10 aylık kızım yemek seçiyor :((

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gazelra

kendi eline verseniz bazı seyleri daha zevkle yiyebilir.mesela ben salatalık,haslanmıs makarna,ekmek gibi şeyleri veriyorum.bir taraftan da yedireceğim yemeği ben kaşıkla ağzına uzatıyorum.


neretva

Acaba koyu çorba mı seviyor? Tuz miktarını denemişsiniz, başka baharatları denediniz mi? Mesela yoğurt çorbasında nane? Ben tatlı özellikle vermedim. Pekmezi, balı bu ay tattı daha. Onu da kaşık ucuyla veriyorum. Çünkü onları yemesi daha zevkli, yalan mı? Bulduğunuz yöntemler güzel. Siz tattırmaya devam edin bence. Bebeklerin paletlerinin oluşması yani lezzet alabilmeleri 1 yaştan sonra olgunlaşıyormuş. Yani şimdi seçiyor olması hep seçeceği anlamına gelmiyor. Bol bol seçenek sunmak en güzeli.

Bir de sizin tabağınızdaki yemeklere özenmiyor mu? Genelde ister bebekler.


mert_mert

yayla çorbası tarhana çorbası olarak deneyin.belki sebze olarak tercih etmiyordur..birde hatırladığım dr. bana sebze çorbası yaptığımda içine birde elma atın tadı olsun tek sebze yemeği çokda lezzetli olmuyor bebeler için diye söylemişti..azda olsa elma tad veriyor(.dr kızına bu şekilde yapıyormuş)Cevaplamak için Üye ol