2 yaş doğumgünü hediyesi

Ebru_A soruyor: 6

Arkadaşlar,

Cumartesi 2 yaş doğumgünümüz var. Hediyeye bir türlü karar veremiyorum. Aslında arabalara deliriyor, reklamlarda çocukların bindiği akülü arabalar çıkınca televizyona yapışıyor, ama şimdiden almak doğru mu? Bir yandan da tatminsiz bir çocuk yetiştirmek istemiyorum. Şimdi bunu alırsak seneye ne alıcaz o zaman, bilemedim. Sizin fikirleriniz neler?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ipekkusgoz

Daha dün katıldığım 'çocuk olmak ve pozitif disiplin' konulu seminerde konusu oldu. Bir anne doğum günü hediyesi olarak bir özgürlük ve bir sorumluluk hediye ediyormuş çocuğuna. Yani bisiklet alıp artık bisiklete binebilirsin ama onun zincirini değiştirmek de senin sorumluluğunda demek gibi bir şey.

Daha dün öğrendiğim için böyle bir şeyi üzerinde düşünme fırsatım olmadı daha. Ama onun öncesinde 2. doğum günümüz için benim düşündüklerim ise şöyle: Kesinlikle geçen yıl ki gibi bir parti olmayacak.Belki adet yerini bulsun bir pasta keseriz.Onun yerine yolu göze alabilirsem music together 'a kaydını yaptırmak istiyorum.


ediluj

Biz buyuk ama fazla gosterişi olmayan uygun fiyata bir kamyon aldık bayıldı:))


fistikcik

Elbette siz bilirsiniz, ama ben akülü arabayı gereksiz buluyorum. Çocuğun belki ilk anlarda hoşuna gidebilir, ama hevesi çok çabuk geçecektir. Siz de gereksiz bir oyuncağa bir sürü para harcamış olacaksınız. Sizin de endişe ettiğiniz tatminsiz bir çocuk yetiştirme riski de cabası.

Dr. Benjamin Spock çcouklara aldığınız oyuncaklar sade olsun, yaratıcılıklarını tetiklesin der. Örneğin birbirine iplerle bağlı tahta küpler bir oyunda tren olur, diğerinde küpler kule haline gelebilir, başka bir oyunda küplerden biri yük olur vs. Tam tren şeklinde bir oyuncak almaktansa çocuğun hayal kurabileceği böyle bir oyuncağı tercih edin der. Benim de kendi çocukluğuma dair en güzel oyun anılarım hep hayalgücümü kullandığım oyunlar. Bu açıdan akülü araba bu yaklaşıma taban tabana zıt bir oyuncak.


Ebru_A

Çok teşekkürler, akülü arabadan vazgeçtim, şimdi yeni bir hediye düşünmek gerek, ben de yamaha müzike kayıt düşünüyordum, belki onu yapabilirim.

 


tugba25

bi blogda rastladıgım bı aktıvıte panosu kuzucugunuza harıka bı dogum gunu hedıyesı olabılır bence bıraz emek ıstese de kesınlıkle deger dıye dusunuyorum bır bakın dılersenız.nıce mutlu saglıklı yıllara sımdıden sevgıler..
http://etkaca.blogspot.com/2012/11/etkaca-aktivite-panosu-activity-board.html


Ebru_A

sonunda lego dublo hayvanat bahçesi aldım, çok ilgisini çekti şimdilik, yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol