kuzu eti mi dana etimi??

_yasemen_ soruyor: 7

ben hep dana rosto veriyorum bebeğime gerek et olarak gerek kıyma olarak..ama aklıma takılıyor son zmnlarda kuzu eti mi almalı??sizler ne veriyorsunuz??

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


CokBilmis

Vicdan muhasebesi mi? Aslan beni yerken vicdan muhasebesine giriyor mu acaba? :)

Bence vicdan muhasebesine girmesi gerekenler Amerikalılar gibi sabah, öğle, akşam et yiyenler. Ben o muhasebeyi şöyle yapıyorum: Buzdolabı olmayan bir köyde ya da ormanda filan yaşıyor olsaydım hem etçil, hem de otçul bir memeli olarak ne sıklıkla et yiyebilirdim? Eğer bana her gün av eti getirebilecek kabiliyette bir eşim yoksa :) her gün et yiyemezdim muhakkak ki... Bu nedenle her gün et yemiyorum. Kızıma da günde en fazla 1 köfte kadar et veriyorum, özellile et yediğimiz günler haricinde.

Psikoya bağlıyorum ben yavaştan di mi? :)


ema

cokbilmis:)))


tiara

Iyi de katı vegan olan teyzem dünyanın en saglikli insani ama aslanin alternatifi yok.neyse bunun tartışmasına girmek sacma herkes istediğini yer ve düşünür. Ben kuzu dana deyince aklıma geleni söyledim, o ka


CokBilmis

tiara yanlış anlama ben sana cevaben yazmamıştım. kedidirkedi'ye takılırım arada bir, onu kızdırayım demiştim :)

Vejeteryanlığa bir itirazım yok. Hindistan'da çoğunluk et yemiyor ve hepsi de sağlıklı maşallah. Hem etleirn bu kadar sağlıksız olduğu günümüzde, et yememek daha bile sağlıklı olabilir.

Ama ben et seviyorum. Haftada sadece 1-2 kere tüketiyorum. 2 yaşından küçük hayvanların kesilmesine de üzülüyorum ama mesela sadece meme emen hayvanlarda bulunan uykuluk vardır. Çok da lezzetli. Yılda bir kere filan yerim. Vahşi miyim? Nereden geldiğini bilerek yersek, daha doğru düzgün tüketiriz gibi geliyor bana. Kızımın etin kasaptan gelmediğini öğrenmesi için elimdne geleni yapacağım. Mesela şimdilerde belgesle seyrettirmeye başladım. Hayvanların parçalanışın göstermiyor ama "Bak, aslan geyiği kovalıyor, sonra da yiyecekmiş" diyorum. Vahşi geliyor kulağa ya? Sen psikiyatrist miydin? Ayaküstü bir analiz yapmışsındır şimdi sen benim için ama söyleme yüzüme karşı, acı verebilir :)


kedidirkedi

Çokbilmişim benim, takılmadan da duramazmış kedisine :)


Ben de masal anlatırken, "Kurdun karnı çok acıkmış, şöyle körpe bir kuzu olsa da yesem diyormuş" diyorum mesela. Bu arada agzımdan akan salyaları gizlemeye çalışarak :))

Kızım da başlıyor saymaya, "Kuzular ot yer, eşekler ot yer, kuşlar bulgur yer, kurtlar da kuzu yer" diye. Gayet basit algılıyor olayı :)CokBilmis

Kedi var ya? İkimizi toplasalar bir adam etmeyiz yeminle :) Toptan psikopata bağlamışız biz. Allah çocuklarımızın ruh sağlığını korusun n:))


tiara

evet psikiyatristim ama mesai dışında analiz yapmamaya çalışıyorum, kafa kalmıyor yoksa..tabi otomatik olarak pıt pıt bazı gözlemler aklıma geliyor ama hemen uzaklaştırıyorum :}

Cevaplamak için Üye ol