Geriye dönük oto/araba koltuğu hak.

pbakal soruyor: 10

Merhaba,
9 aylık kızımız için otokoltuğu bakarken geriye dönük uygulamaları gördük ve geriye dönük oto koltuğu almayı planlıyoruz.
"geriye dönük oto koltuğu sevenler" gurubundaki bilgiler için teşekkürler, en güncel bilgi 8 ay önce eklenmiş. Son dönemde edindiğiniz farklı bir tecrübe var mı?
Ankara Volvo bayisi britax fixway koltuğunu sadece Volvo'lara uyguladıklarını söyledi. Opel Astra Classic ya da başka Volvo dışındaki araçlar Britx fixway kullanan var mı?
Besafe kullananlar yorumlarınızı, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Haftasonu Volvo ve Özelcan'a gidip koltukları denemeyi planlıyoruz.

Bu soruyu cevapla


98 Cevap


balausto

Teşekkürler Khan, 

evet, eşim de gümrüğe takılabileceğini söyledi; ama bunu göze aldık mecburen. Bakalım ne olacak?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Birkaç foto...balausto

Sipariş zamanının Avrupa'daki noel tatiline denk gelmesi, sonra da DHL'nin Türkiye'de anlaşmalı taşımacısının PTT Kargo olması nedeniyle beklediğimiz koltuk biraz gecikti. Sonra da kar nedeniyle gidip alamadığımız için bir hafta da gümrükte bekledi derken nihayet Besafe İzi Kombi X3 oto koltuğumuza bugün itibarıyla kavuştuk. Sipariş ettiğim renk stoklarında kalmadığı için bana üç seçenek sunmuşlardı, onlardan bej-siyah olanı seçmiştim. Sonradan web sitelerinde yeni seçimimin 20 Euro daha fazla olduğunu gördüm; ama benden ekstra para istemediler. Bunun gibi birkaç şey nedeniyle önceki yorumumda yazmış olduğum babyparadise online sitesinden ben memnun kaldım. Almak isteyenlere tavsiye edebilirim. Gelelim koltuğa: ilk izlenim olarak hepimiz çok beğendik.  Koltuğun durumunu merak edenler için hemen yazayım dedim. Bugün olmadı ama yarın arabaya takmayı ve denemeyi düşünüyorum. O zaman tekrar yazacağım. Not: Fotoğraf yanıltmasın, baş kısmı yükseltilebiliyor, oğlum hiçbir ayar yapmadan içine oturunca küçükmüş gibi görünüyor.
balausto

Tekrar merhaba,

bugün koltuğu yerine monte ettim. Gayet kolay, internette videoları da var. Sadece zemine basan iki ayaklı çubuğun boyunu ilk başta ayarlamak 5 dakika kadar aldı herhalde. Zemine ayaklarıyla kemerleyip emniyet kemeriyle de öndeki halkayı bağlayınca hafif sallanıyor gibi geldi. Halkanın altındaki mandalı çevirmeyi unutmuşum, onu da çevirince yerine sımsıkı oturdu koltuk. Hemen denedik, çok da rahat görünüyor, yumuşacık içi. Oğlumu oturtup yola çıktık. Köprüde trafiğe takıldık, hiç sesini çıkarmadı. Yan camlardan ve arka camdan dışarıyı çok net görüyor. Sonra da başını yaslayıp tatlı tatlı uyudu. Çok mutlu oldum. Arabayı ben kullanırken arka koltuğa büyük bir ayna koymuştum, önceki oto koltuğunda aynayı net olarak görüyordum; ama bu koltuk daha yüksek olduğundan dikiz aynasından bakarken oğlumun yüzünün birazını görebildim. Biraz ayar yapmak gerekecek sanırım. Satın aldığım yer ve koltukla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bana mesaj atın. Görüşmek üzere...Aysegul_Yagmur_Irmak

Güle güle, güvenle kullanın. Bu rengi de çok güzelmiş. Bizde pembe gri ve turkuaz grisi var. :)

Arkada ortada kafalık var mı? Aslında aynayı direk koltuğun önüne denk gelen kafalığa koymak güvenli değilmiş, bizim aynamız orta kafalıkta, çocukların önüne denk gelen kafalıkları ise görşüş açısı için çıkardık.Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir de altındaki minderi çıkarmayı unutmayın, o minder daha çok 1 yaşını doldurmamış minişler için. Koltuk dar gelir ve terletir oğlunuzu. ;)


gayem

merhaba ,

söylediğiniz siteden kaça temin ettiniz acaba koltuğu onu merak ettim.birde arabanız ne marka ve oğlunuzun boyu ve kilosu ?
bu arada güle güle kullanın ,rengini çok beğendim.darısı bizim başımıza...


gayem

buarada izmirdeki volcara gittim ürünün başka arabaya uymayacağını söylüyorlar.halbuki burda birsürü kullanan var.9-25 kilo isofixliymiş ama ellerinde yokmuş deneyemezmişiz ,falan filan...balausto

Ayşegül_yağmur_ırmak teşekkür ederim. Maalesef ortada kafalık yok aynayı takmak için. Bir çare düşüneceğiz bakalım. Mindere de bakalım, bizimki biraz ufak galiba sıkışık gelmedi ama deneriz, teşekkürler.


Gayem, siteden koltuğu 310 Euro+59 Euro kargo ile 369'a aldık. Gümrükte ise vergi vermek zorundayız. 66 Euro da gümrük vergisi var (75 Euro'yu geçen siparişlerde %18 vergi alınıyor.) 
Arabamız Fiat Grande Punto, büyük bir araba değil. Ufaklık ise 11 kilo civarı ve 84 cm. 

Eğer başka yerde bulamaz ve benim aldığım siteden almak isterseniz bana özelden mesaj atın. Görüşmek üzere...


khan

balausto,


Karma'nın en son sattığı fiyatlardan daha ucuza gelmiş sanırım. Güle güle kullanın.Cevaplamak için Üye ol