Yeni doğanların uyku düzeni nasıldır?

cerenimooooo soruyor: 5

Yeni doğan bebeğim bir gün üçer saat uyuyor bir gün hiç uyumuyor. Bu durum ne zaman düzene girer? Ya da ne zamana kadar onun aramızda veya üstümde yatmasına izin verebilirim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ayazlali

Benim bildiğim ilk üç ay uyku için herşey mübah :-) dördüncü aydan sonra yavaş yavaş uyku düzeni, uyku öncesi rutin, uyku eğitimi gibi şeyler düşünebilirsiniz. İlk üç ay üstünüzde taşımayı tavsiye ederim bol bol, beklentilerinizi de bebek her an değişiyor ve bir düzen yok diye ayarlarsanız bu yenidoğan zamanı daha kolay geçer. Sonra (4-6 aylık iken) ise düzen ve uyku eğitimi şart bence, ama bu kendi fikrim tabii ki. Bol uykulu günler dilerim!


hayriye80

bence de ilk 4-5 ay yapışık yaşayın , emzirin beraber yatın , üstünüzde yatırın , sarılın dünyaya adapte olunca zaten düzene giriyor zaten yavaş yavaş

 


cerenimooooo

Çok teşekkür ederim. Kendimi üzüyorum 15 günlük bebeğim neden bir gün çok uyuyor bir gün hiç uyumuyor diye. Her gören de bu çocuğu kucakçı mı yapacaksın? Çok alıştı kucağa deyip duruyor sinir oluyorum.


anne_merakli

Kulak asmayın. Kucakta olmak, kokunuzu duymak onu rahatlatır, aranızdaki bağı güçlendirir. Çocuğunuz bir daha bebek olmayacak. Hem o keyfini çıkarsın, güvende hissetsin hem de siz huzurlu olun. 


hayriye80

Ya insanları boşver sanki ağız birliği yapıp lohusayı depresyona sokmaya çalışıyorlar , sana güzel şeyler söyleyen insanlarla görüş , Bebeğini kucağından indirme , aç tv yi yada ne hoşuna gidiyorsa onu , ver memeni bebeğine o emsin sen otur , 4-6 aydan sonra zaten hepsi azalacak , benim kızım 22 aylık 1 dk fazladan kucağımda Kalsın diye yalvarıyorum ama kalmıyor , herşey Döneminde bu dönem de kucak kucağa olma dönemi , az uyuduğu günler al yanına yatağa yatın beraber, yanında olduğun zaman uyuma süresi artacaktır , benim kızım benim Üstüme yatarak uyurdu o dönem , kalbin sesini duymak hoşlarına gidiyor , size Kolaylıklar diliyorum , çok güzel günler sizi bekliyor , her geçen hafta bu iş daha kolaylaşacak o döneme kadar biraz sabır 😊Cevaplamak için Üye ol