Bilge duru hanıma bir türlü yoğurt yediremiyorumm !!!

bilgeduru soruyor: 4

19 aylık kızım süt içmiyor doğduğundan beri formül mama veriyorum şimdi ise normal süte alıştırmaya çalışıyorum. Kesinlikle yoğurt yemiyor süt içmiyor ne yapmalıyım ???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


polen

içine meyve koyabilirsiniz. ya da kendi yaptığınız reçelden azıcık koyunca(çilek reçeli güzel oluyor) danone gibi oluyor.süte de bal,muz ekleyebilirsiniz.formül sütten daha iyi olur.


dilara

ben bir bebeğin süt (formül, inek, keçi) içmeyebileceğini, yoğurt yemeyebileceğini, hatta peyniri omlet, börek... içinde olmazsa yemeyebileceğini 24 ayını dolduran oğlumda gördüm.

13 ay anne sütü aldı. biberon hiçbir zaman ağzına koymadı. 6. aydan sonra 1,5 ay kendi mayaladığım yoğurdu yedi ve bir gün sabah uyandı yoğurt yememeye başladı. son 1-2 aydır günde 50-100 cc süt içmeye başladı, çok nadir 200 cc. kadar. biraz evvel evde hazırladığımız muzlu sütü -ki sahibini bildiğimiz bir ineğin sütü- baba içti afiyetle. süt ve yoğurt için hiç istemediğim halde piyasadaki hazırları da denedim ama nafile.

özet: abartmadan denemek lazım. ara vermek gerekiyor. yoksa daha görünce yüzünü buruşturabiliyor bu modeller.


denizkayla

Bence bir süre zorlamayin,birakin israri yemesin.örnegin 15-20 gün sonra tekrar deneyin.Cünkü bebeklerin damak tadi hemen degisiyor.


sinemt

bizde de durum aynı. 13 aylık olana kadar yoğurt peynir ne güzel yiyordu, sonrasında birdenbire yememeye başladı, ne denediysem olmadı yoğurda dönüş yapamadık, peyniri de börekde poğaçada hemen seçip çıkartıyo:(( ben de tiramisu yapıyorum bi onu yiyo...hem sütlü hem peynirli die avutuyorum kendimi,umarım yeterli oluyodur:((Cevaplamak için Üye ol