Ankara çankaya bölgesi kolej arayışıma yardım eder misiniz?

htcnn soruyor: 10

arkadaşlar merhaba, 2016 doğumlu oğlum için Çankaya'da anaokulu arıyorum ve tabi ki gönül ilkokulu da aynı yerde okusun ister.o yüzden odtü,arı koleji, nesibe aydın koleji,sınav koleji, yüce koleji,ayşe abla koleji,bilişim koleji ve  daha başka bu civarda kolejlerde çocuğu okuyan veliler varsa ve iyi veya kötü yorum yaparlarsa çok memnun olurum. 

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


frozenankara

Htcnn bilfeni biz de eledik odtu kurasına gırıcez odtu ıle ılgılı ıcerden bılgı alabıldınız mı veli görüşü kapalı bır kutu odtu tanıtım vıdeosu dısında bılgı alamadık dogru duzgun ucretı cok pahalı ve lısede de ıng alıyormus cocuklar derslerı sınavlara hazırlıkta bu bır dezavantaj olabılır mı onu dusunuyorum bu kadar cok ucret odeyıp memnun kalamazsak husran olur arı ıle ılgılı anaokulunun mahalle arası bır yuvadan farksız oldugunu duydum sube sayıları cok fazla ve merkezı olması nedenıyle velı talebıne doymus bır okul oldugu ıcın o da bır kapalı kutu tanıtım toplantısına katılıcaz yalnız basvuru yaptım ben de nesıbe aydın umıtkoye gıttım kampusu begenmedım cok prof gelmedı coxukları yarıs atına soktugu hıssıyatına fazlaca kapıldım gorevlıyle yaptıgım sohbette onun dısında golbası kampusu de cok uzak old kışın gel gıt kosulların zor olacagını dusundugumden ve asıl en cok da coxukları fazla sınav odaklı hırpalayacagını dusundugumden eledım suan aklımızda bızım de bahcesehır cayyolu odtu ve ayse abla var sınav zafer bır tek bu ıkı okulu hıc gormedım gormem gerekıyor mu kaydedeger okullar mı fıkırlerını almak ısterım okul mevzu kafamızı cok yordu bu ara o yuzden bu platform fıkır alısverısı ıcın cok yararlı oluyo goruslerınızı yazarsanız cok sevınırız


htcnn

veli görüşleri alabildiğim birkaç okul var.

biri Arı Koleji: üç kişiyle görüştüm. oldukça memnunlar. pandemi dönemi online dersleri de iyi irade etmişler. okulla , öğretmenle iletişmde sıkıntı yokmuş. açıkçası üç veli hiç olumsuz yorum yapmadı. anaokulundan sonra kahvaltı vermiyorlar . bu benim malesef araştırmak zorunda olduğum bir konu oldu çünkü çalışna bir anneyim , servis kullacağız, her sabah kahvaltı yaptırmakta zorlanacağımı düşünüyorum. mesela nesibe aydın ilkokul boyunca veriyor kahvaltı . ama dediğiniz gibi gölbaşı kampüsü kış şartlarında çok zorlar.

diğeri odtü : 4 kişiyle görüştüm. buradan da arkadaşlarım memnunlar. öğretmenlerle iletişim çok kolay değilmiş. gönderdiği için pişman olan yok fakat bu kadar para veriyorsun bir ekstrası var mı dediğimde aldığım cevap hep hayır oldu. yani mensuplarının yüzde elli ödediği ve 15:30'da dersi bitiren bir yerden bahsediyoruz ben farklı bir özellik duymak isterdim açıkçası.

nesibe aydın : 3 kişiyle görüştüm.buraya çocukları giden arkadaşlarım da memnun ama onlar da ilkokul bitince gölbaşı'nın uzak olduğu düşüncesindeler. ama genel olarak derslerdeki eksiklerin aileye bildirildiğini ve sonrasında sorumluluğu üstlerine alıp  okulda hızlıca haberleri bile olmadan halledildiğini söylüyorlar. 

ankü : 4 kişiyle görüştüm. herkes çok memnun , sıkıntısız bir okul fakat bana çok çok uzak listeme bile alamıyorum. 

sınav koleji : eskişehir yolunda olandan bir arkadaşım oldukça memnun. birlik'te olandan da başka bir arkadaşım memnun. anaokulundan liseye kadarkahvaltı ve yemekleri var. fakat ckafamı kurcalayan çocukları erken bırakmamız gerekiyor ve ders başlamadan çocuklara bakacak olan kişiler danışma ve güvenlik yani sabah nöbetçisi olan biröğretmen yok dediler. ama kameralar var, güvenlik var , herşey kontrol altında oluyor dediler. gönderen arkadaş da bir problem yaşamadı fakat başlarında öğretmen olmadan ben beş yaş çocugunu bırakıp arkamı dönüp gitmek istemiyorum açıkçası. bu benden kaynaklı bir sorun.

zafer ve mev hakkında da bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.


Piril_85

Okul yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu şekilde hepimizin kafasında birşeylerin oluşması için zemin oluşuyor. Kesinlikle okulun içine girmeden orada veli olmadan bilemeyiz elbet ama tüm yorumlar benim için çok önemli. Zafer kolejinde arkadaşım çalışıyordu ve ben de okula bir proje için gitmiştim. Fiziki şartları gerçekten çok iyi ama oranın asıl sahibi vefat ettikten sonra ilk açıldığı heyecanı ve amaçlılığı kalmadı diye biliyorum. Özellikle arkadaşımdan öğretmenlerini ya sürekli işten çıkardıklarını ya da kendilerinin ayrıldığını duydum. Bir kurumda öğretmenlerin mutlu olması çok önemli bence. MEV benim de listemdeki okullardan biri gezip gördüm yorumumu yazmıştım. İş arkadaşımın çocuğu gidiyor ve ilkokul kısmından çok memnun olduğunu ama ortaokul kısmından memnun olmadığı söyledi. MEV in kurumsal bir okul olması önemli ama bana sanki görüşmeden öğrencilerin başarısı ile ilgili bir kaygıları/hedefleri yokmuş gibi hissettirdi. Ama fiyatı en uygun okullar arasında ve kayıtları hızlı doluyormuş.


frozenankara

Merhabalar suana kadar yapmıs oldugunuz arastırmalarda kafanızda netleşen okullar var mı varsa favorilerinizi alabilir miyim arkadaslar


Piril_85

Ben önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi bir süredir okul işine baya kafa yoruyorum. En son Maya incek ve Nesibe Aydın ile görüştüm. Maya incek evimize çok yakın özellikle. Fiziki koşullarını, okul özelliklerini, sistemlerini çok beğendim. Özellikle fiziki koşulları gerçekten çok cezbedici. Ama akademik çok bir kaygı içerisinde değiller gibi geldi bana, bu şekilde düşünenler görüşebilirler. Ama benim akademik olarak da okuldan iyi yönde beklentilerim var. Sonrasında Nesibe Aydın Gölbaşı ile görüştüm. Zaten Nesibe Aydın düşündüğüm bir okuldu. Kampüsünü gerçekten çok beğendim. Zaten eğitimdeki iddialarını biliyorum ama sosyal yönden de çok aktif olduğunu kampüse gidince anlıyorsunuz. Oğlum oranın PDR görüşmesine katıldı. Çok iyi geçti. İnternette bu okul hakkında olumsuz yorumlar olduğu için sosyal medyadan hiç tanımadığım bu okulu etiketleyen çocukları burada okuyan kişilere mesaj attım :) Sağolsunlar çoğu geri döndü ve hiç olumsuz bir yorum yapılmadığı gibi hepsi çok memnundu. Zaten bizim çok yakın aile dostumuzun çocuğu da oraya gidiyor anaokulundan beri onlar da çok memnundu. Anladığım kadarıyla okulun çok sıktığı ile ilgili yorumlar daha çok liselere ya da üniversiteye giriş sınavları sürecinde olanlar ile ilgili ama Türkiye sınav gerçeğinde sıkılık, disiplin olmalı diye düşünüyorum. Eşim Tevfik Fikret'i çok istiyor orada çocukları okuyan çok fazla arkadaşımız da var ve onlar da memnun. Artık günümüz koşullarında zaten ingilizcenin kolayca öğrenilebileceğini ek bir yabancı dilin her ortamda katkısı olduğu görüşündeler. Zaten ingilizce eğitimleri de Bilkent hazırlıktan geçebilecek seviyesindeymiş. Oranın kurasına gireceğiz ama kuralar mart sonu o sürece kadar da diğer okulların kayıtlarını kaçırırmıyız bilmiyoruz. Diğer aklımızda olan okul İDV Bilkent (başvurular şubattaymış). Bu okulun da ingilizce eğitimi çok iyiymiş ama tam doyurucu bilgi bulamadım. Bilfenle görüşmüştük ama çayyolu kontenjanı dolmuş, bir de ilkokul 15.30'a kadar olduğu için elemiştik. Baktığımız üç okulda da mesafe var ve servisle ulaşım olucak. Özellikle Nesibe Aydın'a evimizden giderken hiç trafiğe girilmiyor. Bu bizim için avantaj. Önceden ODTÜ'yü düşünüyorduk anaokulunun gereksiz pahalı olmasından dolayı eledik ki orası da servisle olucaktı. O yüzden mesafe bizim için 2. planda. Toplam 10 okulla görüştük ve şimdilik yorumlarımız bu şekilde. Hala veli yorumları için araştırmalarım devam ediyor :) Umarım hepimiz çocuklarımız için doğru kararlar veririz..htcnn

nesibe aydın'ın ben de iyi bir okul olduğunu düşünüyorum fakat ben göndersem yıldızlar kampüsü'ne göndereceğim ve sonrasında gölbaşı. bana çok ters mesafe olarak ve çocuk çok uzun yol gidecek. evim yakın olsadüşünürdüm. tevfik fikret hakkında ben de kötü yorum duymadım ilkokul tamamen fransızca ilkokuldan sonra ingilizceye geçiliyor. ben memnun olmaz da alırsam baska bir fransız okulu bulamam düşüncesiyle biraz vazgeçmiştim. ama daha gönderip de vazgeçeni de duymadım geneli memnun fransızca ailenin bilmemesi de çok sorun değil dediler zaten gönderenlerin yüzde sekseni bilmiyor dediler. düşünülebilir. beni arı koleji'nin google sayfası yorumları rahatsız etti. yoksa oraya karar vermiş gibiydim. odtü'nün kurasını bekleyeceğiz ama çıksa bile gönderir miyim bilmiyorum. sonuç itibariyle ben sıfırım arkadaşlar . bin tilkiyle dolanıyorum.


htcnn

bu arada yükselen  koleji'ni yeni duydum bilen varmıdır?


gozk

Yükselen Koleji Pursaklar'a iki yeğenim devam ediyor. Büyük olan bu sene 5.sınıfta. Bu zamana kadar çok hiç bir sorun yaşamadılar. Özellikle online eğitimde çok başarılılar. Akademik anlamda bakıldığında başarılı olduklarını birçok kanaldan görüyoruz. Görüşmeye gittiğimizde Müdüre Hanım aslında hepimizin takıldığı akademik başarı olayını bize çok güzel açıkladı. "Bir okuldan bir tane birinci çıkabilir ama bu durum o okulu başarılı yapmaz. Okuldaki çocukların genel ortalamada başarıları yüksek mi diye bakılmalı" dedi. Bence bu çok önemli bir konu. Bunun dışında çok profesyoneller, gidip görüştüğünüzde çocuğunuz için verecekleri eğitim konusunda aklınızda hiçbir şey kalmıyor. Üç kere gittim, defalarca telefonla görüştük. Her soruma cevap buldum. Her şey çok şeffaf, eğitim ücretleri, indirimleri, ödeme seçenekleri gayet net. Fiziki imkanları çok iyi. Ben az önce Sınav Yıldız Koleji'ni aradım. Sitelerinden daha önce de kayıt formu doldurmuştum, dönüş yapan olmadı. Bu sefer kendim aradım. Telefon açılıyor bilgi soruyorsunuz bilgi vermiyorlar, fiyat bilgisini telefonda vermiyoruz diyorlar. İlla yüz yüze görüşmek gerekiyormuş. Yarın ararsanız sizi görüştürelim diyorlar. En butik okullarda bile velinin iletişim bilgisi soruluyor, sizi arayalım deniliyor. Pandemi döneminde okul okul gezmek istemiyorum doğrusu. Benimle şimdi ilgilenmeyen çocuğumla ya da onunla ilgili bir sorun olduğunda nasıl ilgilenir diye düşündüm.  Evime yakın olduğu için Oya Akın Koleji ile de görüştük. Onlar da çok ilgiliydi, oğlum da okulu çok sevdi. Bu okul hakkında bilgi ve tecrübesini paylaşan olursa da çok sevinirim. htcnn

bilişim ve evrensel koleji diye iki koleji daha araştırmaya aldım. ayse abla'yla iş yogunluğundan görüşmeye gidemedim erteledim. bir gun bir yer ertesi gun başka yer yakın geliyor bana . 


frozenankara

Merhabalar tekrar ayse ablayla gorusmeye gıttık akademık olarak basarılı bır okul ızlenımı vermedı bıZe zaten baskent unıversıtesıne yuzde 25 ındırımlı devam edebılme hakları varmıs cogu ogrencı de devlet tercıh etmıyor baskent unuv nı tercıh edıyor dedıler bızı tatmın etmedı dil acısından da tatmın edıcı acıklamalar bulamadık sevgı yuvası oldugu bı gırınce bu aıleye cıkamayacagınız gıbı cumleler duyduk bolca yanı baskent unıv personelı olsam avantajlı olabılır ama ucretı baya yuksek 50 bınlerde anaokulu bu paraya degecek ekstra ne olabılır dıyorsunuz kocaman bır soru ısaretı. Bahcesehır cayyolu aklımızdakı okul bahcesehırle ılgılı olumlu olumsuz duydugunuz bırsey varsa yazarsanız cok memnun olurum kolay gelsın hepımızeCevaplamak için Üye ol