8 aylık erkek cocuk için

ceylan07 soruyor: 4

8 aylık erkek cocuğumuz var . gece yatarken sürekli sancılanıyor . karnını yeterince doyuruyoruz. ama karnı geriliyor ve sancısı oluyor.genellikle geceleri oluyor.gündüzleri olmuyor neden dir acaba . gitmediğim doktor kalmadı  . verdikleri ilaçları kullandım ama hep aynı gece sancısı bitmedi gittim . ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.huzurlu bir şekilde nasıl yatıcak bunu düşünüyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


tuzlusut

merhaba, benim bebeğim de 8 aylık ve arada sırada gece sancısı oluyor. Özellikle akşam verdiğim yemek ağır ise bu sancıyı yaşıyoruz. (örnek: hamsi)

akşam yemeklerinde olabildiğince gaz yapma olasılığı olmayan yemekler veriyorum. Bir de sancısı olduğunda uyanmıyor fakat ağlıyor. sizinki de böyle mi oluyor bilmiyorum ama ben karnını ve sırtını sıvazlayarak rahatlatıyorum kendisini, sonra uyumaya devam ediyor.


kucukadam

Ben blendera alismasin diye rendeleyip veriyordum..geceleri ağlıyordu sonradan anladık ki hazımsızlık yapıyormuş.. alerjik gıda , gaz yapacak Şeyler ve yağlı gıdaları kaldırıp Menüsünü biraz sadelestirin. . Akşam öğün yerine ek gıdadan önce ki uygulamaya donerseniz sıkıntıyı tespit ederseniz. . Kolaylıklar


ceylan07

teşekkürler.verdiğiniz bilgiler için.genelde akşamları cicibebe türü şeyler veriyoruz.meyve püresi veriyoruz bir de ara sıra başka a da bişey vermiyoruz.gözleri kapalı uyuyor ama karnı sanki bir taş gibi oluyr kasıyor karnını.bilmiyorum ne yapıcam 2 haftadır bu olay devam ediyor.bağırsak ilaçı kullanıyorum 2 gündür devam edicem bakalım ne olucak sonucu görücez. çeşitli şeyler vermiyoruz. annemiz emdiriyor zaten.ne yapıcam bilmiyorum . iyi ce kafamız karıştı götürmediğimiz doktor kalmadı. bi care yok . erkek cocuk bağırsakları geç alışırmış zor oluyor muş felan filan diyorlar gönderiyorlar . herşeyin hayırlısı olsun:


MisaZuga

yatarken ince penye bir yelek ve ayagına bebekler için olan (kiraz falan oluyor içinde ) sıcak torbayı deneyebilirsiniz. Mide sertleşiyorsa safra yapıyordur dıye bılıyorum. bir de annenin yediği içtiği giydiği şeyler de cok onemlı tabi. gecmiş olsunCevaplamak için Üye ol