Bu arada bu sorunumuzun nedeni kizimin erken dogum yuzunden gozyasi kanalinin olusmamasi..


fistikcik

Anlattıklarınız gözyaşı kanal tıkanıklığını düşündürtüyor. Bu zamana kadar doktorların size doğru bilgi vermemeleri şaşırtıcı. İyi bir göz doktoruna (çocuk doktoru değil göz doktoru bu konuda yetkindir) kızınızı muayene ettirin. Tam dönemindesiniz ameliyat için. Korkmayın, çok basit bir operasyon. Herhangi bir kesi vs söz konusu olmuyor. Aynı gün taburcu oluyor çocuk. Kızınızın yaşı (13 ay) sorunun masajla çözülmesi için artık çok geç. Masaj daha küçük bebeklerde etkili oluyor. Bu dönemde ameliyat öneriliyor.


12Agustos2010

Oğlumda da gözyaşı kanalı tıkanıklığı vardı. Insan bebeğini o kapanmış gözlerle görünce morali çok bozuluyor. Yaklaşık altı aylıkken göz doktoruna götürmeye karar verdik, randevu almak istediğimiz doktor arkadaşını önerdi, pediyatrik gözde tecrübesi daha fazla diye. Gerçekten sorduğumuz bütün sorulara cevap verdi ve bizi tatmin etti. Çocuk doktorumuz hergün bilmem kaç kere masaj yapmamı, masaj yapmayı ihmal ettiğimi söylüyordu, bu arada kendisini çok severim, çok güzel teşhisleri vardır, ama göz doktoru ise masajın işe yaramasının neredeyse imkansız olduğunu söyledi; şöyle ki yeni doğan çocukların bir bölümünde bu tıkanıklık görünüyor ve masajsız %90, masajla %95 açılıyor, bunu da sadece ben söylüyorum çünkü yapılan bir çalışma yok demişti.. Ve bize masajı anlatırken oğluma nasıl masaj yapmam gerektiğini gösterdi, göz pınarından buruna doğru o kadar bastırarak yaptı ki, zavallı oğlumun ağlamaktan sesi kesildi. Aman ne yapyosun demeye kalmadan, ağladı diye üzülüyorsunuz ama masaj bu dedi. Öyle hafif hafif ovalamakla kanal ucundaki zarı açamazsınız demişti. Ama ben böyle yapamam dediğimde de yapma zaten dedi. Büyük ihtimalle açılacak, velev ki açılmazsa küçük bir operasyonla açarız demişti.

Sanırım bebeğiniz %5 ilk kısımda, fıtıkcığın dediği gibi döneminde, fazla sıkıntıya sokmadan bir göz doktoru ama çocuklar üzerinde uzmanlaşmış olan bir göz doktoruyla küçük bir operasyonla halledersiniz.. Allah kolaylık versin..Cevaplamak için Üye ol