takıntılı çocuğu olan var mı?

elifnazar soruyor: 10

oğlum kendini bildi bileli :) düğmeli olan hiç birşeyi giymez.bunu nereden kaptı bilmiyorum.hiç bir zaman olumsuz birşey yaşamadı düğmeyle ilgili kaza,acıtma vs...ama t-shirt olsun gömlek olsun ASLA giymez.Elime ne alırsam alayım ilk sorusu onda düğme var mı?pantolondada yapıyordu ama onu biraz aştık şükür ama üstlerde hala devam.birgün süper bir gömleğinin sırf giysin diye tüm düğmelerini söktüm.yine giymedi.yeni alırkende düğmeli aldırmaz.bin dereden su getiririm.neler neler vaadettima ama yok.gideceğimiz çok istediği yere bile bak gitmeyiz diyorum tamam gitmeyelim diyor.nasıl içim gidiyor o güzelim gömleklere,düğmeli t-shirtlere ama karşıdan bakmakla yetiniyorum.artık herkes biliyor bize düğmeli hediye getirmiyorlar.ben düğmeli giydiğimde hemen farkeder başka giy der o kadar yani...hatta canım gömleklerini burada satmayı bile düşündüm.sıfır resmen sıfır gömlekler.bunun gibi tuhaf takıntısı olan çocuk var mı başka?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


iremtalu

Aynısı benim oğlumda da var, düğmeleri kesip giydi birkaç kere. Çıt çıt gibi olanları bir iki giydi ama o da bitti. Eşofmanaltı ve bisikley yaka tshirtle hayatından memnun.


smurfette

bence onemsiz hatta basima gelse hoslanacagim bir durum galiba;yani secim yapmasi kendine gore prensipleri olmasi..:)


nisannn

var! benim annemin bir takintili cocugu var:)

ben genetik oldugunu dusunuyorum, aynen babam ve halam gibi takintiliyimdir. kucuklugumden beri bu boyle. ama cok torpuledim. sizin oglunuzun su anda sadece tek bir takintisi var. benim de donem donem populer olan gundemimde olan bir takintim olur. belki ileride o biter baskasi baslar.


mert_mert

düğme takıntısı olduğunu hiçbilmezdim ilk defa okuyorum ama benimde kıl takıntım var..evde yerde kıl görürsem bir tel tel bile evi siler süpürürüm..hiç sevmem kaşınırım resmen..abimde dokunamaz mesela saça filan..gıcık takıntılar var işte insanların..


nilinmasali

elifnazar yorumları okurken çok sasırdım ,çünkü eşimin abisinde de var aynı durum kesinlikle düğmeli hiçbirşey giymiyor,dokunamıyor,görmek dahi istemiyor onun da midesi bulanırmış çok fazla düğmeyle karsılasınca,kızımı kucagına alırken düğme taraması yapıyor,bizim düğünümüze tişörtle geldi,küçükken nevresimin düğmelerine varıncaya kadar söktürürmüş,okula baskasının iliklediği gömlekle gidermiş vs vs ben abartıyor diye düşünüyordum ama baska örnekleri de görünce sanırım yanılmışım..elifnazar

cevap yazan tüm arkadaşlara tşk ederim.elimden geldiği kadarıyla bazen giydirmeye devam ediyorum bazen pes ediyorum.ama şu bir gerçek ki asla giymeyecek.yok yani asla ikna edemiyorum.vadettiklerimi başka bir çocğa söyleseniz valla köleniz olur ama yok yani.bu böyle devam edecek sanırım.şimdi önemli değil ama okul yılları ve iş hayatında çok zorlanır.Allah'ım inşallah geçer düzelir,tek yapılacak şey dua etmek sanırım.başka takıntıları olmasında bunada şükür.
gesnur Kadir Beye sordum sormammı... ;) böyle birşeyle ilk defa karşılaştığını psikoloğa götürmemi söyledi. :( psikolog ne yapabilecek ki???  bana bu duruma alışmamı söyleyecek sonunda :))


ozzzy

Benim oglum da reddediyor bu dugmeli giymem diye. hatta benim ustumdeki kiyafette dugme varsa onuda cikarmami istiyor. bayrsmin ilk gunu tam 1.5 saat babayla gomlek giydirmek icin ikna etmeye calistik olmadi. sen sec ne giyecegini dedigimizde kendi begenip alalim dedigi bir tshirt u giydi. Sanirim 5 aydir var bu durum ilerleyen aylarda tepkisi artar sanirim. Birde yakisiyor ki gomlekler:(


ozzzy

Benim oglum da reddediyor bu dugmeli giymem diye. hatta benim ustumdeki kiyafette dugme varsa onuda cikarmami istiyor. bayrsmin ilk gunu tam 1.5 saat babayla gomlek giydirmek icin ikna etmeye calistik olmadi. sen sec ne giyecegini dedigimizde kendi begenip alalim dedigi bir tshirt u giydi. Sanirim 5 aydir var bu durum ilerleyen aylarda tepkisi artar sanirim. Birde yakisiyor ki gomlekler:(yase_erdo

Yalnız olmadığımı görmek rahatlattı.


Benim kızım da 1 yaşından beri kesinlikle düğmeli hiçbir kıyafet giymiyor. Başta bize de giydirmiyordu, o kısmı hafifledi. Ama nevresimde falan kesinlikle yakınında düğme kabul etmiyor.
Merhaba, Birkaç uzmana sordum netten, “üstüne çok gitmeyin ama pedagoga gösterin” dediler. Ama henüz götürmedim. Daha çok taksın istemiyorum. Hayatımız düğmesi kesilmiş kazaklar, çıtçıtlı ve fermuarlı kıyafetlerle devam ediyor. Bakalım okula başlayınca ne olacak?

Peki bu işi çözen var mı acaba? 30 yaşında olanları duyunca korktum.

 


7beni7

BU SORUNU AŞTINIZMI BENİM OĞLUMDADA AYNI TAKINTI VAR ÇOK MERAK EDİYORUM BENİM OĞLUMDA KASIM DA 3 YAŞINA GİRECEK.Cevaplamak için Üye ol