Kolluk, yüzme yardımcısı

cfka soruyor: 10

Merhabalar,


Kızım 9 aylıkken, 21 aylıkken ve 23 aylıkken gittiğimiz tatillerde swimtrainer kırmızı kullandık. 
Memnun da kaldık, bizden bagımsız suya atlayabilmesi ve kurbagalama yuzmesine yardım etmesi nedeniyle swimtraineri sevdik. Kızım şu anda 33 aylık ve tatile gidecegiz kısmetse. Swimtrainer uzerinde 4 yaşa kadar diyor ama biraz dar geliyor artık. 

Secenekler:
1. Swimtrainerin kemer kısmında bulunan beyaz kısımlarını sisirmeden kullanmak, bu sekilde kullanılabiliyor mu? Boyle kullanırsak dar gelmez sanırım, 4 yaş dediğine göre kullanılabiliyor olmalı.
2. Swimtrainer kırmızıyı yukarıda sekilde kullanıp bir de kolluk almak. Kollukla rahat ediyorlar mı bagımsız yuzulebilir mi swimtrainerdaki gibi, hiç kullanmadıgımız icin bilemiyorum.
3. Şişme yelek. Bunlar bizim kızı sıkar gibi geliyor ama emin değilim kullanan var mı, rahat mı?
4. Swimtraineri 2-3 sene daha kullanırız deyip turuncusunu almak bir buyugunu.
5. Puddle jumper. Bu hem cok rahat değil gibi hem de pahalı , kullanmazsak yazık olur.

Bana 2. secenek mantıklı geliyor ama kolluk olayından emin değilim. Önerileri bekliyorum. Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


minita

Size Türkiye'de yeni satışa sunulan bir ürünü tavsiye ederim. Cherek's Kraulquappen markalı kolluklar instagram'da myminibaby adlı hesapta satışta. 8 yaşına kadar kullanılabiliyor. Klasik kolluklardan çok farklı, çocuğun ağzı sudan 17cm yukarda oluyor ve asla temas etmiyor. Bende oğluma aldım ve kullanmak için sabırsızlanıyorum. İsterseniz bir göz atın, youtube'da videolarda var


hayatto

puddle jumperı Ela 1.5 yasında falandı aldıgımızda , su an 5.5 hala kullanıyoruz , ben öneririm


cfka

Merhaba İGdeki hesaba baktım ilginç geldi tesekkurler, araştıracagım.Fiyatı ne kadar acaba?


cfka

Fiyatı gordum şimdi 80 TLymiş. Yalnız swimtrainerdaki gibi cocugun yuzmesini tesvik edici değil de, suyun ustunde durmasını sağlıyor gibi geldi, tabi kullanmadıgım icin emin değilim, umarım memnun kalırsınız. Benim kızım 3 yaşına yaklaştı ve çok hareketli bir cocuk. Belki öğrenebilir bile yüzmeyi biraz biraz. Swimtrainera devam etmek ve normal bir kolluk bizim için makul gibi. Tesekkurler cevabınıza.


cfka

Fiyatı gordum şimdi 80 TLymiş. Yalnız swimtrainerdaki gibi cocugun yuzmesini tesvik edici değil de, suyun ustunde durmasını sağlıyor gibi geldi, tabi kullanmadıgım icin emin değilim, umarım memnun kalırsınız. Benim kızım 3 yaşına yaklaştı ve çok hareketli bir cocuk. Belki öğrenebilir bile yüzmeyi biraz biraz. Swimtrainera devam etmek ve normal bir kolluk bizim için makul gibi. Tesekkurler cevabınıza.
egokce

artık o yaşta kollukla rahat yüzerde bende o şişme mayolardan öneririm çokda kolay kuruyorlar


cfka

Merhaba Swimtraineri almadan once batmayan mayolara da bakmıştım. Swimtrainer dediğim gibi yuzmeye yardımcı oluyor, sadece su üstünde kalmasına değil. Fikirler için tesekkurler yine de. Şöyle sorayım peki, swimtrainer kırmızıdan sonra turuncu kullanan var mı? Ya da direkt turuncu kullanan? Kollukta tavsiye edeceginiz marka model var mı, hepsi asagı yukarı aynı mıdır sizce?Serare

cfka swimtrainer kullanmışsın. bence bir büyüğünü alma. direk kolluk kullanmaya başla. kolluk herhangi bir model olabilir. kızın daha 3 yaşında bile değil. yaşı ve kas gelişimi olarak zaten teknik olarak yüzmesi mümkün değil. normalde yüzme antrenörleri simit tarzı yardımcıları önermezler. çünkü çocuğun tüm vücudunu su üstünde tutar. oysaki kolluk sadece başını su üstünde tutmaya yarar ve hareket genişliği daha rahattır. kulaç atmayı öğretebilirsin. yelek yada batmayan mayoyu hiç önermem bu yaşta. önemli olan su üstünde kalmayı öğrenmesidir. yüzme öğretirken en büyük sorun çocukların başlarını suyun içne sokmak istememeleridir. su yutmak onlar için büyük bir korkudur. öncelikle bunun öğretilmesi gerekir.

benim oğlum 4,5 yaşında. ve 2 yaşından beri kolluk kullanıyor. şu an bizimle denizde çok raht yüzüyor ve açılıyor. başını suyun içine sokup dalabiliyor.havuzda depar taşından atlayabiliyor. artık biz yavş yavaş kollukların havasını indiyoruz kendi suyun üstünde durmayı öğresin diye. suyun üstünde yardımsız durduktan sonra ancak yüzmeyi öğrenebilir.

eşim yüzme antrenörü bende beden eğitimi öğretmeniyim. bilgiler bilimsel yani :)))


cfka

Serare cevap icin tesekkurler. Bilimsel oldu gercekten, karar vermemi kolaylaştırdı:) Kolluk icin herhangi bir model demişsiniz ama hepsi aynı malzemeden mi oluyor, onerebileceginiz bi marka var mı?Cevaplamak için Üye ol