Ek bir destek almadan uyku eğitimi

atomkarinca soruyor: 9

Bebekleriniz kaç aylık  ve gece uykuları düzene girdi mi nasıl girdi ? 

Yardımcı olacak birisini istesek 1000 liradan aşağı fiyat yok. Ya da ağlar bu bebek demeyen biri yok. Illaki aglatacaklar. Doğrusunu yanlışını bilmiyorum. Vicdanen, yarım saat bir bebegi aglatmak hicbir amac doğrultusunda olmamali diye düşünüyorum. Bir sefer dahi olsa.

Uykuyu nasıl tum gece deliksiz hale getirebiliriz ya da bir iki uyanma nasıl oluyor ? 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba, uyku eğitimine sadece ağlama olarak bakmayın. Ben 5,5 aylıkken uyku eğitimi aldım bir danışmandan ve çok memnun kaldım. Eğitimlerin de çeşitli metodları var. Siz hangisini seçeceğinize karar vermelisiniz. Bazı metodlarda ağlamaya bırakmıyorsunuz, yanından yavaş yavaş uzaklaşıyorsunuz. 

Oğlum şu an 12 aylık ve hastalıkta, aşıda, başka yerde olsa da eğitimi çok bozulmadı. 

Eğitim süresince ağladı mı derseniz, saatlerce ağlamadı. Hatta ilk günlerde beklediğimizden çok daha azdı. Sadece rutini değişmesin istiyor. Bu haksızlık mı duygusal çöküntü mü derseniz; size kalmış. Evlat sizin evladınız elbette. Yalnız ben kendi açımdan şunu diyebilirim ki ilk 5 ay depresyon geçiriyordum. Ne bebek uyuyup dinleniyordu ne de ben. Gündüzleri 15-20 dk periyodlarda 3 kez falan uyuyordu. Uyku geçişi de kucakta sallayarak ve aspiratör karşısındaydı. Tek başıma bakıyordum bebeğe. Eğitimden sonra ne sallamaya gerek kaldı ne de gürültüye. Ayrıca bebek uyudukça daha çok dinlendi ve rahatladı. Eğitimi kendi konforum için istemedim ama ben de rahatladım. Gelişimi de gayet iyi gidiyor. Şimdi gündüz ortalama 120-140 dk, akşam da 11 saat civarında uyuyor.


AyseCeylanSonmez

Biraz evvel başka birisine de yazdım yine. 2 Mayıs da online uyku eğitimi semineri var herupi'de...Bir gelişim psikoloğu düzenliyor. Ona sorularınızı sorabilirsiniz. Seminere katilmak ücretsiz. Suradan seminere kayıt olabilirsiniz. Seminerler online olarak düzenlendiği için telefondan tabletten istediğiniz yerden katılabiliyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam sorularımı biriktirir orada sorardım.ilknur

Ben  Tracy Hogg'un metodunu kullandım. Alıp kitabını okuyun, uygulamaya çalışın. Yöntemde ağlatma yok. En fazla 30 tl ve 1-2 hafta kaybedersiniz. Sonra olmuyorsa bir danışmana yönelirsiniz.


zor_baba

Bizimkisi anneden beslenmeyi bırakınca olay çözüldü, bırakana kadar hemen her metodu denedik, hanımefendi hiç birinde bana mısın demedi, hatta bir kere 22 saat uyumadan devam etti. Şahsi görüşüm, ağlatarak çözmek, çözüm değil. Ama pedagog değilim, işin o kısmını bilemem.ankarali34

@seyircikoltuğu eğitimi kimden aldınız ve size ne kadara maloldu acaba? ben de tracy hogg falan okudum ama çocukla ilgili biraz da. benim büyük oğlum .ok huysuz inatçı bir çocuktu, onda bile etkisi oldu. ama tamamen kendi kendine uyumuyordu, yanında bekletiyordu beni. gündüz de yanında bekliyordum ama çok uzun uyumuyordu yine de. kreşte yatağa yatıp uyuyordu, evde bize eziyet ediyordu :)) 1 yaşından 3 yaşına kadar uğraştım, 3 yaşını doldurunca gece kesintisiz uykuya geçti :) zor uyku düzeni tutturmak, bebeğiniz uyumlu bir bebekse daha şanslısınız.


ankarali34

Bu herupi talk sitesindeki seminerler nasıl oluyor, konuşma şeklinde mi yazışma mı? siteye üye oldum ama açıklama bulamadım hiç.


derya275

Su an 17 aylik olan kizim bazen gecede 1 defa uyaniyor oda suyunu icip yatiyor bu benim sahsi gorusum ki bence bir uyku yuzunden insanlara ileri boyutta paralar dokmenin luzumu yok nacizane kendi tavsiyem sende yapabilirsin yardim almak istersen kendi tavsiyelerimle ozelden yardimci olabilirim kizim 5 aylikti odasini ayirdim kendi yataginda kendi odasinda kendi basina uyur 


seyircikoltugu

www.bebekveuyku.com Sinem Hanım'dan destek aldım. Telefon aracılığıyla eğitim verdi. Yani bebeğe eğitimi siz veriyorsunuz kendi ortamında. 7 ay önce almıştım, fiyat değişmiş olabilir. Hala da memnunum durumdan. Hogg'u ben de okudum ama tek başıma becerecek gücü bulamadım.


adasu26

Kızıma uyku eğitimine başladım eğitim verenler yardımcı olabilir mi acaba rica etsem


Cevaplamak için Üye ol