5,5aylık bebeğim sütümden doymuyor sizce azcık muhallebi versem bişi olurmu acil cevaplarınız bekliyorum

cano soruyor: 4

5,5 aylık bebeğim sütümden doymuyor muhallebi yapıcam bişi olurmu dr sor demeyin şu an soramam

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


rozerinami

benimde kizim 5.5 aylik bende yeni muhallebi verdim cokda seviyor bide ben kizima daha sebze cormasi vermedim bana yardimci olumusunuz nasil yapmaliyim ilk bebegim biraz acemiyim


rozerinami

bende kizima veriyorum kizim 5.5 aylik eger doymoyorsa vere bilirsin ben 250 cc suya 2 tatli kasigi pirin unu koyuyarum kisik ateste pisirip ocaktan aldiktan sonra 6 kasik formul mama koyop yediriyorum bide kizimda sut alerjisi ver


perfecto

doymuyorsa devam sütü verin muhallebi değil zaten ilk kez tadacak azar azar başlamak lazım muhallebi meyve çorba vs ye


pelinau

Sevgili arkadaşlar, öncelikle dikkat ettiyseniz, benden önce yapılan yorumlara katıldığımı belirttikten sonra muhallebi vermekle birşey olmayacağını söylemiştim. benden önceki yorumlarda aptamille destekleyebileceği, emzirme sıklığını arttırması, doktoruna sorması gibi öneriler var. 


Elbette zaman değişiyor, araştırmalar yapıldıkça daha iyi ve doğru olan şeyler bulunuyor. benim söylemek istediğim nokta "zaten 6. ayda muhallebi veriliyor, biz zamanında 2 aylıkken yemişiz, merak etme" demek istediğimi gözden kaçırarak yorum yapmışsınız. Zamanında annelerimiz ne yaptıysa, sen de aynılarını yap dediğimi ima eden, haksız yorumlar yapılmış,  dikkatli okumamışlar demek ki.

 Bu arkadaşımızın bebeği 2 aylık değil, 5,5 aylık. Eğer istiyorsa vermesinde ben bir sakınca görmüyorum. Elbette bizim fikirlerimizi almak için buraya yazdı, kendi doktoruna sorar. 


Cevaplamak için Üye ol