ilk arabam, yürümeme

spring soruyor: 10

14 aylık oğlum emekliyor, sıralıyor ancak maalesef yürümüyor. Belim kopuyor her yere kucağımda taşımaktan. Son zamanlarda emeklemeyi de pek istemiyor. Yürüme sürecini hızlandırabilir düşüncesiyle yürümeye yardımcı olacak "ilk arabam" gibi bir araç mı alsam diye düşünmeye başladım. Kullanıp memnun kalanlar var mı? Önerebileceğiniz markalar nelerdir? 

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


czh

bende bir umut aldım fakat yüzüne bile bakmadı.yürüdüğü zaman yürür diyerek pek üstüne düşmüyorum fakat tek elinden tutup yürütmenin faydalı olduğunu söylüyorlar,denge kurması açısından.


kedidirkedi

Biz Tomy ilk bisikletim almıştık. Önce yürüme yardımcısı sonra da bisiklet oluyor. 9 aylıkken almıştık, 11 ay 20 günlüktü yürüdü. Tabi etkisi var mıdır bilmiyorum ama çok eglendiği kesin. Sonra bisiklet olarak binmeye basladı. Bir de hiç aparat kullanmadan sökülüp takılıyor, bir ara devamlı söktürüp taktırıyordu bize, eğlencesi olmuştu. Şimdi 2,5 yasında, hala evin içinde bisiklet olarak biniyor arada.

 


CokBilmis

İlk arabamı hiç kullanmadı kızım. Ama mesela IKEA'da satılan şöyle bir yürüteç var: http://www.youtube.com/watch?v=VOcZzxa88Aw

Kesinlikle işe yarıyor. Arkadaşımın bebeği bu yrüme yardımcısına benzer bir şaraplıkla yürümeye başlamıştı :)

İlk arabam çok hafif. Bebek ağırlığını verince önü havaya kalkıyor, korkan bebek de elinden bırakıyor. Ancak dengeli yürümeyi öğrendikten sonra hafif denge kayıplarının önüne geçmek için işe yarayabilir. İlk arabamı kullanmayı denedim, ben kullanamadım öyle söyleyeyim :)

Aldığıma pişman olduğum bir alettir. IKEA'daki benzer ve daha ucuz olanlar vardır. Hatta bir marangoza bile yaptırılıabilir. Hem çocuk kendi eşyalarını içinde taşırken oyun da oynar, kendiyle guru duyar vs.

İkinci bebeğimde kesin alacağım bunlardan.


denizkayla

ben kullandim cokta ise yaradi,oglum 14 aylikken yurudu.ama yurutec kesinlikle tavsiye etmedi doktorumuz,bende onu almadim  yuzden gec kaldi yurumesi diye cok hayiflanmistim.


septik

İlk arabamı kızım 9 aylıkken almıştık ve memnun kaldık.Hala oynar,bebeklerini,eşeğini üzerine koyup gezdiriyor.Kızım 1 yaşını 1 hafta geçince yürüdü.Fakat siz ilk arabam için geç kalmışsınız gibi yada bu zamandan sonra çok uzun süre kullanamazsınız.Oğlunuzu o farkında olmadan yürümeye teşvik etmeyi denediniz mi?Eline sevdiği bir şeyi verip,siz karşısına geçip başka sevdiği bir şeyi tutun.Elindekini taşıma derdinde olduğu için yürüdüğünü anlamayacak,heyecan yapmayacaktır.ozdenin_oykusu

ben d ebi hevesle aldım ama beklentim olmadı.istediğim randımanı alamadım


ediluj

İlk arabamdan ilk basta yürütecten cok evin içinde üzerindekilerle oyuncaklarla oynamak için kullanıyordu..Sonra birgün bakıcım site bahcesine ilk  arabasıyla indirmiş dısarıda istediği yere gitmek cok hosuna gitmiş bizimkinin o hafta yurumeye başladı:) yani bizde işe yaradı..


silky

benim kızım 14 aylıkken yurudu. daha oncesinde ilk arabam almıstık ve cok memnun kaldık. yurumeden once yaklasık 2 ay boyunca ilk arabamla butun evi dolasıyordu. ilk baslarda biz arabayı tutuyorduk, cunku bebek ittirince cok hızlı gidebiliyor, ama daha sonra bu konuda iyice ustalastı, kendi basina geziyordu. ben tavsiye ederim.spring

cevaplar icin cok tesekkurler. ikeanin arabasina baktim, ebat olarak oglum icin kucuk oldugunu dusunuyorum. ilk arabam a henuz bakma firsatim olmadi ama sanirim oda ebat olarak kucuk. buyuk ihtimalle kendi haline birakip yurumesini beklicez. bakalim benim tembel oglum ne zaman yuruyecek...


aysudezafer

spring merhaba,

oğlunuz yürümeye başladımı.
benim de kızım ne emekliyoz, ne sıralıyo nede pek tabi yürüyor.
siz herhangi bir şey aldınız mı yürümesi için.
ben chicco ilk adım yürüteçi aldım ama sadece ön tarafındaki oyuncaklar ile oynuyor, tutup yürümüyor.

çok üzülüyorum...: ((((Cevaplamak için Üye ol