Kardeşe başka biberon?

BlogcuAnne soruyor: 3

Nisan sonunda ikinci bebeğimi bekliyorum. Dün ilk oğlumdan kalan eşyaları çıkarıp baktım da, çöp almama gerek yok, her şeyim var. İkincisi de erkek olacağı için çok işime geliyor bu durum  :)  Bir tek mevsim farkından ötürü bir iki parça bir şey belki alacağım.

Merak ettiğim şu: ilk oğluma kullandığım biberonları ikinci bebeğime de kullanabilir miyim? Çok az kullanmıştım, ve biberonlar "liner"lıydı, yani sıvıyı şişeye doldurmak yerine atılan plastik kılıflara koyuyorduk. Dolayısıyla sadece emzik kısmı kullanıldı, kullanılacak.

Sağlıksız bir durum mudur bu? Biberonları kaynatsam, sterilize etsem, tekrar kullansam olur mu? Yoksa yenisini mi almalıyım?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


esraozlem

Şişeler cam olsa dahi emzikler de dahil, kullanılmış biberonları tümden değiştirmeni öneririm. Emzikler zaten çok çabuk deforme oluyorlar delik büyüme, yırtılma vs yüzünden akış hızı değişiyor. Biberonlarda ise yıkama/sterilizasyon esnasında gözle görülemeyen çizikler meydana geliyor. Gözle görülebilir haldeyse zaten hiç kullanmamak gerek. Biz 3 ayda bir biberon/biberon emziği/emzik ne varsa tümden değiştiriyorduk.


sedaydin

Elifcim, emzikleri mutlaka degistirmek gerekiyor diye biliyorum. yani bu konuyla ilgili herseyi sıfırdan alacaksın gibi...


BlogcuAnne

Teşekkürler hepinize...

Zannedersiniz ki 3 yaşında oğlu olan bir anne böyle safça bir soru sormaz. Ama Deniz emzik neredeyse hiç kullanmadı, biberonlarını ise çok, çok az kullandı, dolayısıyla ben ne emzik kaynattım, ne biberon sterilize ettim. (Sterilizasyon aleti bile hala kutusunda duruyor.)

Yine de değerli nasihatlerinizi dikkate alacak ve biberonlarının emzik kısımlarını yenileyeceyim. Şişelere ise direk sıvı temas etmediği, liner'ları kullandığımız için değiştirmeye gerek olmayacak.

Tekrar teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol