Diş fırçalamayı nasıl sevdirebilirim?

turkuazz soruyor: 6

bana pratik önerilerde bulunabilir misiniz?çabucak sıkılıyor,fırçalamak istemiyor dişlerini,yumuşacık fırçası var ama acıtıyor mu bilmiyorum.Macunu da sevmiyor sanki:(

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ilknurk

müzikli diş fırçaları var joker'de satılıyor onlardan deneyebilirsin.


Peerren

13 aylıktan beri önce macunsuz (şimdi nadiren rocs marka macun ile) fırçalamaya başladık. İlk 10-15 gün ben fırçaladım o baktı sonra elimdeki fırçayı istemeye başladığında kendi fırçasını verip birlikte yapmayı denedik. Şuan sabah ve akşam fırçalıyor, önce eline veriyorum kendi başına bir şeyler yapıyor sonra bak böyle yap ıızzz de arkalara da fışş fışş şeklinde en son mis gibi oldu bak aynaya yada ohhh misss kokuyor baba da koklasın şeklinde son buluyor. 


Aysegul_

bizimki normalde fırçalamayı bırakmıştı, diş macunu alınca fırçalamaya başladı tekrar. signaldi sanırım üstünde araba resmi olan diş macunu aldım çok hoşuna gitti öylece başladı. ama her zaman istemiyor 2 3 günde bir fırçalamıcam diye tutturduğu oluyor fazla ısrar etmiyorum ben de. diş fırçasını da süslü ilgi çekici bir şey alabilirsiniz belki. bir de bu önerilen ' önce kim yapacak babadan önce yapalım birinci olalım' olayı bizde de çok işe yarıyor.


ipekkusgoz

Doktorumuz şu anda macunsuz fırçalayabilir dedi. Bizim ki bırakmak istemiyor fırçayı. Rocs'un bebek fırçası var.Yalnız biz de henüz dişlerimize ulaşamdık. Dudaklarını falan fırçalıyor:)


nunima

diş fırcasından sevdirebilirsiniz.


nadia

Peler dış macunu :)Cevaplamak için Üye ol