Gaz sancısı

mumiat soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar bebeğimiz 40 günlük erkek. Yaklaşık ikinci haftadan beri yoğun şekilde gaz sancısı çekiyoruz. Bebeğimizin kolik olduğu net gibi. Çünkü akşam saati olunca akşam 5 ten 6 dan sonra krizler başlıyor gece en geç 12:30 1 gibi bitieiyor. Gece uykusu şimdilik düzenli 2 saatte bir kalıp emzirip uyuyor sabah 8 e kadar. Yalnız gündüzleri akşamki gibi krizleri olmuyor ama huzursuz uyku gece gibi uyumuyor en fazla yarım saat. Varsa işe yarar deneyimleriniz nedir öğrenmek istiyorum. Veya bebeği bu şekikde olup hangi sürede son bulduğu. Çünkü artık baba olarak psikolojim bozulmaya başladı. Lütfen bir çıkış yolu. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sinembalka

Zamanla geçecek... gaz yapan yiyeceklerden uzak durun. 


nil8820

Öncelikle bu her bebepin yaşadığı normal bir süreç. Bunu kabullenmek gerekiyor. Onunrahatlamaya çalışmalısınız. Gündüzleri karın üstü uyutmayı deneyin. Karnını sıcakmtutun karnına masaj yapın. Ayşe öner gazla ilgili videoları var izleyebilirsiniz. Ayrıca kolikse, sallanmaktan -yani hafifçe göğsünüze yatırarak olabilir- hoşlanıyorlar. Bu anne karnını hatırlatıyor ve rahatlatıyor. Son çare gaz damlası kullanılabilir karşı değilseniz. 


nil8820

Bu arada nw zaman geçeceği maleaef bebeğe bağlı. Biz 3.aydan sonra rahatladık ki genelde bu şekilde olur. Bazen nadir de olsa 1 yaşa kadar devam edebilir


mumiat

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Nil hanım bu bence her bebekte olan bişey değil. Bu gerçekten farklı bir durum tamam normal bebekte gaz olur ama iki sırtına vurursun sallarsın gazı çıkar rahatlar. Ama bizimkisi öyle değil. Gün boyu nerdeyse afedersiniz alttan hiç gaz çıkaramıyor anca altını açınca bşraz bacaklarını ileri geri yapınca kakayla çıkarıyor gazı. Biraz rahatlıyor. Ama çok uzun sürmüyor. Sanki bebeğin bağırsaklar gaz üretme tesisi gibi. Karnından gırıltı ejsik olmuyor. Hep kendini dinliyor yavrucak. Ağrı ne zaman gelecek diye hep tedirginlik hali. İşin kötü tarafı gündüzleri bu gaz sıkıntısı pek olmazken maalesef bugünden sonra gündüzede yayıldı gibi görünüyor. Tam üç çeşit gaz damlası denedik faydası yok. 

Arkadaşlar acaba annenin aldığı süt ürünlerinden olabilirmi bi 2 gün kestik pek değişen olmadı ama 2 3 akşamdır daha sıkıntılı geçmeye başladı. Umarım dediğiniz gibi gecicidir. 


nil8820

Benim oğlum da 3 ay boyunca hiç alttan gazını kendi kendine çıkarmadı. Henüz beceremiyordu yani normal olduğunu düşünüyorum. Emdikten sonra hep mide gazını çıkarıyorsunuzdur herhalde. Çünkü mide gazı sonra bağorsak gazı oluyor ve sancı yapıyor. Bunun yanında süt alerjisi olabilir belki düyeceğim ama tabi kü bunu ancak doktor bilebilir.Bunaldığınızı tahmin ediyorum ama unutmayın geçecek. Cevaplamak için Üye ol