diş

haticebaran soruyor: 10

SLM oglumun demir eksikligi için ferro sanol kullanıyorum bu ilacı kullandıktan sonra dişleri simsiyah oldu çürük gibi ama geçmiyor bilgisi olan var mı geçici bir durum mu ilerde sorun olur mu biraz kaygılanmaya başladım

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ayberke

bizde kullandik ara ara 3 er aylik donemler halinde dislerini fircalayinca gecti zaten dis doktorumuzda gececegini soylemisti.


skisac

ferro sanol'un berbat bir tadı var. benim oğlum kaşıktan nefret etti onun pis kokusundan dolayı, 1 ay kullanıp toz demir ilacıne geçtik biz. dişlerinde sorunda yapmıyor yemeğine karıştırıp veriyoruz.


haticebaran

bizimki tiksinmiyor içiyor fakat dişi çok berbat oldu daha küçük dişini de fırçalayamam


haticebaran

tozun adı ne peki daha mı iyi geldi


skisac

nutrigen ferromixin şase, genelde meyve saatinde muzuna karıştırıyorum yemeğe katıldıktan sonra yarım saat içerisinde tüketmesi gerekiyor, sizin damla gibi günlükte değil, gün aşırı veriyoruz. bu tozun içerisinde multivitaminde var. ilk ay sigorta karşılamıyor bu tozu diye verdim ferro verdim diyince sinir olmuştum 12 lira için 1 ay oğlum kötü tadını, pis kokusunu çekti onun. o damla kakasında bile kokardı ağır ağır.

detay bilgisi aşağıda
Demir eksikliğinin giderilmesinde serpiştirilerek uygulanan demir takviyesidir. Yeni bir yaklaşım ile demire olan gereksinimin giderilmesini sağlar. Uygulama kolaylığının yanı sıra demirin kaplı olması kolay tüketilmesi kolaylaştırırken diğer vitamin ve mineraller ile etkileşmesinin önlenmesini sağlar.

Demir eksikliğinin giderilmesinde ve demir eksikliğine bağlı ortaya çıkan kansızlığın önlenmesinde demirin yanı sıra içinde bulunan kan yapımı için gerekli olan vitamin mineraller ile çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmelerine yardımcı olur.Nutrigen Ferromixin ile çocukların her gün tükettikleri, evde hazırlanan gıdalar içerisine serpiştirilerek bir öğünde günlük ihtiyacını almasını sağlarsınız. 6 – 24 aylık çocuklar için demir çok önemli bir mineraldir. Bu dönemde günlük yeterli miktarda demir takviyesi yapılarak demir eksikliğinin önüne geçmek mümkündür. Ayrıca demirin yanı sıra içinde yer alan diğer vitamin ve mineraller ile Nutrigen Ferromixin çocukların zeka düzeyinin, öğrenme kapasitesinin, fiziksel gelişiminin artmasına yardımcı olurken vücut direncini de arttırır.Nutrigen Ferromixin günde 1 defa 1 saşe alınmalıdır. Saşenin tamamı bir kerede tüketilecek ve yeme ısısındaki yiyecek içerisine serpiştirilerek karıştırılmalıdır. Bu hazırlanan gıda bir kerede yenebilecek miktarda olmalı ve 30 dakika içinde tüketilmelidir. Gıdanın renk, tat ve kokusunu değiştirmez. Detaylı bilgi için www.nutrigen.com.tr/ferromixin.html ziyaret ediniz.haticebaran

çok teşekkürler canım ya çok yardımcı oldun


haticebaran

pediasureli süt içiriyorum bunu da kullanmak sakıncalı olur mu


nilaylilayla

1 tatlı kaşığı meyve püresinin içine karıştırarak verdim,dişlerine hiçbirşey olmadı..

bebeğin dişlerini bebek diş fırçası ve mcunuyla fırçalayabilirsiniz..

 

http://www.e-bebek.com/temizlik_ve_bakim_urunleri/diger/dentinox_nenedent_baby_bebekler_icin_dis_macunu_ve_fircasi/XYZ-75644zehra

Dr ogluma da vermis ve dislere bulasirsa cikmayacagini soylemisti. Sadece 1 kez kullanabildik, oglum siddetle reddetti. Tabiki bulasti, ve dislerinde siyah lekeler var simdi az da olsa. Fircalayinca da gecmiyor maalesef, yani en azindan biz geciremedik. Ben toz demiri su anda ogrendim ve dr a boyle bir sey var mi diye sordugum halde beni bilgilendirmedigi icin cok saskinim.


haticebaran

bilgileriniz için çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz:)))


Cevaplamak için Üye ol