Kış bebeğimi olsun ,yaz bebeğimi?

serraa soruyor: 5

Arkadaşlar bir önceki sorumdada söylediğim gibi bu aralar bir bebeğimiz daha olsun istiyoruz inşallah..oğlum Mayıs ayı doğumlu yani yaz bebeği..bizim cüce çok ağlayan bir bebekti ve nerdeyse hiç susmazdı çok zor büyüdü:) 3,5 yaşında hala deliksiz 1 gece geçirdiğimi bilmem.Durum böyle olunca bütün yazı dışarda bol oksijenli güneşin temiz havanın tadını çıkararak geçirdik..pusetde  biraz daha sakinleşirdi.

şimdi acaba tabi kısmet olursa 2.bebeğin doğumunu kışamı getirsek diyorum.abisi gibi ağlak bir bebek olmaz inşallah ama eğer olursa günler kısa yaza kadarda büyür diyorum.kafam çok karıştı:(
sizin bebişleriniz için tercihiniz neydi yada ne olurdu?
Yardııımmmmmmmmmm:))

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


jildando

Benim kızım ağustos oğlum Ocak doğumlu. ikisi de benzer tipte bebeklerdi, ancak ben ağustos ta doğmuş bebekle daha rahat ettim. Daha ilk haftayı doldurmadan sokaklardaydık, ilk aylarını sadece kısa kollu body le geçirdi, bebek ne kadar küçükse giydirmek o kadar zor bence. Bol bol güneş aldı. Sarılık değerleri yüksekti, doğardoğmaz bir kaç gün güneşte tuttuk hemen düzeldi değerleri, oğlan sarılık olmadı ama onun doğduğu hafta kar yağıyordu ve sarılık olsaydı güneşten yaralanma şansı olmayacaktı.

Ama esas avantajlı bölüm 1 yaş dönemiydi, soğuk kış günlerinde zaten yaş olarak çok hareketli olmadığı için pustette dolana dolana geçirdi. ilk yürümeye başladığı dönemse yaz dı ve ayağında bazen çorap bazen de deri patiklerle sokak dahil heryerde rahat rahat dolandı, oğlumsa aralık ayında yürümeye başladı ve dışarıda yürüyebilmesi için daha adam gibi adım atamadan ayakkabı giymesi gerekti, kızım sa çimlerde yalın ayak dolanarak öğrenmişti.
Bu yazda oğlum 1,5 yaşındaydı, koşabiliyor ama bu defa da yönerge almıyordu bizden, çılgın gibi heryöne koşturuyordu, dolayısı bile gözümüzü ayıramıyorduk. Kızımsa aynı dönem tatile gittiğimizde 2 yaşına çok yaklaşmıştı, hem konuşabiliyor hemde herşeyi anlıyordu, ve dolaşırken gene yanındaydık ama pür dikkat kesilmemiz gerekmiyordu, yemekte biz otururken o da ortalıkta dolanıyordu ama kaçmıyordu.
neyse bu çoook uzun lafın kısası yaz bebeği ni tercih ederim ben. bebeğin ağlaması, gazı olması falan pek dogdugu döneme bağlı değil bence.  


serraa

hduran ,kesinlikle ağlayan yada gazlı ,huysuz bebek vs gibi şeyler dönemle alakalı değil.Oğlum zor bi bebek olduğu için 2.ninde ona benzeyebileceği düşüncesiyle anlattım yaşadıklarımı.yoksa gaz her dönem yaz yada kış olabilir.yazın evde bunaldıkça hatta hergün dışardaydık.kış bebeği olursa durum nasıl olurdu merakım..ikisininde artı ve eksileri var galiba..:) tşk 


silky

benim kizim agustos dogumlu. cok rahat ettik, dogdugu donemde asiri sicaklar gecmisti, cok guzel hava vardi. daha 1 haftalıkken dısarıda geziyorduk. yeni dogmus bebegi cok sıcaklarda klimali ortamda tutmak sakıncalı, bu nedenle yaz sonu dogmus olması bizim icin avantaj oldu. bebekligi kis aylarina denk geldi tabiki, ama 10 aylıkken yaz tatiline gittigimizde artık her seyden anlıyordu, denizin keyfini sonuna kadar cıkardı.


yaren07

benim kızım ocak doğumlu ve kış bebeğinin çok daha rahat buyudunu duşunuyorum yazın sıcaklarda soysak bi dert giydirsek bi dert o sıcaklarda klimada kullanılamıyo ama kışın o sorun yok insan gezmek isteyincede kapalı alışveriş merkezleri falan çocukla uygun oluyo


ozgu_naz

ekim doğumlu kızım. 3 ayımızı yazlıkta geçirdik ve tam ele avuca geldiği dönemdi. rahat rahat yüzdü kumla oynadı. eğer yaza yakın bir ayda olursa ve yazı denizde geçiriyorsanız zor. ben kış bebeklerinin daha iyi olduğunu düşünenlerdenim.Cevaplamak için Üye ol