Koynumda uyusa ne zararı var?

dinlebeni soruyor: 0

Kızım doğduktan sonra ilk 5 ayımız kabustu, çok emiyor sürekli uyanıyordu. Onu yatağına yatır kaldır derken bel fıtığı oldum. 5 aylık olunca artık dayanamayıp yanımda yatırmaya başladım ilk başlarda zarar vermiyim uyurken diye aramıza yastıktan minik bir barikat yaptım sonra onuda kaldırdım. O günden beri kızım her akşam 10 da yatar sabah 11 de uyanır. 

22 Aya kadar emzirdim, yatarken uykuda el yordamı ile göğsümü bulup emer yine uykuya dalardı. 13 Saat deliksiz uykuya böylece alıştı. Bu onun uyku düzeni haline geldi mi diye ölçmek için yine odasında bir kaç kez yatırmaya çalıştım ama yine en fazla 2 saat aralıklarla uyandı ve çok huzursuz oldu.

Şu an 32 aylık hala yanımızda yatıyor. Ben işe öğlen gittiğim için birlikte 11 e kadar  uyuyoruz. Ancak sabah erken kalkmam gerekse ben kalktıktan 5 dk sonra hemen uyanıyor. Yani uykusu benim yanında yatmama endeksli özellikle sabahları...

Çevremdeki herkes artık yatağını ve odasını ayırmam gerektiğini söylüyor... Bende kendime bağımlı bir çocuk yetiştirmek istemiyorum. Gerçi günlük hayatta böyle bir bağımlılık henüz söz konusu değil... Bir yandanda şu anki rahatımızı bozmak hiççç işime gelmiyor biliyorum ki gece uyanmaları, ağlamalar yeniden başlayacak, uyku düzeni kalmayacak ve çok huzursuz olacak...Şöyle 5-6 yaşına kadar yanımda yatsa ne olur o zaman zaten kendisi özenir odasına kendisi ister falan diyorum ama bilmiyorum o zmanda çok mu geç olur..?

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol