Ankara çankaya bölgesi kolej arayışıma yardım eder misiniz?

htcnn soruyor: 10

arkadaşlar merhaba, 2016 doğumlu oğlum için Çankaya'da anaokulu arıyorum ve tabi ki gönül ilkokulu da aynı yerde okusun ister.o yüzden odtü,arı koleji, nesibe aydın koleji,sınav koleji, yüce koleji,ayşe abla koleji,bilişim koleji ve  daha başka bu civarda kolejlerde çocuğu okuyan veliler varsa ve iyi veya kötü yorum yaparlarsa çok memnun olurum. 

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


htcnn

nesibe aydın koleji hakkında da bilgi alabilirsem çok mutlu olurum.


simdiokulluolduk_

Nesibe Aydın Okulları, İngilizce eğitimi zayıf, ilköğretim kısmında akademik eğitimde izledikleri program devlet okulundan farklı değil, okulun kurumsal kültürü ve çalışan profili profesyonellikten uzak


kuzu14

Buradan da yazayım belki faydası dokunur. Geçen dönem bende çok araştırarak arı kolejine başladık. 1. Sınıf şu an. Online eğitim başladığı günden bu yana bir aksaklık yaşamadık. Öğretmenden özellikle çok memnunuz . İngilizce eğitimİçin  şu an online olduğu için bence evde verim alamıyoruz . Çünkü oğlum çabuk sıkılıyor ve anlamadığı için dersten kopuyor. 


Piril_85

Ben de aynı süreçteyim şu anda. Kurumsal, bir vakfa ait okul tercih etmek istiyorum. MEV ve Bilfen ile görüştüm. -Bilfen çayyolu kayıtlarının dolmak üzere olduğunu söyledi. Eğitim de farklı bir yöntem uyguluyorlar ve akademik başarıyı ön planda tutuyorlar. Bilgileri çok doyurucu alıyorsunuz. Özellikle ingilizceyi çok iyi öğreteceklerini anlıyorsunuz konuşmalardan ve iddialılar. Anaokulu değil ama ilkokul ücreti yüksek. İlkokul fiyatı neredeyse 60 bini geçicek ve eğitim 15.30'da bitiyormuş, sonrasında etüd sistemleri yokmuş. Mecburen eleyeceğim üzülerek. -MEV bana düzenli, yaklaşımları çok sıcak geldi. Fiyatı da diğer okullara göre gerçekten çok iyi. Memnun olan arkadaşlarım da var olmayan da. Bir vakıfa bağlı olması benim için artı özellik. Ama fiziki koşulları iyi bir devlet okulu gibi. Bir de çok iddilalı değiller yani kendilerini biz şuyuz buyuz diye anlatmıyorlar, siz ne sorarsanız samimiyetle cevap veriyorlar. Eğitim sistemlerinde ne farklı anlayamadım. Aklımın bir köşesinde dursun dedim.  -ODTÜ'nün son başvuru tarihi 3 Ocak'tı, aslında aklımda olan bir okulda ama anaokulu 60 bin miş bu yıl, bana fazla geldi fiyatı. ODTÜ çalışanları yarı fiyatı ödüyorlarmış. -Ayşeabla kolejine bağlı kurumların birinde çalıştığım için orası bana indirimli aslında ve çok olumsuz bir yorum duymadım. İngilizce eğitimlerinin iyi olduğunu ve disiplinli bir yer olduğunu biliyorum.

Bu hafta Ayşeabla, Nesibe Aydın, Bahçeşehir çayyolu, Beştepe ve Maya incek ile görüşeceğim. Görüşlerimi burada mutlaka paylaşacağım. Tevfik Fikret ve Bilkent başvuruları başlamamış. Sizlerden de öneri, fikir olursa paylaşırsanız çok sevinirim.


htcnn

görüşmelerden sonra  tekrar paylaşım yaparsanız sevinirim sevgili pırıl_85.  ben şimdiye kadar büyük kolej ve jale tezer'e bakabildim. açıkçası büyük kolej'e neden söyleyemeksizin ısınamadım. anaokulunun ayrı bir binada olması havuz için gel-git yapmaları gerekeceği olabilir houşma gitmeyen. jale tezer fena değildi ama ne bileyim anaokulu için özelbir alan bir oyun bahçesi gibi bir yer yok . arkada çok küçük bir bahçe var. aynı şeyi nesibe aydın için de duydum tabi pandemi bizi de yaktı hafta içi işteyim bakamıyorum bir yere. hafta sonu yasak olduğundan gidemiyorum. tevfik fikret fransızca dolayısıyla elediğim okul, bilfen'in de fazla disiplinli olduğunu duydum. benimkine ağır gelebilir. ayşe abla'ya bakmak istiyorum . bir de birlik'te ki sınav koleji'ne. frozenankara

Merhaba arkadaslar benım de 2016 dogumlu kızım var onun ıcın anaokulu ve devamında da ılkokuluna devam edecegı ankarada ıyı bır kolej arıyorum bıcok kolejı gezdık odtunun kurasına gırıcez kurada cıkarsa kafamız karısacak fıyatından dolayı etutler yemek vs ıle 70 bını buluyor cunku onun dısında maya yerı ıtıbarıyle bıZe ters geldı ve okulun akademık basarı ıddıası yok bızım aradıgımız ıyı bır ıngılızce egıtım akademık basarısı olan sosyal ımkanları olan cok fazla subesının olmadıgı ılgılı bır kolej bahcesehır cayyoluna sıcak bakıyoruz bır de. Tevfık gıkret fransızcadan dolayı eledık bız de goruslerı burdan oaylasabılırsek cok yararlı olacak bıze de 


Piril_85

Bir önceki yorumumu da buraya ekleyerek, gezdiği bilgi aldığım kolejler hakkındaki fikirlerimi aktarmak istiyorum.

Bilfen Çayyolu

Online görüşme yapıyorlar. Sonrasında da çocukla PDR görüşmesi yapıyorlar online. Kayıtlarının dolmak üzere olduğunu söyledi. Eğitim de farklı bir yöntem uyguluyorlar ve akademik başarıyı ön planda tutuyorlar. TEOG, LGS vb. sınavlarda başarılı olmalarını aslında anaokulundan beri onlarla birlikte olan çocuklar sayesinde olduğunu söylüyorlar. Bilgileri çok doyurucu alıyorsunuz. Yoğun bir ingilizce programları var. Özellikle ingilizceyi çok iyi öğreteceklerini anlıyorsunuz konuşmalardan ve iddialılar. Anaokulunda okuma yazma öğretiyorlar. Anaokulu değil ama ilkokul ücreti yüksek. İlkokul fiyatı neredeyse 60 bini geçecek ve eğitim 15.30'da bitiyormuş, sonrasında etüd sistemleri yokmuş. Bu seneki ücretleri henüz açıklanmadı ama geçen yıl anaokulu eğitim+yemek 45.500

MEV

Bana düzenli, yaklaşımları çok sıcak geldi. Fiyatı da diğer okullara göre gerçekten çok iyi. Memnun olan arkadaşlarım da var olmayan da. Bir vakıfa bağlı olması benim için artı özellik. Ama fiziki koşulları, iyi bir devlet okulu gibi. Bir de çok iddilalı değiller yani kendilerini biz şuyuz buyuz diye anlatmıyorlar, siz ne sorarsanız samimiyetle cevap veriyorlar. Eğitim sistemlerinde ne farklı anlayamadım. Aklımın bir köşesinde dursun dedim. Geçen seneki anaokulu eğitim ücreti 20.500, üzerine yemek, kırtasiye, etüd veya servis eklenince 30 bine yakın olmuş.

ODTÜ Koleji

Son başvuru tarihi 3 Ocak'tı, aslında aklımda olan bir okulda ama anaokulu 60 bin miş bu yıl, bana fazla geldi fiyatı. ODTÜ çalışanları yarı fiyatı ödüyorlarmış. Neden aynı eğitime ben 2 katını ödeyeyim diye de düşündüm. 15.30'da eğitimleri bitiyor ilkokulda ve sonrasında etüd için ayrı ücret ödeniyor. ODTÜ'ye o parayı vereceğime çünkü evime de uzak Bilfen daha mantıklı geldi. Kurasına katılmadık o yüzden.

Ayşeabla Koleji

Çok ilginç bir şekilde bu okulu çok beğendik. Başkent Üniversitesi'nin okulu. Çok sıcak bir karşılama vardı. Anaokulu müdürü TED'den emekli ve size güven veren bir yaklaşımı var. İngilizce eğitimlerinin iyi olduğunu duydum. Anaokulunda native öğretmenleri de var. İnternette de çok olumsuz bir yorum duymadım. Giden arkadaşlarımın çocukları var ve çok memnunlar. Anaokulu eğitim fiyatı geçen yıl 40 bin ve üzerine yemek 5000, kırtasiye ve gerekirse servis ekleniyor. Benim evim buraya yakın olsa bu kurumu düşünürdüm. Yine de aklımın bir köşesinde..

Bahçeşehir Çayyolu

Kampüsü gerçekten çok güzel. Karşılama da iyiydi. Anlatan kişi eğitim sistemlerini, dil eğitimini herşeyi çok güzel anlatıyor ve siz woaw diyorsunuz ama acaba herşeyi nasıl uyguluyorlar diye de düşünüyorsunuz. Bize bir çok şey çok ticari geldi. İnternette de bahçeşehir kurumları ile ilgili çok fazla olumsuz yorum var. Evet her kurum için olumlu/olumsuz yorum var ama burası için yazılanlar bizi düşündürdü. İçime sinmeyen birşeyler oluştu. Anaokulunda native öğretmen var dedi, gittiğimizde tam çıkış saatiydi, ingilizce konuşan bir öğretmen gördüm bize de o şekilde selam verdi ama bence o kişi Türktü mesela. Güncel fiyatları erken kayıtta anaokulu eğitim-yemek-kitap-giysi 55 bini buluyor. 

Nesibe Aydın Ümitköy

Kampüsü bizim için tam bir hayal kırıklığıydı. Kampüs değil de binası. Bizim içimiz daraldı okulda çocuklar napsın. Anaokulu bodrum katta bir yerdeydi. Eğitim sistemlerinin çok disiplinli olduğunu duymuştum. Akademik başarıyı ön planda tutuyorlar. Her sene öğretmenleri değişiyormuş yalnız. Bunun olumlu olduğunu söylediler. Diğer okullar gibi çocuğu önce PDR görüşmesine alıyorlar. Burada okuyan arkadaşımızın çocukları var ve memnunlar ama herkes çocuk ders çalışmayı seviyorsa gelsinler diyor. Çocuğum daha anaokuluna başlayacak bunu öngöremiyorum. Bu kadar disiplin Türkiye sınav gerçeğinde çok önemli ve disiplin küçük yaşta kazanılır elbet ama ya çocukta ters tepki yaparsa diye de endişeleniyorum. Servis kullanacak olmasına rağmen Gölbaşı kampüsünü gezip karar vereceğim. Anaokulu ücreti toplam 57 bin civarına denk geliyor ama ilkokulda 50 bin civarına düşüyor.

Beştepe Koleji

Görüşmeleri online yapıyorlar ve çok doyurucu bilgiler veriyorlar. Görüşme yapan kişi çok sıcakkanlı.  İngilizce eğitime önem veriyorlar o kendini belli ediyor. 2. dil rusçayı anokulundan itibaren veriyorlar. Liseyi de orada bitirirse çift diploma hakkı oluyormuş. Bu okuldan çok memnun olan da var çocuğunu alan da. Çocuğunu alan arkadaşlarım ingilizce eğitiminin iyi olduğunu ama akademik olarak çok kötü olduğunu söylemişti. Kampüsü pandemiden dolayı hiç gezdirmiyorlar. Bu bizi düşündürdü. Bu okulda Bahçeşehir gibi biraz göz boyayıcı ve ticari bir kurum gibi geldi bize. Ama fiyatı MEV'den sonra 2. en düşük. Anaokulu ücreti herşey dahil 40 bin gibi bir rakam ve çocuğun etüde kalmasına gerek yok, 17.30-18'e kadar alınabiliyor çocuklar.

Bunların dışında Maya İncek'le görüşeceğim ama oraya karşı nedense önyargılıyım. Doğa çayyolu ile de görüşeceğim ama oraya karşı da öğretmen maaşlarını bir ara ödemediler batma sürecine geldiler ve İTÜ-ETA'ya devredildiği için önyargılıyım.

Herkesin bellentileri farklı olabilir. Çocuğumun biraz daha vakıf, çok şubesi olmayan, akademik başarı ile beraber dil başarısına da önem veren, çocuklar arasında marka savaşlarının olmadığı, bilinçli, eğitimli velilerin tercih ettiği bir okula gitmesini istiyorum. Görüştüğüm okullardan en içime sinen Bilfen. Ama ilkokul eğitimi için o kadar  ücretlere gerek var mı emin olamıyorum gerçekten. Veli profilinden endişeliyim (tamamen yorumlara dayalı söylüyorum). Onun dışında Nesibe Aydın'a yakınım. Ve Tevfik Fikretli çok arkadaşım olduğu için onun kurasına katılacağız. Zaten günümüz çocukları ingilizceyi bir şekilde öğreniyorlar, en azından kurumsal, ek bir dil ve farklı bir ekolde olan okulda da okuyabilir diye düşünüyorum. Mart gibi olacakmış. Çıkma şansı 20'de 1. Bu süreç çok zor bir süreçmiş gerçekten. Umarım bu yazıları okuyan deneyimli veliler bizlere yardımcı olurlar. Umarım hepimiz çocuklarımız için en doğru kararları veririz.gozk

Merhaba,

Biz de 2015 doğumlu oğlum için kolej arayışı içindeyiz. Benim 2016 doğumlu kızım daha olduğu için her şeyi çifter çifter düşünmek durumundayız.  Yükselen Koleji ve Oya Akın arasında sıkışıp kalmış durumdayız. frozenankara

Merhaba piril_85 uzun detaylı açıklamanız ıcın oncelıkle cok tesekkur ederım. Sizin ywzdıklarınızı ve goruslerınızı okuyunca paralel dusuncede oldugumuzu farkettım sanırım cayyolu tarafında oturuyorsunuz bılfene de sıcak bakıyorsunuz fakat bılfen ıle ılgılı zengın aıle cocuklarının tercıh edıldıgı okul olması ve marka yarıslarının dıger okullara nıspeten bıraz daha kacınılmaz oldugu ve goruslerıne cok obem verdıgım egıtımcı bı arjadasımın bılfen ıle ılgılı bu seveplerden dolayı olumsuz fıkırlerınden dolayı ben en bastan eledım bılfenı. Dun ayşe abla nın tanıtımına katıldık onlıne ve suan aklımda evıme yzak olmasına ragmen ayse abla var ıngılızce egıtımının ve akademık basarısının cok ıyı oldugu samımı butık bır okul ve onerılıyor sıddetle hatta evımı taşımayı da dusunuyorum. Maya hakkında olumsuz gorusler aldım arı kolejının de anaokulu kısmının vasat oldugu ve zengın aıle cocuklarına hıtao ettıgını duydum suan odtunun kurasını beklıyoruz ve ayse abla da aklımızda bızım


htcnn

ayşe abla'ya ben de bakmak istiyorum. bu hafta yüz yüze görüşeceğiz.tanıtım toplantısını kaçırmışız. arı koleji ve nesibe aydın'la da yüz yüze görüşüp bir binayı görmek istiyorum.son olarak buradaki yorumlardan sonra bilfen'i eledim. odtü'nün kurasına katılacağız.  jale tezer ve büyük kolej'e de malesef ısınamadım. oysa ki ikisi de bana çok yakın.  yalnız eğer çocugunuz iyi bir ingilizceye sahip olsun istiyorsanız bilfen tek geçilecek yer belli ki diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar iyi bu konuda. ama genel veli profilinin kalburüstü olması, ilkokuldan sonra teog basarısı göremiyorlarsa çocugu başka okullara yönlendirmesi  hoşuma gitmedi benim. diğer okullara da gittikten sonra tekrar yazacağım.Cevaplamak için Üye ol