Kızımın ağzının kenarı pembe pembe beneklendi..

ece_g soruyor: 10

 Yaklaşık 1 aydır kızıma ek gıdaya başladım ve ağzının kenarı nokta nokta beneklendi her zaman farklı şeyler verdiğim için alerjiden şüphelenmedim,ilk gördüğüm anda dr a da gittim hiç üstünde durmadı bir krem verdi ama sürmedim.

Bugün farkettim gözünün kenarında da 1-2 benek var.Bir ara uyurken baktım neredeyse yok gibi sönmüştü.

Ne dersiniz bu konuda?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CokBilmis

Kaşık alerjisi de olabilir. Plastik kaşık kullanıyorsanız ve ağzının kenarını sıyırıyorsanız neden bu olabilir.

Tahta kaşığı bebekler çok seviyorlar, tavsiye ederim.


dilammm

 Yediği herhangi birşey alerji yapmış olabilir. Kızım 9-10. aylarındayken yoğurdunun içine muz ve birkaç yakışan meyve daha ekleyip verdiğimde aynısı olmuştu. Öğle saatlerinden akşam yatırana kadar sönmüştü. Tıpkı tarif ettiğiniz gibi ağzının kenarında, yanaklarında pembemsi lekeler.


ece_g

Cevaplar için teşekkürler..Yediği birşey olduğunu tahmin etmiyorum çünkü bayaadır var ve sürekli farklı şeyler veriyorum.


mert_mert

yediği şeylerin alerjisi vucudun heryerinde alerji yapar öle ağız kenarı göz çöevresi iki nokta ile olmaz.ağız kenarı genelde salyanın fazla olmasından kaynaklı oluyor.basit bir nemlendirici ile geçebilir.


opposition

çokbilmişe katılmakla birlikte emzik kullanıyorsanız kauçuk olanlar alerji yapabiliyor aklınızda olsunGOGO05

çok bilmişin dediklerine %100 katılıyorum metal kullanıyorsanız ahşap ya da silikon kaşık kullanın ağız kenarını çok silmeyin hafif nemli peçeteyle silersiniz en sonunda zamanla geçiyor hiç kaygılanmayın


Tawny

Bizimkinin de gida arlejisi oldugu icin epey bir arastirdim ve doktorumuzla da takip ettim.

Gida arlerjisinde eklem yerlerinde,dirsek ici,el ve ayak bileklerinde puturluk ve kuruluk oluyor, bol bol kasiniyor. Daha ilerlerse egzemaya donusebiliyor, o a ucu sivi dolu sivilce seklinde oluyor.

Kizinin dis durumu nedir? Eger disleri cikiyor ve kasimak icin elini agzina sokuyorsa veya baska bir oyuncagi o yapiyor olablir. Veya kullandigin kasigin kenari tarhis etmis olabilir. Onlari bir gozlemle istersen.


eges

benim oğlumda da aynı durum var. doktor, diş çıkarma döneminde akıttığı bolca salyadan dolayı olur demişti.
internette de diş çıkarma ile ilgili yazılara bakarsanız belirtiler arasında yazıyor kızarıklık.ipekkusgoz

Benekler ile ilgili arkadaşlardan farklı bir şey söylemeyeceğim.Fakat sürekli farklı şeyler veriyorum demişsiniz ya ona takıldım ben.Daha bir aydır ek gıda ile tanışık bir bebeğe verdiğiniz farklı bir şeyi bir süre gözlemleyip akabinde farklı bir şey verirseniz daha doğru olur gibi geliyor bana.


mert_mert

ipekkuşgöz +1 .ek gıda ile yeni tanıştıysa mutlaka deneme yapın.Cevaplamak için Üye ol