Geriye dönük oto/araba koltuğu hak.

pbakal soruyor: 10

Merhaba,
9 aylık kızımız için otokoltuğu bakarken geriye dönük uygulamaları gördük ve geriye dönük oto koltuğu almayı planlıyoruz.
"geriye dönük oto koltuğu sevenler" gurubundaki bilgiler için teşekkürler, en güncel bilgi 8 ay önce eklenmiş. Son dönemde edindiğiniz farklı bir tecrübe var mı?
Ankara Volvo bayisi britax fixway koltuğunu sadece Volvo'lara uyguladıklarını söyledi. Opel Astra Classic ya da başka Volvo dışındaki araçlar Britx fixway kullanan var mı?
Besafe kullananlar yorumlarınızı, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Haftasonu Volvo ve Özelcan'a gidip koltukları denemeyi planlıyoruz.

Bu soruyu cevapla


98 Cevap


anjela

New advice from the American Academy of Pediatrics (AAP) will change the way many parents buckle up their children for a drive.

In a new policy published in the April 2011 issue of Pediatrics (published online March 21), the AAP advises parents to keep their toddlers in rear-facing car seats until age 2, or until they reach the maximum height and weight for their seat. It also advises that most children will need to ride in a belt-positioning booster seat until they have reached 4 feet 9 inches tall and are between 8 and 12 years of age.

The previous policy, from 2002, advised that it is safest for infants and toddlers to ride rear-facing up to the limits of the car seat, but it also cited age 12 months and 20 pounds as a minimum. As a result, many parents turned the seat to face the front of the car when their child celebrated his or her first birthday.


gayem

hey benim besafe im de geldi şu anda ona bakıyorum.çok güzel.rüzgar içinde sıkılmadan 45 dakika oturabildi.evde ama arabaya daha yerleştirmedim.ay sonunda...


osman

Zamane bebeleri şanslı. ) Biz alabilmek-bulabilmek için ne çok uğraşmıştık. Sağolasın Nurti))


Windy

Merhabalar,

Besafe haricinde 18 kiloya kadar ters taşıma kapasitesine sahip koltuk ülkemizde satılmıyor anladığım kadarıyla??


Sinem1th

Satılıyor emelcivan. Ben aldım. Orbit'in oto koltuğu da geriyue dönük kullanılabiliyor. Hatta koltuk o kadar komforlu ki 18kg değil muhtemelen 25 kg a kadar kullanılabilir. Ayrıca alttaki bazası sayesinde koltuğu kolayca sağa ve sola da döndürebiliyorsunuz. Bu sayede uzun seyahatlerde çocuğunuzu beslemeniz gerektiğinde ya da arabadan indirirken hiç zorlanmıyorsunuz. Ne yazık ki bugüne kadar hiçbir forumda bahsedilmemiş. Tamamen kendi çabamla buldum. Fırsat bulursam oğlum içindeyken çektiğim fotograflarını da eklerim. Sevgiler.Sinem1th

Ayrıca e-bebeklerde bulabilirsiniz orbit'in oto koltuğunu. Bazayı ana kucağıyla alma zorunluluğu olduğunu söylemişlerdi. Onu da kendi çabamla çözdüm. Bir mağazanın elinde vardı fazladan baza onu satın aldım. 2.el ürünler kısmındaki orbit bazalı ana kucakları alınıp onların bazası da kullanılabilir. Bu da bir alternatiftir. Fiyat olarak bana maliyeti 1300TL oldu.


Windy

Çok teşekkür ederim Sinem1th. Sanırım görünen o ki geriye dönük koltuk kullanabilmek için bütçeyi baya zorlamamız lazım. Geriye dönük düşünmeden önce baktıklarım da 700 civarı idi ama kaza anında korumayacaksa öne bakan koltuklara neden o kadar verelim diye düşünüyorum şimdi. Oğlum 10,5 kilo oldu hala anakucağındayız biz de :/


pertuni

Merhaba Sinem1th. Peki orbit baby nin ECE test sürüşlerinden geçer notu nedir? Bir bilginiz var mı bu konuda acaba? Dönüyor olması çok cazip geldi bana bu hafta besafe alacaktık ama şimdi olay değişti.Damla

sinem1th, e-bebek'in sayfasındaki ürün bilgileri hatalı, bebek arabasına ait bilgiler kopyalamışlar koltuk yerine. O yüzden kendi sitesinden baktım. Kullanım ağırlık aralığını "15-35 lbs rear-facing and 25-65 lbs forward-facing"  şeklinde belirtmişler.  Yani 6.8 kg-15.8 kg geriye dönük, 15.8-29 kg öne dönük diyor.  Sizdeki bu koltuktan mı: http://www.orbitbaby.com/en/products/toddler-car-seat-g2/  Size alırken belirli bir kg'dan sonra öne dönmesi gerekliliği ile ilgili bir şey söylediler mi?


BeSafe ve Britax koltuklarda şimdiye kadar gördüğüm modellerde, koltuğun geriye dönük monte edildiğinde arka tabanının altına takılan bir destek demiri oluyor, böyle bir parçası var mı? (Koltuğun monte edilmiş halinden bir fotoğraf ekleme şansın olsa süper olurdu)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Benim bildiğim kadarıyla grup 1 boy orbit oto koltuğu "sürüş halindeyken" geriye dönük kullanılmıyor.

Bir arkadaşım kullanıyor, oradan biliyorum.Cevaplamak için Üye ol