rende

edamira soruyor: 8

metal rendede elma veya diğer meyvaları rendelemek zararlı mıdır? bazen tatlılara falan rendeliyorum? bir fikriniz var mı arkadaşlar? artık herşeyi bizle yiyor ve camda rendelemek zor oluyor?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CokBilmis

1 yaşına kadar yeter aldığı vitamin. Kolayına nasıl geliyorsa öyle yap bence :)

Bu arada meyveli yoğurt filan yapmayacasanız da rende ile hiççç uğraşmayın. Verin eline kemirsin.


EDAVOLKAN

metal rendenin meyvaların besin değerini düşürdüğünü biliyorum o yüzden cam rende kullanılıyor.mesela salataya bıçak vurmayıp ellle kopararak yapmanın sebebide bu bazıları bu yeni çıkan seramik bıçakları falan kullanıyor gerçi bebeğiniz 13 aylık olmuş ne biliyim bebek muamelesi yapmayada ne kadar gerek var değilmi ama .


CokBilmis

Meyve değil de benim bu kış havuç salatası yapmaktan pazum çıktı resmen :)) Moulinex'in rende makinesini öneriyorlar. Alsam mı ki acaba? :)yagmur16

O makinada benim de gözüm var ama bu sefer de rende sonrası bir sürü parça yıkamak zor geliyor. ;)sema_melis

ya evet benimde gözüm var o makinada alanlar memnunmu acaba.buarada evet artık bebek muamelesi yapmaya gerek yok metalde kullanabilirsiniz


eloskovecanuk

kayınvalidem aldı beraber kurduk çalıştırdık o makinayı, boşuna para ( 190 tl civarı) ve yer kaybı bence:) yani tak çıkar rendele yıka.Bi de rendelediği şeyleri etrafa çok sıçratıyo bi de etrafı temizle falan...Şimdi yine elde rendeliyo makine olmasına rağmen:)


iflah_olmaz

ya meyveleri cam rendede rendelemeye gıcık oluyorum.çok üşeniyorum yav.ama eline verdiğimdede bi sürü dişi olmasına rağmen boğazına takılıyo öğürüyo vs.geçen mosmor kesildi.şu hipp in kavanoz meyvesinden vermiştim.aman hemen severek yemişti.evde püre yapsam olmaz mı meyveleri?


iflah_olmaz

eee ben manyak ne uğraşıyom rendeyle o zaman kaç aydır.r0ndada 2-3 meyve karıştırıp püre yapsam aras hemmen hüpletir.hipp inkine benzer zannımca.yesssssssssss:-)))


Cevaplamak için Üye ol