giyinme,çorap

senayc soruyor: 8

Yavrulara gece uyurken çorap giydiriyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


38 Cevap


yasemin_ekin

senayc, bize bu yurtdisindan geldi, hem de taa tayvandan :)  Arkadaslarim yerel birsey almak istemisler, bizim de cok hosumuza gitti. Ama basit birsey, belki dikilebilir. İlgilenirsen, detayli fotolarini gonderebilirim. En sevdigim yani cirt-cirtli olusu. Kizimiz fermuar cekerken uyaniyordu. Bunda soyle yapiyorum, uyurken bir kolunu giydiriyorum, sonra yatirinca diger kolunu, iki tane bant cirti var (resimde gogsunun altindaki mavi kenarli bant ) Bir banti diger taraftaki delikten geciriyorum, bel boslugundan da diger taraftaki bant ile cirtliyorum. (Cok mu karisik oldu)

Kayinvalideme yazlik versiyonunu diktirmeyi planliyorum.  


batuhaninannesi

Tulum süpermiş bayıldım.Dikilmesi kolay bişey ben annemin başına ekşiyim başak.Zira kendisi eski bir terzi :))
Ben halen torba tulumlardan kullanıyorum oldukça büyük bişi hatta inanmayacasınız ama babasının bebeklik tulumu:))Çok rahat ediyor şimdilik.Üstünü açıp buz gibi yatmasındansa büyükçe bir tulumda sıcacık uyumasını tercih ederim ben de.


yasemin_ekin

arkadaslar, ilk firsatta -mesela bu aksam- kizimin kimono-sabahlik fotolarini albume koyarim.


senayc

yasemin-ekin cidden çok pratikmiş, ama benim diktirebileceğim becerikli anne-kayınvalide yok malesef. uzaktan bakmakla yetineceğim anlaşılan. yavrun güle güle giysin.
aklım da kaldı yalnız, gece çişe bile kaldırabilirsin bununla. Bezini gece de atacağım artık,düşünüyorum kara kara,tulum çok zor,tulumsuz üşüyecek ne yapmalı diye.
Yaaa sen fotolarını koy da bakalım belki bir şeyler bulunurOzlem_Can

Biz de çorap giydirmiyoruz. Mothercarein kolsuz uyku tulumlarını giydiği için ayağı açıkta kalmıyor ama. Onun da kalını ile çok terliyor sadece incesini kullanabildik.

Yorgan hiç denemedim ama üstünü sürekli açtığı için ben gece battaniye de kullanmayı sevmiyorum. Ya Can üşüyecek ya ben uykusuz kalacağım :)

Yazınsa tek bir body ile üstüne de en ince battaniyesi ile yatıyor. Ben de eşim de genelde üşürüz ama Can öyle alışmasın istediğim için genelde bizden daha ince giydiriyoruz. Alıştı gibi bakalım.


yasemin_ekin

arkadaslar, ilgilenenler icin kizimin kimonosunun  fotograflari ekledim. Benim sayfama girip, fotograflarimda kimono diye bir album var onun icinde. Umarim isinize yarar.

Bir de markasina baktim, ben tayvan isi zannediyordum, absorba diye bir marka imis. Ben duymamistim, sanirim avrupa markasi. yalniz bizim urunu bulamadim, baby kimono dedim, sleeping suit dedim, morning gown dedim yok.


batuhaninannesi

Başak çelikçim evet biraz sinirleniyor ama ben uyanır uyanmaz hemen çıkartıyorum üstünden.Zaten uyanınca hemen yataktan fırlayan bi çocuk değil.Çok sever yatak keyfi yapmayı.Battaniyesine sarılır o tarafa döner bu tarafa döner öyle kalkar yataktan.Afyonu çabuk patlamıyor bizim yavrukuşun.Kime çektiyse artık:)))


batuhaninannesi

Bi fikir var aklımda bu yatak örtüsü ,pike filan dikmek için satılan kapitone kumaşlar var.Onlardan alıp ayak kısımlar açık kalacak şekilde dikilse,önü boydan boya fermuarlı olsa güzel ve rahat olur diye düşünüyorum.Yani torba tulumların alt tarafı kapalı olmayan şekli..Ben bunu bi hayata geçireyim en kısa zamanda..:)Cevaplamak için Üye ol