giyinme,çorap

senayc soruyor: 10

Yavrulara gece uyurken çorap giydiriyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


38 Cevap


senayc

yaa ben oradan Levis çocuk kazağı felan almıştım hediye. Bir ara süperdi ama uzun zamandır bakmıyorum. ara ara geliyor malesef,süreklilik yok.


Neslihan

Biz hic giydirmedik. Doruk'ta tirnak batmasi vadi. Doktoru hemen sordu coraplimi yatiyo diye. Tirnak batmalarina neden olabiliyormus. Bizde ondan olmadi gerci ama. Bir de butun gun zaten corapla duruyolar. Yatarken gerek yok bence. Doruk cabuk terleyen bi cocuk. Giydirmeye gerek kalmiyo.


burcubrsn

efe de uyurken kesinlikle üstünü örttürmüyo, hatta gece üşenmedeen kalkıp örtüyorum iki dk sonra uyuanıyo üstünü açmak için..pişman oluyorum ben de:)
bize dr efe daha bebekken ince penye pijama giydirin sakın çok örtmeyin özellikle erkek bebekler sıcağı sevmez demişti..ben penye pijama giydiriyorum kışın bile vöe çonap giydirmiyorum..gerçi bizim ev sıcak oluyo..ancak efe de çok gaz problemi yaşadı..ama ben gece değil de gündüz ayağını çok sıcak tutuyodum..

başak bide ben külotlu çorap erkeklerde sperm üretimi açısından zararlı diye okumuştum..bölgenin çok sıcak kalmaması gerekiyomuş..ancak sen arada bi giydiriyosan ev çok sıcak değilse problem olmaz sanırım..


burcubrsn

hmm tamamdır ozaman..benim dr a sormayı unuttuğum tek konu külotlu çoraptı çünkü:) ben de parka vs giderken giydirdim bikaç kez ama içim rahat etmemişti..


senayc

parka giderken,kreşe giderken paso giydiriyorum valla. pantolan yukarı sıyrılıyor üşümesin yavrucuk. 
ben  emekleme,yeni yürüme döneminde de giydirdim,tüm gün yerlerde sürünüyor. Ev sıcak olsa bile yerden soğuk çekiyor. Ben oynarken yere oturunca bile üşüyorum. Yere polar battaniye serdim odasına:))
bu arada tavsiye ederim,hele çiş alıştırma dönemi çiş kaçınca hemen battaniyeyi kaldır,at makinaya.Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz uyku tulumu kullanıyoruz, üstünü açma derdi yok. Ama patikli tulumun içine ya da pijamasının altına hep çorap giydiriyorum. Yazın çorapsız geziyordu ama sonra bir arkadaşın doktoru ayakları üşümesin giydir demiş, ben de giydirmeye başlamıştım yazın da. Ama ben geceleri hiç çorapla yatmam... Annem de patikli tulumun içine giydirme, ayakları hava alsın deyip duruyor, benim içim rahat etmiyor ki.

Biz doğduğundan beri Mothercare kolsuz, altı da torba gibi olan uyku tulumlarından kullanıyoruz. Şu an 18-36 ay olan bedenini kullanıyoruz. 6-18 ay olanı ince tip almışım. O yüzden onu pek kullanmadık. Zaten uykuya daldıktan sonra uyku tulumuna koyuyoruz, sabah da uyanır uyanmaz çıkarıyoruz. Bir sıkıntı olmuyor. ;)


ezgik

basak aradığın tulumlardan zeylandın optimum mağazasında bir sepet dolusu gördüm:)
ben büyük oğlumda her iki tip tulumla da rahat edememiştim çok terledi elyaflı tulumla diğeriyle de bunaldı, hala da üstü açık yatıyor biz de ört babam ört, bebeğe kalkınca bir de ona bakıyorum her seferinde...


yasemin_ekin


biz yukaridaki gibi yatiriyoruz. Ben yatarken karnimdan cok usurum herkes de oyle usur zannederim:) Bu kimonosuyla yatarken kizimin bacaklari acilsa bile karni hep kapali oldugundan icim rahat.senayc

yasemin-ekin bu ne güzel bir şeymiş,bizim için geç artık ama merak ettim. Ne marka?ne fiyat? uyku tulumunu çiş dönemi kullanmak çok zor,hatta imkansız. bu pratik görünüyor


elif_kurtoglu

nurgulistan aynı durumu yaşıyorum ben de, gündüz bile giydiremiyorum, gece giydirmeyi zaten tercih etmiyorum da. geceleri uyku tulumu denedim, o kadar çok terledi ki, bırak uyku tulumunu birazcık kalın bir tulum vardı onunla bile terledi. ben de çorapsız, pijamasını giydirip uyutuyorum, üstünü örttüğümde uyuyo bile olsa uyanıp açıyo.
bizim doktor da mesela oğlumla aynı kafada, giydirmeyin diyo, kontrole gittiğimizde ne kadar az giydirirsem giydiriym off çok kalın giyinmiş hemen soyunduralım diyo:) Muayenehaneye gidince Yağız tek body ile dolanıyo o kadar mutlu oluyo ki anlatamam.
sonuç olarak aynı durumdayım ama tavsiye edebileceğim hiç bişe yok:)Cevaplamak için Üye ol