Hangi yatak tavsiye edersiniz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


asklepios

akguney, bebek yatakları konusunda ciddi bir bilgi kirliliği mevcut, piyasada bebekler için önüne gelen tuttuğu yatağı satmaya kalkıyor. Daha önce sorularda bu konuda birkaç kez daha konuşmuştuk ve ben yine aynı şeyleri yazmıştım:  Latex, visco, pamuk veya yün yataklar bebeklerin omurga gelişimi için sakıncalıdır. Bu yatakların hafızası vardır, bebeğin vücudunun şeklini alır, yani yattığı yer çöker, bu da ani bebek ölümü sendromu için risk teşkil eder. Amerikan Pediatri Akademisi'nin bebek yatağına dair çok net önerileri var. Bebeğin uyuyacağı yatak; 32-36 numara sert sünger olmalı. Çok basit, bir mobilyacıya gidip yatak boyuna göre varsa 36 numara (piyasada çok zor bulunur), yoksa 34 veya 32 numara sünger kestirmelisiniz.


burcaksahin

Asklepios, dediklerin dikkate alınması gereken şeyler. Ancak takıldığım bir nokta var. Latex, visco, pamuk veya yün yatakların dediğin gibi hafızası olduğuna katılıyorum. Lakin bu hafıza çok uzun süreli kullanımlarda yer etme ile sonuçlanıyor diye biliyorum. Yani her bu yatakları kullanacakların endişe etmesine gerek yok. Belli yıl periodları ile yataklarını yenilemeleri gerekmektedir.


burcaksahin

Bu konuda otorite olmamakla birlikte, toptan değişim 5-6 yıl olarak biliyorum.

Bu yer etmeyi engellemek amaçlı ben 6 ayda bir yatağı ayak uç, baş uç ve ön arka olarak döndürüyorum.


burcaksahin

Ben AltınYatak'ın Altın serisinden bir yatak kullanıyorum. Latex bir üründü sanırım. Modelini hatırlamıyorum gidip seçmiştim. Hatta Arda'nın yatağının ölçüsünde yoktu ve istediğimiz ölçüde kesmişlerdi.


burcaksahin

Akgüney, valla açıkçası bu kadar detaylı araştırıp gezmedim :) Karar verdim ve gittim aldım.


Memnun olmasam çoktan atmış ve yenisini almıştım zaten, böyle bir durumda buraya da marka olarak yazmazdım. Sonuç olarak sanırım latekstir ve evet ben memnunum :)

Kısmetse doğumunuz ne zaman? 

Benim çokkk detaylı bir listem var. Diğer alışverişleriniz ne durumda bilmiyorum ama bir göz atmak isteyebilirsiniz. (Bu arada listedeki herşey alınmasa da olur elbet, sdece atlanan bişi olmasın diye herşeyi yazdım.) Linki:

akilhocasi

Merhaba,
Ben oğluma yatsan dan Joujou diye bir model aldım . Onu kullanıyorum isterseniz oarayada bir bakın


seraptk

asklepios verdiğin bilgiler için çok teşekkürler 2 gündür süren hangi yatagı alayım arayısım vermıs oldugun bılımsel referanslar sayesınde bıttı.bende baby bed almaya karar verdım 35dns Kozzy

baby bed hangı markada var acaba ?kiwi

YatsanIn funna baby modelini şiddetle tavsiye ederim, cok memnun kaldık biz


Annece

Ben kızıma White & Soft almıştım memnunum tavsiye ederim.Cevaplamak için Üye ol