Sütümü daha fazla olması için ne yapmalıyım?bebeğim doymuyor mu?

hfz42 soruyor: 6

Slm arkadaşlar.Kızım 7 haftalık akşam olduğunda bazen 1,2 dk emdikten sonra memeyi çekiştiriyor.sizce nedeni ne?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Logos

Henüz emmeyi öğrenme sürecinde. Yoruluyor olabilir. Memeyi tam ve düzgün alamadığı için olabilir. Süt haddinden çok veya az geldiği için olabilir. Aç doymasa anlardınız çok yüksek ihtimalle 7 haftada. Kilo alımı, çişli bez sayısı, bebeğin genel keyfi bunu belli eder diye hatırlıyorum.

Ben ilk aylarda su, still tea, incir, kuru kayısı, karafil ve ayvanın kaynatılmasıyla şekersiz yapılan bir içecek, dereotu, bulgur ve kimyon tükettim hep.Bende bunlar etkiliydi olmuştu. Güle güle büyütün.


hfz42

Bezi ıslatması çok güzel kilo alımında gayet iyi bazen yapıyor böyle takıntı yaptım bende galiba


fuzuliseyler

Göğüsleriniz artık bebeginizin ihtiyacı kadar üretim yapmaya başladı. Bir iki dakikadan sonra Arada çekiştirip emmeye devam mı ediyor. Bir iki dakikadan sonra emmiyorsa sütünüzü kontrol edin bence. Sur arttırma yöntemlerine gidersiniz. Pompa varsa Sağın bakın yeterli mi diye. Pompa yoksa annelerimizin yaptığı gibi once ılık masaj yapıp yavaş yavaş bir kâsenin içine bir göğsünüzü sagabilirsiniz.


hfz42

Bir iki dkadan sonra emiyor tekrar yapıyor.ne kadar çıkarsa sütüm yeterli bilmiyorum ki...bu arada Deminde emdi gögüslerim sertti süt geliyor başta hızlı gelip sonra yavaş geldiğinden de yapabilir mi?Bebege yetecek kadar üretiyor dediniz ya o kadarını emip doyuncada yapar mı?


berlindenbirseda

Öncelikle kendinizi üzmeyin, gelişimi güzel diyorsunuz, eminim geçici bir durumdur. Bence sütünüz çok geldiği için öyle yapıyordur. Bebeğiniz 1-2 dk emdikten sonra oynamaya başladığında, baş ve işaret parmaklarınızla göğsünüzü aşağıdaki linke görüldüğü gibi tutup önce kendinize çekip sonra sıkarak bakın, hala fışkırarak çıkıyorsa süt, bebeğinize de fazla hızlı geliyor olabilir. Eğer böyleyse emzirmeye başlamadan önce bir-iki dakika elinizle bir bardağa vb. sağıp öyle emzirmeyi deneyin, böylece süt daha yavaş geleceğinden bebeğiniz de belki daha rahat emer. fuzuliseyler

Kusura bakmayın geç yazabildim. Lütfen kendinizi böyle küçük şeylere takılarak uzmeyin. maşallah gelişimi iyiymiş bebeğinizin. Süt yetmese zaten avaz avaz ağlar uyutamazsiniz. içiniz rahat olsun. Bebeklerimiz bizim yaşadığımız bütün endişeyi stresi hissediyor. İçinizi ferah tutun her istediginde verin emsin. Emzirmek kadar rahat birşey yok. annelerimiz böyle hesaplara hiç girmemiş. sadece göğüsleri sistiklerinde elleriyle sagmislar bebeginiz artık büyüdüğü için süt ihtiyacı da artıyor. Belki ilk anda fazla geliyor ama ilk gelen süt de son dklarda emdigi de çok değerLi. Su ihtiyacını ilk gelen sütten alıyor. İllaki emmeyi öğrenecek. Çok geldiğinde baş edebilmeyi,az geldiğinde daha güçlü çekmeyi herşeyi öğrenecek. Siz sadece günde en az 3 lt su icin. Diğer gidalarinizi dengeli bir şekilde alın. Süt yapan ilk şey sudur. Şekerli yiyeceklere yuklenmeyin boşuna. Sevgiler.Cevaplamak için Üye ol