oyuncak işini biraz abartıyo muyuz

biltekins soruyor: 6

kızım 8 ayını bitirdi şunu fark ettim ki oyuncak meselesi feci bir kazanç kapısı.Bunun düdüğü var onun çiçeği yok.o yürütür bu hem yürütür hem güldürür aktivite masasından aklıma geldi.Çok hevesliyim her dışarı çıktığımda bir şey almamak için kendimi zorluyorum.Nolur ki aktivite masası, yürüme arkadaşı almasak benim kesinilkle bu kadar oyuncağım yoktu kendi yaratıcılığını çıkararak oyun oynasın , oyuncak icat etsin istiyorum siz ne diyosunuz

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


bartum

Ben çok haklısın diyorum. Biz artık eve sığamıyoruz. Ben çok almamaya çalışsamda bir sürü hediye geliyor.  Artık bir kısmını elden çıkarmak lazım diyorum. 
Oyuncak alırken de abartmamak lazım. Zaten ne kadar oyuncak alırsak alalım tencere tava daha cazip geliyor çocuklara:)


biltekins

yanlız olmadığıma sevindim insan kendinden kısıyor bebeğine harcıyor ama harcamanın sonu yok.Bir de azla yetinmesinide bilsin istiyorum ondan sıkıldım bunu ver oda kötü şunu isterim oyuncakcıda bas bas bağıran sürekli birşeyler istiyen çcukluar gözümü korkutuyor.Zaten parada ööle oluk oluk akmıyo :)


gulden_elifsu

kesinlikle katılıyorum..bazen heves etsemde çok oyuncak almıyorum,çocuğumun ilerde doyumsuz biri olmasını istemiyorum çünkü..


tiara

kerem zaten oyuncak için çok küçük ama kuzenimin bebeğinin bir sürü oyuncağı vardı, ama en sevdiği oyuncak annesinin terliğiydi, onu alır araba yapar sürer, uçak yapar uçurur, adam yapar yürütür..fazlası hem israf hem de gereksiz galiba hakikaten..bir de şöyle bir şey var, diyelim çok oyuncak aldınız, eve sığamıyorsunuz, lütfen o oyuncakları yetiştirme yurtlarına götürün,  her çocuk bizim çocuklarımız kadar şanslı olmuyor,  orada oyuncağı olmayan binlerce çocuk yaşıyor, hem gitmişken kucaklayın onları, saçlarını okşayın, sevgiye oyuncaktan da çok ihtiyaçları var çünkü..


kiki

oyuncakların çocukların hayal güçlerini yaraladığını ve onları oyundan da soğuttuğunu düşünüyorum. ben özellikle mini mutfak, tahtadan yapılma sebze-meyve, mini ütü filan gibi temsil ettiği oyundan başka bir oyuna hizmet etmeyen oyuncakları eve sokmamaya gayret ediyorum. böylece kızım mutfaktan aldığı bir tabağın içine tahta küpleri, onun üzerine arabaları en üste de tokalarını koyup çok renkli ve meyveli bir pasta yapabiliyor. biz de bayıla bayıla yiyoruz bu uyduruk ve eşsiz pastayı.


polen

oyuncağın azı özü makbuldür.oğlumda çok fazla oyuncak aldık,ilk çocuk diye heves ettik,bir anlamda da kendi merakımızdan aldık.ama gereksizmiş,evde hacim kaplıyorlar.ve çocuk onları oynamayıp gelip yine ayağa dolanıyor.artık çook nadir minik bir araba falan alıyoruz ona.
kızıma ise yaratıcılığımızı kullanıyoruz.mesela bugün gün boyunca oynadığı oyuncaklar mandalina yaprağı,mandalina,yeşil biber(tatlı),hediye paketlerinden kalan uç uca bağlanmış renkli kurdelalar,içine bilimum bakliyattan konulmuş pet şişe,dergi sayfaları(önce resimlere bakıp,buruşturuyor.),balon,eldivenden yapma balon.
yazarken farkettim,satınalınmış hiçbir oyuncağı bugün eline almadı.bunlar daha ilginç geldi.Cevaplamak için Üye ol