bebeğimde kusma problemi

bahargulce soruyor: 8

arkadaşlar,kızımı emzirdikten sonra gazını çıkartıyorum ve ardından kusmaya başlıyor.aşırı olmasa da ara ara çıkarıyor.doktor motilium diye bir ilaç vermişti onunda pek bir faydası olmadı.sürekli salyası akıyor,kusuyor.emme isteği var gelişimi iyi  fakat kusması çok üzüyor beni.sürekli kıyafetlerini değiştiriyorum.bu durumu engellemek adına tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Saduman

slm baharcığım,bizdede aşırı kusmalar 3.ayda başlamıştı 2-3 gündür kesildi gibi sanırım atlatıyoruz artık 2 haftadır ilaç vermiyorum.
biz birsürüde tahlil yaptırmak zorunda kaldık.kilo alma grafiği gerilemişti çünkü.umarım en kısa zamanda atlatırsınız.


Maya

Ozgecon, benim bebişde de sürekli hıçkırık oluyor. Doktorum normal dedi.. ben o nedenle hiç takılmıyorum o konuya. Eskiler de bunun çocuğun midesinin büyümesinden kaynaklandığını söylüyor :D Ne kadar doğru bilemem. Bizimkinde hıçkırık ile kusma arasında bir bağlantı yok sanırım..


bahargulce

ozgecon hıçkırık arada sırada oluyor ama hiçkırık sonrası kusma olmuyor.gazını çıkardıktan sonra dik tuttuğumda kesik kesik bazen de fazlaca kusuyor.bende ilaç verme taraftarı değilim. o yüzden tavsiyelerinizi dikkate alıyorum.sağolun..


gulsum

evde sigara içen var mı?
tüm yorumları okuyamadım ama, bizde küçükken birkaç gün yaşamıştık bunu
eşimin babası balkonda içip yanımaza geldiğinde Güneş sürekli kusuyordu.bahargulce

evde sigara içen yok.


ozusen

Benim oglumda cok kusan bir bebekti. Reflusu vardi ve fiskirir tarzda kusuyordu. Emzirdikten sonra asla gaz cikaramiyorduk cok dik ve yatar pozisyonda tutmuyorduk. Basinin altina ekstra yastik destegi koymustuk. Ama asil yapilşmasi gereken yatagininin egimini degistirmek demisti dr. Bizde yatak minderinin bas kismini yukseltmistik.Birde klasik anakucaklarindan onermisti dr. bize. Onu 45 dereceye ayarlayin orda yatsin demisti. Yan yatma yastigi da oneririrm ilk aylarda. Kusarsa cigerlerine gitmesini onler. Eger mama veriyorsaniz AR mamalardan deneyebilirsiniz. Milumil Ar kullanmistik biz. İlac kullanmamistik hic. Her ogunde kusma 6-7 ay sonra gecti ama hergun yine kusuyordu en az bir kerede olsa. 1 yil sonrada bu kusmalarda gecti. Size sabir ve saglik dilerim baharuysal.


bahargulce

teşekkür ederim...


1788

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.Cevaplamak için Üye ol