Demir ilacı ferromixin?

satulu soruyor: 9

Birçok demir ilacı hakkında olumsuz yazılar okudum. Ferro sanolun bazı serileri toplatılmış, ferrom ve santofer de paraben var vs. Bazıları da yurtdışından getirmiş( floravital)
Feromixin demir ilacını duyan ve kullanan var mı? Araştırmasını yapan? Ben çok bilgi bulamadım. İçeriğin de paraben var mı?Bana link yollayabilir misiniz? Nutrigenin kendi sitesinde içerik açık açık yok. Bu ilacı öneren doktor var mı? Acaba bunun olumsuz etkisi ne ki?Herhalde bunu tek ben keşfetmedim bu kadar parabensiz demir ilacı araştırmaları varken:)

Bu soruyu cevapla


9 Cevapzuzummm

biz ferro sanol kullanıyoruz. epey arastırdım bir sürü şey okudum valla yine en iyisi buymuş.aslında doktora dedimki vermeyeyim ne olur ki? dediki bu bebekler 1 yaşa kadar kansızlığa meyilli oluyorlar.her ay kan tahlili yaptırmak vs. gerekecek sonra oldu ki kansızlık basladı daha yoğun ilaçlar kullancak vs vs vs... ikna oldum..ama düzenli veremiyorum her zaman. 9 damla demişlerdi 5-6 veriyorum cünkü  bebeğimin midesi bulanıyor..

bir de toplatılan seri hakkında sağlık bakanlığının sitesinde yazı var. yazmış oraya seri nolarını. piyasada yok onlar şu an. elimdekini kontrıol de ettim ne olur ne olmaz diye...


eh_iste

Bu konuda aynı şekilde benimde kafam karışık.
Düzenini bozacak etkide yada içeriğinden şüphelendiğim bir ilaç değilde güvenilir, bitkisel bir ilaç bulsak çok daha içimize sinecek.


nisa_nur_ecrin

aynen bende sizinle aynı fikirdeyim 7 aylık olduk ne vitamin nede kan ilacı kullandım ilerde inşallah bi proplemle karşılaşmayız.satulu

Ferro sanolun toplatılan serilerin numaraları verilmiş dediğiniz gibi. Ama diğerleri de kontrol ediliyormuş. Bize doktor o yüzden yazmadı onu sanırım. Santofer yazdı. Vermemek olmaz diye biliyorum. Demir eksikliği zihinsel geriliğe de yol açıyor. Büyüme geriliği de zaten malum. vermek lazım da hangisi? Ferromixin 6. aydan sonra kullanılıyormuş. Toz şeklinde. İçinde pareben yok. Ben görmedim. İşte kullananlar daha iyi bilir. Maltofer diye bir ilaç da varmış. Kimsenin bilgisi yok galiba:(

MALTOFER ve FERROMİXİN kullananlar bu ilaçlar nasıl?


canpare

Merhaba,ben nutrigenin vitamixinini kullanıyorum. Sizin gibi ben de bu paraben konusundan tedirgin olmuş ve arayışa geçmiştim.Eşimin kuzeni,doktor tavsiyesiyle ferromixin kullandı.Ancak daha sonra  nutrigen vitamixinin içeriğinde hem demir hem de D vitamini olduğunu , bunu kullanırsa ayrıca D vitamini kullanmasına gerek olmadığını öğrendim. Ben de doktoruma danıştım . Dozuna baktı ve olabilir,kullanabilirsin ,dedi. Yalnız biraz D vitamini eksik , onu da güneş alıyorsa çocuk çok preblem değil , dedi.  Sonuç olarak toz şeklinde , içeriğinde paraben olmadığını düşündüğüm bir ilaç kullanıyorum . Tek dezavantajı iştahsız olduğu günlerde ilacı kullanamıyoruz ve diğerlerine dönüyorum.


Ezgi_MertBora

Shantaram sorunun basında lınkı vermıs . Orda da yazmıstım bunu yanıtını. Dıyalogu da okumanızı tavsıye derım. baska hır ıacn da bahsettık. Sızin mesajınıza yanıt da verdım. Parben ıcermeyen damla yok. 6. Aydan sonra turkıyede bulunabılen tek parabensız demır tkvıyesı ferromıxın. Maltofer ve floradıx e ulasmıyorsanız yurtdısından getırtemıyorsanız Ikı ay ferrum fort kullanıp sonra ferromıxıne baslar bol bol da et ılave dersınız beslenmesıne. Doktorunuza ferromıxını de danısın mutlaka derım. Doz ayarlaması ypabılır. Bıze doktorumuz onermıstı. Ayrıntılar lınkte var.


nihalgul

 kızım 2,5 aylıkken doktorumuz önlem amaçlı demir ilacı vermişti. biz kullanmadık. 4,5 aylık olunca tahlil yaptırdık. demiri gayet iyi çıktı. hatta doktor demir ilacını kesin dedi. düzenli tahlil yaptırıp eksiklik olması durumunda kullanmayı düşünüyoruz..ben hamileliğimde de doktorların önlem amaçlı kullanmalısın demesine rağmen kullanmamıştım. çok şükür hiç bir sıkıntı da yaşamadım..


Ezgi_MertBora

Floradix bir yas oncesi için onerilmiyor prospektusunu okudum. Bilginize...


Cevaplamak için Üye ol