Emmeyi reddediyor

maydemir soruyor: 3

Merhabalar,
Kızım artık memeyi emmeyi reddediyor. Sadece gece uyandığı zaman uyku sersemi memeyi alıyor. Gündüz emzirmek istediğimde ise bağırarak kafasını geri atıp kendini de kasıyor ve kesinlikle emmiyor. Kandırıp memeyi almasını sağlamak için doktorumuza sorup memeucuna biraz doğal dut pekmezi ve bal sürerek vermeyi denedim. 1 gün bu şekilde emdi ama ertesi gün yine emmedi. Benzer durumları yaşayan var mı? Ne yaparak kandırabilir ve memeyi almasını sağlayabilirim sizce? Daha çok erken memeden ayrılması için.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


maydemir

artık hep aynı yerde sakince yatak odasında emziriyorum ve gündüz de almaya başladı memeyi. ama çok acıktıysa mümkün değil memeyi almıyor çığlık kıyamet itiyor memeyi. ya uyanır uyanmaz uyku mahmurluğunda veriyorum yada henüz açlığının son sınırına gelmeden veriyorum o zaman da alıyor.
almadığı zamanlarda sağıyorum ama tabi sağdığımda çok da verimli olmuyor.

herkese sevgiler.


selencem

Biberonla mama takviyesinden sonra 2.ayda kesti benimki de emmeyi. Biberon kolay tabi :) sagarak verdim ben ama sutum zaten azdi ve 3. ay sonunda bitti.


1990p

ğüzelim sakın üzülme emin olki uğraşlarının sonucunu alacaksın ona ninniler söyleyerek tatlılıkla ğüzelliklen emzirmeye çalış sakin ol ve sakın sinirlenme bekle ğögsünde kalsın emmesini bekle
Cevaplamak için Üye ol